Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

Komiksy v originále? To si nechám líbit!

21.09.2011, autor: HOST

PR článek - Jestliže jste někdy měli příležitost shlédnout např. televizní seriál v původním znění a později pak narazili na jeho dabovanou verzi, jistě jste si všimli, jak je dabing nedokonalý. Část původního sdělení se vždy ztrácí v překladu.
Zvlášť patrné je to u sitcomů. V originále jsou to super pecky, v českém znění však řada vtipů nevyzní a nezřídka se i z velmi dobré scény stane scéna vysloveně trapná. Tento problém se ve větší či menší míře týká všech žánrů a forem a ani komiksy - bohužel - nejsou výjimkou.

Překlad je vždy tak trochu předělávka v důsledku čehož čtenář ztrácí bezprostřední kontakt s autorem. I zdánlivě drobné nuance v použitých slovních spojeních snadno způsobí, že detaily příběhu vyzní jinak. Kdo má možnost číst si komiksy v originále má samozřejmě velkou výhodu, protože si čte příběh přesně tak, jak jej vytvořil sám jeho autor. Navíc má přístup k mnohem širšímu spektru sešitů - komiksů se vydává hodně, ale jen některé z nich se překládají do češtiny.

Samozřejmě si nemůžeme přečíst v originále všechny komiksy, protože v každém jazyce nějaký vychází. Jaký jazyk tedy zvolit? V našich podmínkách je pro většinu čtenářů nejvhodnější angličtina. Anglické komiksy představují jeden z hlavních tří proudů světové komiksové tvorby a řadě čtenářů jsou anglo-americké komiksy stylem přeci jen bližší než např. anime.

Jestliže angličtinou nevládnete, pak doporučujeme s ní brzy začít - bude se Vám totiž hodit nejen ve světě komiksů. Pokud jste se anglicky nikdy neučili, zvažte zaplatit si vhodný kurz. Jestliže už nějaké ty základy gramatiky máte, pak je pro Vás hlavní prioritou vytvořit si dostatečnou anglickou slovní zásobu.

Existuje řada způsobů jak ji vybudovat. Jednou z možností je využít server Anglická slovíčka, který je pro tento účel doslova stvořený. Databáze slovíček, kterou tato služba používá, je budována unikátní metodou založenou na bázi poloautomatického zpracování autentických textů. Server disponuje značně rozsáhlou slovní zásobou a uspokojí tak jak začátečníky, tak pokročilé a má co nabídnout i vysloveným anglofilům. Používání je jednoduché a intuitivní a služba je k dispozici zdarma.

Pokud Vaše slovní zásoba nepatří zrovna k největším, nezoufejte. Klíčem k úspěchu je pravidelnost. Stačí 30 minut denně (např. před spaním) a výsledek se brzy dostaví. A radost z čtení komiksů tak, jak byly doopravdy myšlené, Vám bude při Vašem studiu jistě skvělou motivací.
Autor:


Autor článku: HOST
    


Hipísáci už ztratili hajp!

Jaké megakorporace USA ovládají Marvel a DC Comics?

BUM!!!
Totální komiksová bomba!
Celý svět vybouchne za 3..2...

Revoluce v citlivých partiích! Řešení ryze mužských a čistě ženských problémů.

Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

Vlastní vyhledávání
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2018
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

Facebook

Google+

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku náročnému čtenáři. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, zhodnotíme jej
v minirecenzi a představíme v rozhovoru s vámi. Jednotlivé stránky komiksu pak budou postupně vycházet každý týden na pokračování přímo
na hlavní stránce. Kontaktujte nás!