Skutečné důvody, proč zde mohu o této hře psát je xenomorfní mutace ve světě komiksu. Tato série je už dnes tak rozsáhlá, že ji není možno pojmout v rámci jednoho článku.

Prvotní vydání spadají do roku 1988 a šlo o vydavatelský počin vydavatelství DC. Stejně jako videohra
Aliens: Colonial Marines navazují přímo na
Aliens Jamese Camerona. Mluvím o prvních sešitech, tam je návaznost zřejmá. Postupem času, jak se komiksový svět Vetřelců přímo expanzně rozšiřuje, dochází k přejmenování postav a přímo bláznivým crossoverům.
Aliens vs. Predátor je celkem uvěřitelný a po herních a filmových verzích i přijatelný. Pak tu máme i takové kousky jako jsou
Aliens vs. Batman, Aliens vs. Judge Dredd, Aliens vs. Superman, Aliens a Predátor vs. Superman a Batman. Mohl bych ještě pokračovat, ale to už bych byl sám proti sobě. Pokud ty poslední kousky dokáží prodat a amíci si je kupují k hambáčům a kolám, pak si zaslouží za prezidenta skutečného robota.

Za zmínku stojí vydavatelství BB/art, které českému čtenáři od roku 2009 pravidelně přináší exkluzivní omnibusy s vetřelčí látkou. Do dnešního dne, pokud jsem správně počítal, čitá jejich série osm knih. Započetl jsem i
vs. Predátor, který patří mez ty vydařenější kousky ze světa versus. Na stránkách těchto knih se vystřídalo takové množství zvučných jmen, že není v silách autora zakomponovat celé téma do tohoto článku.
Překlad knih provedl
Martin D. Antonín vs.
Ľudovít Plata, druhý z překladatelů má na svědomí
Predátory. Jak už se stalo dobrým zvykem BB/art, které si čtenáře hýčká a rozmazluje, jsou knihy patřičně objemné a luxusně zpracované. Podle jejich webovek jsou knihy stále dostupné, nicméně pokud máte v úmyslu zkompletovat Aliens universum připravte se na to, že se plácnete přes kapsu.
Časopis
ABC přinesl v letech 1992 – 1994 tuzemskému čtenáři Vetřelčí kyselinu a to v rozsahu 37 barevných stran.