Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

Velký přehled časopisů s komiksy (9) - Crew 2 - Aktualizováno

02.10.2012, autor: Joakim XXIV, Peter Garand

Přinášíme další díl seriálu o časopisech s komiksy.
Časopis: Crew 2
Recenzované číslo: 32/2012
Počet stran: 70
Počet komiksových stran: 55 a 2 stripové strany
Počet reklamních stran: 3 (1 obálková strana)
Cena: 149 Kč

Já: První kreslenou věc, se kterou se setkáme, jsou komiksové stripy Dilberta. Těm nelze vytknout nic.

Hodnocení komiksu: 100%

Peter Garand: Dilbert oplývá velkou dávkou mého oblíbeného druhu humoru - sarkasmu. Série pouhých trojpolíčkových stripů, kde nic nepřebývá, všechno je tam, kde to má být a které mi pokaždé zatnou zuby do bránice.

Hodnocení komiksu: 90%

Já: V každé Crwi se nachází jiný komiks, takže se podíváme na ten aktuální, kterým je Anita. Na začátku komiksu přímo žhne argentinské slunce a celkově je komiks docela hodně světlý. Scénář trošku kulhá na jednu nohu. Likvidátor mutantů a netvorů je odsouzen k trestu, který může být zrušen, pokud jeho dcera zlikviduje dostatečný počet mutantů a netvorů. Odůvodnění trestu je zde utajeno, můžeme pouze hádat.

I po grafické stránce jsem si všiml jednoho kulhání. V jednu chvíli je Anitin pomocník, mocný kůň, zobrazen v ubohém stavu s holou kostrou, aby o pár stránek dál už měl svoji srst a tělo zase zpátky.

O logiku tu ale vůbec nejde, hlavní je skalpovat co nejvíce kreatur, sem tam něco erotického a šmitec. Nelze upřít pár vtípků a lehké erotično, které okořeňuje máchání sekerou v dlouhých soubojích. Osobně bych se ale na pokračování už netěšil.

Všiml jsem si, že na jednom místě vidíme vyhvězdičkované bubliny „Do ř**i“ nebo „Ku**a“, o pár panelů dál pak stejná nestvůra pronáší sprosté slovo bez hvězdiček. Možná další vtípek, dejme tomu.

Hodnocení komiksu: 70%

Peter Garand: Stvořiteli Anity jsou Juan Bobillo, dnes již poměrně ostřílený spolupracovník Marvelu, který pracoval na sériích She-Hulk, Thunderbolts nebo Howard the Duck, a jeho starší bratr Gabriel Bobillo, který se zabývá převážně erotickým komiksem. A oba se jednoho dne dohodli, že společně stvoří ultimátní guilty pleasure plný mutantů, chlístající krve a spousy nahých ženských a softpornáčové erotiky.

Nic proti tomu! Základní ideu jednoznačně chválím! Oba bratři se zcela evidentně zamilovali do Loba, kterého ve výsledku nechali shodit sto dvacet kilo čistého svalstva a přišili mu pár pěkných koziček. A tak se zrodila Anita. Mladá tanečnice, která, pokud někomu zrovna nelíže klitoris, tak se zabývá vražděním mutantů, aby vykoupila svého morbidně obézního otce z muk pekelných. A jediným možným způsobem jak to udělat, je přinést věznitelům tolik mutantských hlav, aby vyvážily těžkotonážní pozadí jejího tatíka. Vynikající nápad! Problém je v jeho provedení - exekuci, chcete-li. Autoři se totiž vůbec nezabývají příběhem - nikdy a nikde se nedozvíme, jak se Anita do očistce vlastně dostala, nebo z čeho je její otec vlastně obžalován. Ať už jsem četl úvod sebevíckrát, nepřišel jsem na jediný důvod, proč se tam ten tlusťoch vlastně dostal.

Za pojídání mutantů? Za obezitu? Jak si taky jinak vysvětlit, že tím jediným, kdo ho může zachránit ze spárů samotného pekla, je jeho anorektická dceruška, která si nejspíš, kromě jiného, strká prsty do krku každých pět minut? Kdo by to byl čekal, že mutantí maso půjde tak strašně do špeků? Bráchové Bobillovi se s podobnými otázkami evidentně vůbec nezabývali - Anita, kterou jsem si pro sebe pojmenoval Katwoman, je prostě hlavně o počtu odhalených bradavek a useknutých končetin.

A tady přichází problém číslo dvě - Lobotomizace (nebo spíš „Lobotomie“) hlavní hrdinky. Lobo je parodií na akční supersvalovce, je to Arnie v Commandu na druhou, Chuck Norris na steroidech. Zato třicetikilová striptérka v popravčí kápi ukopávající hlavu dvoutunovému vojclovi mi přijde bizarnější než cokoli! Kde je realita, ptám se? Jak to, že ten sympatický desetihlavý vazbič s rotačním kulometem po právu nezvítězil? Totéž platí pro šestirukého Humpty Dumptyho v samurajské zbroji.

O konci příběhu se nedá mluvit, ježto jsem žádný příběh nenalezl, vlastně jen přestane děj. A popravdě - z nějakého důvodu se mi zajídalo číst Anitu podruhé, neřkuli počtvrté, abych se ujistil, že jsem něco nepřehlédl. Anita je vcelku zábavná brutální sexploitation jednohubka s trochou jednoduchého humoru. Jestli na vás už nedejbože začaly doléhat rodičovské povinnosti, a děsíte se, že by z vašeho roztomiloučkého robátka mohla vyrůst pornoherečka nebo striptérka, můžete se konečně uklidnit. Třeba vám to jednou zachrání život.

Hodnocení komiksu: 60%

Já: Poslední tři komiksové strany jsou ochutnávka Ultimate Fantastic Four. První dvě stránky jsou šedivý komerční průměr, zato ta poslední je kresebně hodně odbytý kus nesmyslu. Patrně měla fungovat jako rychlý sled akčních sekvencí v rychlém střihu. Pokud tohle má nalákat na koupi celého komiksu, tak se někde stala chyba.

Zvláštní je i způsob rámování panelů, kdy se bez jakéhokoli systému střídají tučné čáry s tenkými. Někde zbyla větší bílá mezera mezi okýnkem a rámem, jinde je mezera užší, támhle je zase panel přicuclý bez mezery. Možná to mělo působit rádoby umělecky.

Hodnocení komiksu: 30%

Peter Garand: Fantastická čtyřka versus robotičtí komáři! Podaří se hrozbu repelentu odolných krvesajů našim hrdinům odvrátit, nebo čeká celou planetu neodvratná zkáza?

Vážně má TOHLE být upoutávka na další díl Fantastic Four? Souboj s hejnem komárů? U trailerů je zvykem předvést to nejlepší co nás ve filmu čeká, takže jestli je vážně tohle ta nejfamóznější akce příštího čísla, předpokládám zvýšený odběr maximálně ze strany svazu entomologů.

Hodnocení komiksu: 30%

Upozornění: Recenze byly mírně upraveny
Autor:


Autor článku: Joakim XXIV, Peter Garand

Související články:


CREW
29.08.2012 Kůstek 3: Čas zabíjet draky - 100 %
27.03.2012 USAGI YOJIMBO: BEZMĚSÍČNÁ NOC - 90 %
27.12.2011 VĚČNÁ VÁLKA - 100 %čAsopisy A mAgAzíny
13.09.2021 Velký přehled časopisů s komiksy (28) - Asterix - Aktualizováno
13.09.2021 Velký přehled časopisů s komiksy (27) - Lucky Luke - AKTUALIZACE
06.04.2019 Velký přehled časopisů s komiksy (29) - Jirka - Aktualizováno


    
Joakim


Recenze a blogpousty nebo reakce

Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

V českém komiksovém rybníčku to smrdí, hnije a zapáchá a komiks.cz se to snaží změnit.

"Legendární" komiks Vrána (The Crow) je neskutečná sračka.

Nakladatelství Comics Centrum zuří! Neskouslo kritickou recenzi

Chcete více přátel a peněz? Nezoufejte, naštěstí existuje rychlé řešení!

Rozhovor s největším (182 cm) fanouškem Káji Saudka.

     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2022
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!