Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

Komerce
Prosba pro zadavatele reklamy na PR Beletrie.eu: Pls kontaktujte komiks.cz
Tento text tu nebude nafurt! (Dne 25/1/2022)

Transmetropolitan (vol.6) Někdy příště aneb ukážu ti hlavu a na ní pavouka - 100 %

01.08.2012, autor: Drakeus

Je to tak, ať se vám to líbí nebo ne, ze Spidera se stala celebrita. Spousta lidí ve městě by jen z tohoto slovního spojení zvracelo, zvláště ti nahoře. Pan Jerusalem a jeho ohavné asistentky si teď užívají luxusu a slávy, skoro by se mohlo zdát, že jejich oblíbené hledání pravdy už není aktuální. Opak je ale pravdou…
V prvním příběhu této knihy, nazvaném Nikdo mě nemá rád, zastihneme Spidera v nezáviděníhodné situaci. Krom toho, že mu v lebečních kostech hraje rádio Svobodná Evropa, zjistí, jaké to je, když se z někoho stane kreslená postavička z animáku. No, na rovinu, žádný med to teda není. V tomto příběhu nám Spiderovi „animované“ příběhy postupně představí pět kreslířů (Lea Hernandez, Kieron Dwyer, Bryan Hitch, Frank Quitely a Eduardo Risso).

V dalším příběhu Muž na chodníku využívá Spider možnosti projít se zase mezi lůzou. Z obyčejné procházky městem se postupně stává další „výbušná“ reportáž, a že jsou jeho sloupky zakázané? No, však ona se vždycky najde nějaká ta možnost, jak si nechat článek ukrást…

Pokud by vás snad zajímal život Spiderových ohavných asistentek, doporučuji Tanec v kapkách přítomnosti. Po hlášce: „Teď jsem slyšela, jak si prdnul. Zdrháme.“, rozjíždějí Yelena a Channon den bez Spidera. V jejich režii to znamená chlast, nákupy hadrů, nákupy zbraní, další chlast, nějaké to zabíjení…zkrátka klasický ženský den.

Po těchto třech chuťovkách následuje hlavní chod, ve formě třídílného příběhu Někdy příště. Jak asi víte z předchozích dílů, v Bílém Domě teď u kormidla sedí Gary Callahan alias Fešák. Už od samýho začátku je jasné, že to nebyla dobrá volba. Ono taky volit mezi hnojem a žumpou je docela těžké. Jenže divnější je, že tak jako spadly preference Jirkovi Paroubkovi díky panu Kubicemu těsně před volbami, vystřelily Fešákovi preference díky vraždě jeho politické poradkyně Vity Severn. Naneštěstí Spider a Vita v sobě našli jakýsi druh zalíbení, a co udělá člověk, kterému zabijete oblíbenou osobu? Hledá jak se pomstít, navíc pokud se jedná o někoho jako je Spider, tak ten nechce pomstu jen na vrahovi, ale i na tom, kdo si vraždu objednal. Nitky spiknutí míří do nejvyšších míst a to se Spiderovi tuze líbí. Vypadá to, že Fešákovi brzy dojdou americké vlajky…

Ó Bože, kdysi jsem viděl film V kůži Johna Malkoviche a můžu za sebe říct, že v kůži Warrena Ellise bych být nechtěl. Zajímalo by mě, co ten člověk bere? Na jedné straně nám předhodí Město, jeho fungující pravidla, hromadu roztodivných postav, které vůbec nepůsobí rušivě, servíruje příběhy od těch komických přes politické spiknutí až po vyloženě depresivní, a navíc to všechno zabalí do efektivního sci-fi kabátku.

Na straně druhé je Město amorální, do morku kostí zkažené, člověka někdy až zarazí (nebo zamrazí) při představě života v něm. Vždyť jde jen o pouhou směsici lidí s nepředstavitelnými úchylkami, závislými na fetu, ochotnými udělat skoro cokoliv. Dětská prostituce, kyber sex, šílené nemoci, chudoba a prázdnota lidí v chudinských čtvrtích, nepochopitelná náboženství, nebo prezident masturbující do americké vlajky. To vše se dá najít v Transmetropolitanu Warrena Ellise. Darrick Robertson pak Ellisovi šílené vize přenáší na papír a vyloženě si to vychutnává od všelijak znetvořených lidí, přes šílené Spiderovy xichty až po násilné scény, všechno vypadá (jak by řekl Zdena Pohlreich) zatraceně sexy.

Je radost na to koukat…je radost to číst, každý díl téhle série je zatím neuvěřitelná zábava a já to těmhle dvěma maníkům žeru jak prdelačku šufanem.
Autor:


Autor článku: Drakeus
    
Já Jóachym Jóachyňym


Recenze nebo blogpousty a reakce

Upozornění: Nemám Fejsbuk
(odešel jsem v roce 2020)
ani Instáč ani žádný jiný socky!Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

V českém komiksovém rybníčku to smrdí, hnije a zapáchá a komiks.cz se to snaží změnit.

"Legendární" komiks Vrána (The Crow) je neskutečná sračka.

Nakladatelství Comics Centrum zuří! Neskouslo kritickou recenzi

Chcete více přátel a peněz? Nezoufejte, naštěstí existuje rychlé řešení!     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2022
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!