Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

Alan Ford (3) Vedlejší postavy

17.07.2012, autor: Zarkoff

Série článků o satirickém špionážním komiksu s agentem Alanem Fordem v hlavní roli.
Kolem těchto hlavních postav se série přímo hemží množstvím vedlejších postav, jedna barvitější než druhá. Do paměti se nám vryje zejména zcela neschopný inspektor Brock, generál War, tři identičtí radní, kteří vypadají jako tři velká prasátka, vládní agent Bert (pracuje pod krytím jako zaměstnanec Úřadu pro těžební průzkum přidružený k Asociaci pro ztrátu času), poštovní doručovatelé Sigmund Mail a Pisistrate Nelson, De Suicidis, který se od prvního čísla snaží neúspěšně zasebevraždit a poněkud potrhlý vynálezce Lamp. Naproti tomu překupník Bing, který ochotně zprostředkovává odkoupení každého lupu Conte Olivera, se na stránkách série nikdy fyzicky neobjeví.

Zvířecí protagonisté

Morče Squitty, maskot Cariatidy. Morče buďto piští nebo spí v šále svého pána. Poprvé se objeví v č. 21, tj. v epizodě „Bombafobia“.

Italský brakýř Cirano (obr. vlevo ), který doprovází skupinu v prvním období. Poprvé se objeví ve čísle 18. Má speciálně v oblibě Boba Rocka a často se významně podílí na úspěchu příslušné akce.

Mluvící a inteligentní papoušek Clodoveo (obr. vpravo ), který má sice funkci poradce Čísla Jedna, ale je vůči němu téměř neustále v opozici. Objeví se poprvé v č. 100, kde ho Numero Uno zdědí od svého dědečka.

Zlosyni a nepřátelé

Nejslavnějším nepřítelem Skupiny TNT se stal superkriminálník a alkoholik Superciuk (obr. vlevo). Ve skutečnosti jmenuje Ezechiele Bluff. Ve světě komiksových fanoušků je téměř tak slavný jako Alan Ford. Je typickým příkladem převrácených hodnot, je to mýtický Robin Hood naruby, protože okrádá chudé, aby mohl dávat bohatým. Jeho zbraní je alkoholický dech, který si náš hrdina zprvu opatřuje konzumací (nesmírných množství) laciného červeného vína, později vražednou směsí zkažených rajčat s cibulí a česnekem. Svým nesnesitelným dechem každého omráčí a dokáže jím dokonce tavit kovy. Jako vykonavatel spravedlnosti je Superciuk maskovaný tlusťoch, v občanském životě je to zametač, kterého věčně opruzuje jeho družka Beppa Giosefová. Superciuk je v podstatě idealista, který se domnívá, že bohatí jsou dobří, protože neházejí papíry na zem. Pro svou družku nicméně neváhá riskovat život, jak poznáme v čísle 119 („Fauci“). Poprvé se objeví v č. 26. Čeká jej i životní krize: když pozná skutečnou povahu boháčů, přejde dočasně na stranu chudiny, ale dočká se nového zklamání. Nakonec proto odloží supermanovský úbor a vrátí se ke svému původnímu povolání, nastoupí na loď jako nádeník a znovu si začne vydělávat v potu tváře. To vše se odehraje v č. 75 (obr. vpravo), tedy v posledním čísle, které kreslil Magnus.

K dalším nepřátelům Skupiny TNT patří krásná špionka Margot, trojčata a sourozenci Boba Rocka Tim, Tom a Tumb, přízračná Baby Kate, šílený vědec Aseptik, mistr převleků Arsenico Lupon, upír Wurdalak (obr. vlevo) a další.

Vedlejší postavy

V sérii dále vystupuje obrovské množství dalších postav a postaviček, které se objeví třeba jen na jednom obrázku nebo někde v pozadí. Přesto i jim autoři věnují náležitou pozornost a vykreslují je nezapomenutelným způsobem. Patří k nim nejrůznější žebráci, bezdomovci, invalidé, tlouštíci atd., kteří vegetují mezi barabiznami a odpadky. Magnus jim často dává svou vlastní nebo Bunkerovu podobu. Celé toto prostředí autoři zobrazují groteskním stylem, který však ve čtenáři kupodivu probouzí spíše soucit, melancholii a nutí k přemýšlení.

Svět bohatých naproti tomu vykreslují autoři jako čisté a uspořádané prostředí, ve kterém se pohybují mladí, hezcí a urostlí lidé. V tomto světě však také spatříme deformované postavy, u nichž kvalitní šaty a šperky nedokáží zakrýt fyzické defekty a morální úpadek. To vše přispívá ke zrodu hořké kritiky světa boháčů.

Autor:


Autor článku: Zarkoff

Související články:


Italský komiks
20.01.2014 Italský komiks (7): Další významné tituly
13.01.2014 Italský komiks (6): Rok 2011
06.01.2014 Italský komiks (5): Změny se blíží


    

fotografie


Joakim

Seznam blogpostů
a všech článků

Další blogeřiTop 2 snadné způsoby jak vydělat desetitisíce Korun českých
za jedinou recenzi!

Hipísáci už ztratili hajp!

Revoluce v citlivých partiích! Řešení ryze mužských a čistě ženských problémů.

Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

Skandál! Vyzkoušejte šest nových sexuálních poloh na rychlovku!

Vlastní vyhledávání
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2020
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku náročnému čtenáři. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!