Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

Co udělá Ghost Rider, když na něj vyrukují oživlí mrtví? Zabije je znovu! - 40 %

19.09.2012, autor: Peter Garand

Sotva jsem si stihl vymazat z krátkodobé paměti všechny bolestné vzpomínky na prvního Ghost Ridera, příznačně pojmenovaného Cesta do zatracení, vychrlila na nás zlověstná dvojka Ennis a Crain další knihu z neživota pekelného smrtihlava. Bude tentokrát lepší než jeho předchůdce, nebo nás čeká jen další cesta slz?
Zuří válka Severu proti Jihu. Během poslední bitvy dostanou jižané těžce na frak, a jediným přeživším z konfederační armády je těžce zraněný poručík Travis Parham. Od jisté smrti ho zachrání až černošský farmář Caleb, který den za dnem poctivě ošetřuje jeho rány. Jakmile válka skončí, dá Travis svému příteli sbohem a vyrazí do západu slunce začít nový život.

Co ale mladý jižan netuší, že nedlouho po jeho odjezdu se na obzoru objeví tlupa ku-klux-klaňáků, kteří se rozhodnou Calebovi ukázat, že černá kůže vždycky byla a vždycky bude jen výsadou drsných motorkářů a metalistů. Nenávistí zaslepený Parham se rozhodne Calebovu smrt pomstít stůj co stůj. Záhy však zjistí, že jeho nepřátele pronásleduje ještě někdo jiný. Někdo, kdo není z našeho světa.

Pojďte blíž a poslyšte příběh o pekelným jezdci, který cválá krajinou na koni z ohlodaných kostí a z jeho očí srší hněv samotného Ďábla. O chlapíkovi jménem Parham, který se často a rád netrefuje tam, kam by chtěl. A přežvykuje fráze o hrůze válek, zbrojního průmyslu a samotného lidstva víc, než honák svůj žvýkací tabák. O bandě sprostých krvežíznivých vrahounů, kteří prchají krajinou ve snaze uniknout tomu přízračnému jezdci. O tom, jak jeden za druhým umírají, a když se konečně dočkají svého údělu, jen znova povstanou, a nechají se zase zkosit řeřavým pohledem toho prokletého Ghost Ridera. A to je vlastně celý příběh.

Řeknu vám, už dlouho jsem neslyšel povídačku, která by byla tak setsakramentsky monotónní a mechanická, jako při střelbě z opakovačky. A přísahám Bohu, že to kydání špíny na našeho milovaného pana Colta a kecy o tom, jak je válka děsná, slýchám od toho prašivého Ira, který si říká Ennis, až moc často.

Ennis a Crain. Dvě lišky, které pohromadě neznamenají nic dobrého. Cožpak o to, obrázky jsou to hezké, z poušti sálá žár, jako by ji ta obří kukuřičná placka stravovala v pravý poledne. Mlha tak hustá, že sotva poznáte, co vás čeká na druhé straně, a vánice... , v té bych vám být nepřál. Crain zvládá svoje řemeslo, dobrý ostřílený maník. Ale ten Ir... ten mi pije krev.

Upřímně přiznám, že hodit Ghost Ridera ze současnosti na Divoký západ byl dobrý nápad. Ale banditi se podobají jeden druhému jako náboje v revolveru. Není nikdo, koho byste litovali. Nebo u koho byste prosili samotného Pána, aby ho co nejrychlejší cestou poslal tam, kde je větší horko než na mohavský poušti v pravý poledne. Zkrátka a dobře, jen další obyčejná banda hejsků, kteří si rádi hrají s bouchačkami. A kdo ví, proč Ennis udělal z ohnivého jezdce nějakého pomstychtivého afrického Boha. Nebo proč se na Travise přilepí ke konci barová šlapka, kterou z nějakého důvodu rajcují nekonečné řeči o utrpení a Božím trestu. Řekněte mi, mluví snad takhle chlap? Správný chlap popadne bouchačku a postřílí jich tolik, dokud to není zase tak, jak to má být. Ale co, stejně je to jen na pár kratičkých chvil, než zapadne slunce a znovu se objeví přízračný jezdec, který tu sebranku celou rozcupuje. A z hlavního hrdiny zůstane jenom zahořklý jednoruký bandita, který pláče nad hořkostí světa do své pálenky. Pfuj...

Ennis neukázal, jak to u nás tenkrát chodívalo, a neoprášil ducha starého Západu, na kterým se už za všechna ta léta usadilo bláto a prach. Radši vsadil na stará ošoupaná esa, která jsem mezi falešnými hráči viděl už tolikrát, že jich mám plný zuby. Tahle povídačka má asi tolik šťávy, jako vodou říznutá whisky. A to jsem si už u první knihy říkal, že ten proklatý Ennis nemohl pekelného smrtihlava pokazit víc. Řeknu vám, byl jsem to ale blázen... Barmane, nalij....
Autor:


Autor článku: Peter Garand
    

fotografie


Joakim

Seznam blogpostů
a všech článků

Další blogeřiTop 2 snadné způsoby jak vydělat desetitisíce Korun českých
za jedinou recenzi!

Hipísáci už ztratili hajp!

Revoluce v citlivých partiích! Řešení ryze mužských a čistě ženských problémů.

Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

Skandál! Vyzkoušejte šest nových sexuálních poloh na rychlovku!

Vlastní vyhledávání
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2020
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku náročnému čtenáři. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!