Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

SLAINE - ZABIJÁK DÉMONŮ A KRÁLOVNA ČARODĚJEK

20.06.2001, autor: OBR

Upozornění pro čtenáře slabších povah: Neberte do rukou, nebo Vám nebude stačit obvod vašeho keramického hajzlíku pro obsah zvratků, které po přečtení těchto dvou komiksů nechutně vyzvracíte. Upozornění pro otrlejší čtenáře: S klidem omývače rozsekaných mrtvol si pochutnejte na každé stránce a, zdůrazňuji, hlavně na těch, které jsou nasáklé ohromným množstvím husté a prostému životu důležité kapaliny nazvané crew.
To vám s radostí doporučuje devadesát devět masochistů ze sta možných.
To vám doporučuji i já, Ukko, zlodějský trpaslík, Sláinův poskok a společník v jeho nesčetných dobrodružstvích, které Vám, slaboduchým a na těle mrzkým čtenářům, přináší prostřednictvím Modré Crwe dvě spojená alba „Zabiják démonů“ a „Královna čarodějek“, popisující naše, hmm, tedy hlavně Sláinovy hrdinské činy. Opět, tak jak je zvykem od roku 1983, celé dobrodružství sepsal náš věrný stvořitel Pat Mills. My, tedy můj pán a já, jsme s ním na výsost spokojeni a on proto zůstává naším scenáristou i nadále, podotýkám, že vynikajícím. Z malířů papíru nám nabídli své služby dva opravdu zdatní umělci jménem Dermot Power (např.Soudce Dredd) a Glenn Fabry (obálky série Preacher). I oni si zaslouží drobný groš za odvedenou práci. Pouze já, ubohý kleptoman, mám menší výhrady k některým obrázkům, které se mně, neznalci kresby, zdají býti zbytečně rozplizlé a nevýrazné, viz v prvním díle třetí obrázek na straně 16. Ale já jsem trpaslík a ti nemají podle ostatních lidí dostatečně velký názor…… Omlouvám se Vám tedy, páni umělci. Jinak - Vaše kresby hýří perfektní anatomií odseknutých údů. A té červené barvy co jste museli nakoupit. Volám třikrát bravo.
I na překlad do zvláštního jazyka, kterým mluví obyvatelé srdce Evropy, nám doporučili nejlepšího z lepších a to slovutného překladače Jana Kantůrka. To je prý ten mág, co tak slavně zvítězil nad překladem Prachettovy Zeměplochy. Dobře, že neodmítnul. Sic by mu Sláine na moje doporučení učesal na jeho chytré hlavičce pěšinku pomocí velikánské sekyry nazvané tak líbezně „Mozkohryz“.
A vlastně s touto děsivou zbraní padáme společně my dva, já i můj pán, dle příkazu bohyně země, do kotle znovuzrození, abychom se na začátku celého příběhu vyloupli v dávné Británii skučící pod útlakem římských legií císaře Nera, a úplně zadarmo, bezplatně, charitativně pomohli - logicky těm slabším a sympatičtějším…….(kurva práce)……. Je samozřejmé, že když uvidí můj zaměstnavatel prvního utlačovatele, tak mu hnedle udělá průzkum žaludku, zkontroluje zda-li má pevně přirostlé končetiny k trupu a jestli jeho hlava i s helmou doletí na pátou metu. Přísahám, že doletěla. Dokonce i hlavičky dalších dvaceti legionářů zabitých v tomto prvním, férovém souboji, plachtily dále, mnohem dále. Do děje pak vstoupí Boudica - královna čarodějek, se kterou se Sláine ihned spojí obrazně i fyzicky a začnou společně bok po boku, prso vedle prsa, osvobozovat ostrovní zemi od protivných tyranů….… Jenomže do rány se jim (ejhle) připlete náš starý nedobrý „kámoš“ démon Elfric, hnusný podrazák, oblíbenec císaře Nera a fanatický služebník Guledika, temného to boha keltského pekla, který má na daný uvolňovací trend jiný, odlišný a podstatně brutálnější názor. I začne býti na můj vkus hodně veselo.To Vám teda říkám. Tolik mrtvol, starých, mladých i dětských, jste možná nikde (a nikdá) neviděli. Představte si, že i mě, malého, ale šikovného trpaslíčka Ukíčka v tomto dobrodružství chtěli upálit. Nepovedlo se. Stále žiji. A co budu žíti na tomto všivém světě, tak všem chytřejším nevolníkům, co umějí trochu čísti, doporučím náš příběh proto, aby se dozvěděli jakže celý boj za osvobození Británie, s velmi důležitou účastí mého pána i mé maličkosti, nakonec dopadl. Konec báje!
Musím neodkladně vyjít do ticha měsíčního svitu ukradnout chutné druidské koláčky, abych je zítra mohl výhodně prodat a nakoupil jídlo pro nejodvážnějšího válečníka na celém placatém světě, jehož celé jméno zní SLÁINE MAC ROTH.
PS-Hú: Málem bych zapomněl, že nakladatelství Modré Crwe použilo u obou alb kvalitní papír a že krásné jsou i tvrdé obálky, které svými husími brky načmárali pánové Rafael Garrés a Paolo Parente. …Při všech pohanských bozích, kde mám však měšec, ve kterém jsem měl zbytek peněz…..POMÓC ……POMÓC……okradli zloděje……POMÓC……POMÓC……POMÓC……aúúúúúúú……
Autor:


Autor článku: OBR

Detaily o komiksu:

Titul: Slaine 2 - Královna čarodějek (Modrá Crew č.4)
Série: Slaine (CZ - Crew)
Scénář: Pat Mills
Kresba: Glenn Fabry
Dermot Power
Překlad: Jan Kantůrek
Žánr: Sci-fi, fantasy (CZ).
Rok vydání: 1998
Počet stran: 48
Formát: A5
Vydavatel: Crew
Země vydání: USA
Země původu: Velká Británie    

fotografie


Joakim

Seznam blogpostů
a všech článků

Další blogeřiTop 2 snadné způsoby jak vydělat desetitisíce Korun českých
za jedinou recenzi!

Hipísáci už ztratili hajp!

Revoluce v citlivých partiích! Řešení ryze mužských a čistě ženských problémů.

Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

Skandál! Vyzkoušejte šest nových sexuálních poloh na rychlovku!

Vlastní vyhledávání
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2021
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku náročnému čtenáři. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!