Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

Velký přehled časopisů s komiksy (7) - Nový prostor, Phineas a Ferb - Aktualizováno

18.09.2012, autor: Já, Peter Garand

Přinášíme další díl letního seriálu minirecenzí časopisů s krátkými komiksy.
Časopis: Nový prostor
Recenzované číslo: 401/2012
Počet stran: 30
Počet komiksových stran: 2 + 1 strip
Počet reklamních stran: 0 (2,5 obálkových stran)
Cena: 40 Kč

Já: N/A

Hodnocení komiksu: N/A %

Štrýt strip pojednává o tlustém nemotorném turistovi, jak ho fotí partnerka u středověkého rytíře v brnění, vše beze slov. Je zobrazeno jeho zděšení, co to provedl, když nevědomky rytíře v brnění shodil. Je ztvárněna jeho lidská stránka a lítost nad jeho neohrabaností. Zasmát jsme se pravděpodobně měli konzumnímu stylu života, který reprezentuje obezita turisty spolu s plastovým kelímkem a brčkem v jeho ruce. Zároveň jsme se asi měli uchechtnout trapné situaci, kdy byla způsobena škoda v podobě rozbitého exponátu.

Hodnocení komiksu: 60%
Časopis: Phineas a Ferb
Recenzované číslo: 4/2012
Počet stran: 46
Počet komiksových stran: 17
Počet reklamních stran: 1
Cena: 69 Kč
Dárek: Gumové maliny a příšerky na prsty (nevhodné pro děti do 3 let)

Já: Přiznám se, že nevím jak název časopisu správně vyslovit. Co teprve děti, kterým je to určeno. Máme tu čest s úspěšným animovaným televizním seriálem, který v Česku vysílá Disney Channel. A minulý rok už stihl vzniknout i film.

Hned na páté straně je seznam postav. V anglických jménech si lze všimnout přechylování ženských jmen (Candy Flynnová). Jako pěst na oko působí jediné přeložené jméno mezi všemi ostatními, Dr. Heinz Dutošvarc (zkratka Dutoš), v originále Dr. Heinz Doofenshmirtz (Doof).

Komické skopičiny Norma a Dutoše

První komiks je velmi krátký. Proti jednomu člověku tu bojuje jakýsi ptakopysk a později se na scéně objeví robot. Zvířata, stroje, lidi, všechno splácané dohromady.

Hodnocení komiksu: 30%

Peter Garand: Při souboji s Perrym zůstane Dutošvarc viset vysoko nad zemí, drže se pouze okapu. Jediné, co ho může zachránit, je jeho věrný společník, robot Norm. Ale zadarmo ani kuře nehrabe, a robot nevytahuje šílené vědce ze záhuby. A tak večer musí Dutošvarc přečíst Normovi pohádku. Trochu si říkám, jestli tenhle druh humoru nepatří už do mateřské školky. Přeci jenom Phineas a Ferb nejsou Teletubbies, jejich příběhy jsou pro odrostlejší publikum. Tak proč jsem měl při čtení neustále pocit, že Dutošvarcův robot začne desetkrát po sobě opakovat slovo „Hořčice“?

Hodnocení komiksu: 30%

Obskurní odznaky děvčat tábornic

Já: Ale hned další komiksová stránka nazvaná "Obskurní odznaky děvčat tábornic" to rozjíždí naplno. Co jeden panel, to nějaký povedený absurdní vtip. Klobouk dolů, tohle se mi líbí. Humor pokračuje v článku na následující straně, kde se po Děvčatech tábornicích chce umění svářet, vrtat a používat pájku.

Hodnocení komiksu: 80%

Peter Garand: V zásadě jednostránkový ilustrovaný seznam čtyř rádoby bobříků za různé bizarní úkoly, při jehož čtení si nejde nevzpomenout na trojici mladých svišťů z Kačerova. Úkoly jsou správně ujeté, ale na druhou stranu, nevidím důvod, proč z pouhého výčtu bobříků dělat komiks.

Hodnocení komiksu: 40%

Pomsta papouchova

Já: Bohužel komiksem Pomsta papouchova zase padáme zpátky na začátek, do jemně nepostřehnutelného pousmání. Navíc s několika nepřesnostmi. Na straně 28 dole je doktor Dutoš špinavý a potrhaný, ale na následujícím panelu opět čistý a upravený. A pak zatímco hledá svého papouška ve ventilační šachtě, stačí ptakopysk Perry doktorova papouška odnaučit mluvit. Zvláštní zákony platí v tomto světě.

Hodnocení komiksu: 20%

Peter Garand: Ptakopysk Perry je (opět) chycen zločinným Dutošvarcem.Dutošvarc se chlubí svým papouchem, kterého vycvičil tak, aby opakoval různé povzbuzující kydy. Když papouch uprchne a Dutošvarc se vydá za ním, Perry nejen že stihne uprchnout z pasti, ale také dokáže naučit papoucha, aby napodoboval jeho úchylné mrmlání. Konečně komiks, který se nese v duchu seriálu. A konečně něco, čemu se dá jakž takž říkat příběh. Dutošvarcovy vejšplechty sice nejsou žádné extrovní perly, ale na druhou stranu potěší vidět další lehce vtipné dobrodružství nejneohroženějšího agenta OBEZ. Pomsta papouchova je jedním ze dvou lepších příběhů v celém sešitě, s pěknou pointou a potvrzením, že nejinteligentnějším tvorem na planetě Zemi je ptakopysk. Tedy... hned po myších.

Hodnocení komiksu: 60%

Vanessa jde ven

Já: Jednostránkovka "Vanessa jde ven" zvedá laťku snesitelnosti zase o trochu výše. Zlý doktor Dutošvarc udílí rady převrácené na hlavu své dceři. Jeho třetí rada "Kdyby ses zpozdila, volej!" je však v rozporu s příkazem "Papa a zlob!".

Hodnocení komiksu: 60%

Peter Garand: Vanessa Dutošvarcová jde ven. Její otec, ďábelský profesor Dutošvarc, jí sdělí tři základní pravidla: „Žádné dobré skutky, i malé zlo je lepší než vůbec žádné zlo, a za třetí: kdyby ses zpozdila, volej. Tak papa, a zlob!“ Další jednostránkový kraťas, který by v animáku posloužil jako úsměvný vtípek. Příběh nula, pointa žádná. To, co v Kačeru Donaldovi zabere čtyři na čtyři cenťáky místa jako psaný vtip, tady roztáhli na celou stránku. Tentokrát záludný plán profesora Dutošvarce, jak znehodnotit co nejvíc papíru, vyšel - a nedokázal ho zastavit ani ptakopysk Perry.

Hodnocení komiksu: 30%

Návrat Meapa

Já: Poslední a nejdelší komiksová záležitost Návrat Meapa jakoby dokazovala bezradnost autorů s delším příběhem. Krátké jednoaktovky byly vtipné, setkání několika kamarádů s ufo je však slabý odvar. Jeden z ufounů, který dokáže měnit svou podobu naklonováním jednoho našeho kamaráda, mi zavařil závity při luštění otázky, proč je děj tak strašně nesmyslný.

Hodnocení komiksu: 40%

Peter Garand: Ufounský bezpečnostní agent Meap unesl malého šprta Baljeeta, který je podezřelý z páchání těch nejhorším mezigalaktických zločinů. Ukáže se, že jistý zločinný zločinný emzák může měnit podoby, a pro své zločení si vybral právě Baljeetovu podobu. Po krátké honičce je skutečný viník dopaden, předán spravedlnosti a šprťácký Baljeet výjimečně nedostane od Buforda do tlamy. Třemi slovy: jedna velká honička. Jedna velká honička plná omylů. Ačkoli jde o nejdelší příběh, mám pocit, jako by se zápletka nějak poanglicku vytratila. Zřejmě to bude tím, že asi nebude úplně jednoduché napsat dobrý příběh, ve kterém figuruje tlustý hromotluk, kterému přes rameno visí černoch, zatímco se za nimi řítí na vznášedle růžový mimozemšťan chrlící duhu z úst. Těšil jsem se na další běžný den prázdnin Phinease a Ferba, na další jejich nápady a vynálezy, a dostal jsem jenom jednoduchou akční honičku, na jejímž konci dokonce ani Ferb nedostane svou obligátní finální hlášku. Proč?! Chybí mi tu phineasovsko-ferbovský humor a jeho absurdita, chybí mi tu otravná Candace a její záchvaty. Chybí mi pocit, že je to SKUTEČNĚ Phineas a Ferb.

Hodnocení komiksu: 50%Upozornění: Minirecenze byly mírně upraveny
Autor:


Autor článku: Já, Peter Garand

Související články:


čAsopisy A mAgAzíny
21.09.2019 Žebříček časopisů s komiksy: Čtyřlístek je v krizi, už i krade nápady! - Aktualizováno
06.04.2019 Velký přehled časopisů s komiksy (29) - Jirka
06.04.2019 Velký přehled časopisů s komiksy (30) - JJ


    

fotografie


Joakim

Seznam blogpostů
a všech článků

Další blogeřiTop 2 snadné způsoby jak vydělat desetitisíce Korun českých
za jedinou recenzi!

Hipísáci už ztratili hajp!

Revoluce v citlivých partiích! Řešení ryze mužských a čistě ženských problémů.

Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

Skandál! Vyzkoušejte šest nových sexuálních poloh na rychlovku!

Vlastní vyhledávání
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2020
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku náročnému čtenáři. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!