Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

Slobby Blob: Jeho komiksový strip tu bude smrdět každý čtvrtek

06.06.2013, autor: František Mejstřík, Peter Garand, redakce

Dnes má na komiks.cz premiéru komiksový strip Slobby Blob autora Martina Koláčka. Se Slobby Blobem, českou odpudivou postavičkou, se budete moci setkávat každý týden na těchto stránkách.
Martin Koláček debutoval svým autorským komiksem Hliněná božstva, nyní se pustil do komiksového stripu Slobby Blob, který bude vycházet ve Volné tvorbě v sekci stripy každý čtvrtek. Přečtěte si minirecenze našich redaktorů.
Minirecenze Petera Garanda:

Martin Koláček, autor komiksu Hliněná božstva, popustil uzdu své fantazii a dovolil si vizualizovat boha všech ajťáků a geeků. Výsledkem je líný, prasácký a špinavý chrchel Slobby. Odpudivost kresby a vyblitost barev jdou ruku v ruce s atmosférou hnusu a flákačství, což jsou, koneckonců, nejstěžejnější Slobbyho témata.

Navzdory tomu, že byl Slobby primárně určen pro zahraniční web, anglické dialogy místy oplývají drobnými trhlinami a význam je tak těžko pochopitelný (Blood Screening). Česká verze je prostě o fous dokonalejší. Jak by taky nebyla, když je to autorův rodný jazyk :)

Osobně jsem si nejvíc užil vtipy, které vycházely ze skutečného, často ajťáckého života. Na druhou stranu, z otřepaných evergreenů o marihuaně a občasných vykonstruovaných humorů jsem tolik požitku neměl. Slobby Blob není žádná komiksová atomovka, ale rozhodně je to pěkná volovinka na ukrácení dlouhé chvíle.

Hodnocení komiksu: Být to komerční komiks, musel bych se rozhodnout mezi 60 a 70 procenty, takhle si můžu dovolit dát vcelku slušných 67 %.
Minirecenze Františka Mejstříka:

Slobby Blob nepřiletěl z jiné galaxie, nebo dimenze, jak jsem se původně domníval. Také není příbuzným komiksového Hulka a to ani vzdáleným. Vlastně je to nemytý, slizký spoluobčan. Dost možná znáte někoho podobného ve svém okolí, snad je to váš soused.

Autor Martin Koláček nás provede v komiksovém stripu životem nezaměstnaného asociála. Humorně dávkuje strip za stripem, jeho každodenní útrapy. Mezi ně patří návštěvy úřadu práce, třenice se sousedy, dlužné nájemné a netekoucí teplá voda. Podstatné je ovšem to, že hlavní hrdina zná své priority, na lehké holky a připojení k internetu se vždycky nějaká korunka najde.

Martin Koláček je spisovatel a gamedesigner. Na stránkách komiks.cz se již představil s komiksem Hliněná božstva. Na stripu Slobby Blob je patrný jeho vřelý vztah ke světu počítačů. Po výtvarné stránce se jedná o průměrné dílo, které namaluje každý středně pokročilý uživatel některého grafického softwaru.

Manuál k četbě Slobby Bloba: Po četbě si umyjte ruce mýdlem, klávesnici otřete savem a počítač projeďte antivirem. Jen tak, pro jistotu, pan Blob má opravdu nestandardní hygienické návyky. Respektive, nemá žádné.

Hodnocení komiksu: 60 %
Autor:


Autor článku: František Mejstřík, Peter Garand, redakce

Související články:


w W w & k O m I k S
12.12.2016 Komiksový strip Liška, vrána a sýr: Liška si vybíjí vztek na vráně
13.11.2016 Ček komiks dikšnery - komiksový slovníček ingliš
04.11.2016 Proč nehodnotím umělecká díla padesáti procenty - 50 %


    


Hipísáci už ztratili hajp!

Jaké megakorporace USA ovládají Marvel a DC Comics?

Jaký je rozdíl mezi zákeřným sarkasmem a ironií?

BUM!!!
Totální komiksová bomba!
Celý svět vybouchne za 3..2...

Revoluce v citlivých partiích! Řešení ryze mužských a čistě ženských problémů.

Vlastní vyhledávání
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2017
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

Facebook

Google+

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku náročnému čtenáři. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, zhodnotíme jej
v minirecenzi a představíme v rozhovoru s vámi. Jednotlivé stránky komiksu pak budou postupně vycházet každý týden na pokračování přímo
na hlavní stránce. Kontaktujte nás!