Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

Komerce
Prosba pro zadavatele reklamy na PR Beletrie.eu: Pls kontaktujte komiks.cz
Tento text tu nebude nafurt! (Dne 25/1/2022)

Batman R.I.P.: Zblblý Batman by potřeboval pár facek od Bandy - 80 %

08.05.2013, autor: František Mejstřík

Věčná škoda, že se vydání knihy Batman R.I.P. nedožil geniální zakladatel psychoanalýzy, Sigmund Freud. Tolik studijního materiálu. Tolik šílenství, vyšinutosti a bizarnosti obsažené v jedné publikaci.
Tolik utrpení a pádů. Tolik překročení hranic zdravého rozumu, než by mohl běžný čtenář unést. Vezměte prosím na vědomí, že knihu Batman R.I.P. otevřete pouze na vlastní nebezpečí, neboť její obsah je šílený.

Batman alias Bruce Wayne se pomalu a neodvratně přibližuje k syndromu vyhoření. Jeho poslání se stává jeho prokletím. Klíčové složky syndromu vyhoření vycházejí z chronického stresu a toho se Temnému rytíři dostalo za několik posledních let nadbytek. Bruce ve svém sisyfovském snažení pociťuje vyčerpanost, opotřebení a celkovou únavu. Komorník Alfréd má oprávněné obavy, zda má jeho pán v pořádku hlavu. Zde nemluvím o tom, že si nasadil nakřivo masku a ouška netopýra připomínají šikmou věž v Pise. Zde mluvím o obsahu mozkovny, kde se začíná vařit bravurní guláš s knedlíkem (prosím jednu plzničku ke gulášku).

Batman je natolik v depresi, že si chodí do Arkhamu pro výklad z karet od samotného Jokera. Černá a červená jsou barvy na ruletě, kulička co se žene po kruhu určuje osud hráče. Kasino vždycky vyhrává. Osudem Batmana je černá. Černá rukavice. Černá značí smrt. R.I.P. je epitaf k poctě zemřelého a znamená Requiescat in pace: „Ať odpočívá v pokoji“. V této knize se Bruce Wayne alias Batman konečně dočká zaslouženého odpočinku a ulehne do rakve. Snad nejste tak naivní, že jste si mohli myslet, že vás bude Batman ochraňovat na věky?

Christopher Nolan natočil poslední známé osudy Batmana. Jeho pojetí je mnohem temnější, než pojetí Tima Burtona z let 1989-1992. Nolan nechal Batmana padnout na úplné dno a povstat. Věřte mi, že tento komiks je mnohem, mnohem temnější definice temnoty a duševního úpadku.

Grant Morrison je autorem scénáře komiksu. Celkem nedávno jsem v recenzi na JLA zapochyboval o jeho duševním zdraví. Myslím, že oprávněně. Jen skutečný mág chaosu a protikulturní mluvčí může představit čtenáři takovéto zhroucení mysli. Slavný hrdina Dexter má svého Temného pasažéra a já jsem si po četbě knihy Grant Morrisona Batman R.I.P. jist, že i on hostí Temného pasažéra. Neboť nadílka úchylnosti, šílenství, vyšinutí, divadla bizarnosti, panoptika hrůzy a překročení hranic zdravého rozumu se nemůže zrodit v mozku zdravého jedince. Výsledek je šíleně skvělý.

Na výtvarném pojetí knihy Odpočívej v pokoji se podílejí dva kreslíři. Příběh knihy má tak rychlý spád, že si běžný čtenář nepovšimne změny v předání tužky. Druhý malíř se drží natolik předložené šablony, že jen skutečný hnidopich by poznal rozdíl. Tony S. Daniel je hlavní kreslíř. Debutoval komiksem The Elementals (Elementálové). Podílel se na marvelovské sérii X-Force a na Spawn: Bloodfeud u Image. Jako výtvarník a scénárista je podepsán pod vlastními tituly Silke, The Tenth, Humankind, Adrenalynn a F5. Na konci knihy je zařazen jeho skicák. Koloring komiksu je profesionální a ukryje i nepatrné zaváhání v držení tužky.

V recenzi na JLA (Justice League of America) jsem napadl renomé Grant Morrisona. V tomto díle mě přesvědčil, že jeho renomé je oprávněné. Je skutečným mágem chaosu, bizarnosti a zvrhlosti. Kniha vyšla v nakladatelství BB/art v překladu Petra Zenkla.
Autor:


Autor článku: František Mejstřík

Detaily o sérii

Série: Batman
Země vydání: USA
  Země původu: USA    
Já Jóachym Jóachyňym


Recenze nebo blogpousty a reakce

Upozornění: Nemám Fejsbuk
(odešel jsem v roce 2020)
ani Instáč ani žádný jiný socky!Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

V českém komiksovém rybníčku to smrdí, hnije a zapáchá a komiks.cz se to snaží změnit.

"Legendární" komiks Vrána (The Crow) je neskutečná sračka.

Nakladatelství Comics Centrum zuří! Neskouslo kritickou recenzi

Chcete více přátel a peněz? Nezoufejte, naštěstí existuje rychlé řešení!     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2022
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!