Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

COMICS Č. 2

06.09.2001, autor: Vojta

Takže. Měsíc se sešel s měsícem a ON se vrátil. Kdo? Nový měsíčník Comics vydavatelství Calibre. Za tuto dochvilnost tleskám a bez dalších řečí se vrhám na obsah. Opět zezadu. A co nacházím?
Další část crossoveru Tomb Raider/Witchblade. Děj se stále ještě rozbíhá a odkrývá nám pozadí krádeže modly Bastet. Přichází ale první akční scéna a Witchblade nám ukazuje svého symbionta. Kresba je pořád skvělá a obě holky krásné. Na víc se bohužel při rozsahu pěti stran nedostalo.
Spiderman. Mary Jane je ještě naštvaná a Spideyho protivníci se začínají dávat dohromady. Objevuje se senátor Ward a - pokračování příště.
Dokončení povídky ze Sin City jménem Modroočka. Originální finále vám ukáže, proč je nebezpečné věřit bývalým milenkám. Doporučení Franka Millera: speciálně pozor na ty s modrýma očima. Můj verdikt - osvědčená kvalita, bohužel krátká.
Sinister&Dexter. První část příběhu o tom, že jako nájemní zabijáci nemusíte umět jenom zabíjet, ale občas i tomu bránit. Při sjezdu šéfů mafie to bude ale docela problém. Typicky 2000 ADčkovskou kresbo-malbou podaná story v silně kyberpunkovém duchu (šéfové mafie mu alespoň dosti odpovídají).
Dále nalézám (teď už ne tak zajímavý) úvodník (stále stejný, nicméně se díky němu těším na příští rok - měla by totiž vyjít první česká kniha o comicsu), Historii comics (pořád stejně zajímavou), Novinky ze světa comics (nyní rozšířené na dvě strany), Mučírnu Martina Němce (opět kvalitní) a novou rubriku Top secret (věnující se profilům postav - zde Tomb Raider). Plus na zadní straně filmový plakát (opět Tomb Raider). Obálka ve stejném duchu jako ta předešlá. Tisk a lettering opět kvalitní, papír i obálka stále měkké.K překladům. Překládala pí.Kábelová - tedy úroveň je stejná jako minule. Mainstream přeložen dobře (až na "imaginární detaily" a slovíčko "sem"). Zbytek (Sin City, Sinister&Dexter) stále trpí odlišnou polohou překladu, který nenavazuje na styl původních překladatelů (zvláště výrazné u S&D). Naopak napraveno neuvádění autorů comicsů - velký to nedostatek minulého čísla.
Sečteno, podtrženo. Časopis stále na stejné úrovni, čtení pro comicsové začátečníky (potřebujeme ho jako sůl) trpící velkou rozkouskovaností uváděných příběhů (nejhůř je na tom asi Spiderman - ale mohl by přitáhnout mladší čtenáře, kteří ho jistě sledují v televizi). Naštěstí obsahový rozsah (nalezneme zde jak comicsy pro teenagery, tak i ty pro dospělé) je tak velký, že si vybere skoro každý. Proti minulému číslu je vidět jistý posun k většímu prostoru pro publicistiku (řekl bych, že dosti kvalitní), bohužel více se ho asi v dohledné době nedočkáme (to by se musel zvětšit počet stránek - zatím stále 32). Za zmínku stojí vysoký náklad (slyšel jsem až o neuvěřitelných 20 až 30 tisících) a velmi kvalitní distribuce (časopis jsem našel i v zapadlých vískách o stu duších, kde v obchodě najdete maximálně 10-15 časopisů a Blesk).
PS: Příště (13.9.2001): Pokračování Sinister&Dextera, Tomb Raider/Witchblade a Spidermana. Nově se objeví Nemesis (kdybych věděl o čem to je, tak bych to řekl. Nevím.).
Sinister&Dexter
Scénář: D... Abnett, kresba: S. Davis, překlad: Alžběta Kábelová, 6 stran
Sin City - Modroočka (2. díl)
Scénář: Frank Miller, kresba: Frank Miller, překlad: Alžběta Kábelová, 7 stran
Spiderman - Další návrat Sinister Six! (2.díl)
Scénář: H. Mackie, kresba: J. L. Byrne, překlad: Alžběta Kábelová, 6 stran
Tomb Raider/Witchblade (2 díl)
Scénář: M. Turner a W. O´Neil, kresba: M. Turner, překlad: Alžběta Kábelová, 5 stran
Autor:


Autor článku: Vojta

Detaily o komiksu:

Titul: Comics 2
Série: Comics
Scénář: Dan Abnett
Howard Mackie
Frank Miller
W. O/Neil
Michael Turner
Kresba: John Byrne
S. Davis
Frank Miller
Michael Turner
Překlad: Alžběta Kábelová
Lettering: Martin Trojan
Žánr: Časopis (CZ).
Rok vydání: 2001
Počet stran: 32
Formát: A4
Vydavatel: Calibre
Země vydání: Česká Republika
Země původu: Česká Republika    

fotografie


Joakim

Seznam blogpostů
a všech článků

Další blogeřiTop 2 snadné způsoby jak vydělat desetitisíce Korun českých
za jedinou recenzi!

Hipísáci už ztratili hajp!

Revoluce v citlivých partiích! Řešení ryze mužských a čistě ženských problémů.

Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

Skandál! Vyzkoušejte šest nových sexuálních poloh na rychlovku!

Vlastní vyhledávání
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2020
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku náročnému čtenáři. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!