Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

Velký přehled časopisů s komiksy (16) - Transformers a Wendy - Aktualizováno

12.12.2013, autor: Já

Dnes začíná pokračování monitoringu komiksových časopisů na českém trhu.


Časopis: Transformers 4/2013

Že je u Transformers dárek se Spidermanem na Batmobilu, to asi pochopí jen největší fanoušek superhrdinských komiksů. Další nekomiksová věc, která mě zaujala, je tajná abeceda, která se mi zdá více než povedená. Škoda, že neobsahuje česká písmena s háčkama a čárkama.

V časopisu jsou dva komiksy. Jeden celý a druhý obsahuje krátký úsek delšího celku.

Komisk "Bulkhead v ohrožení" má 8 stran a kochal jsem se povedenou kresbou. Například starý robot má vrásky jako stařec. Oproti nedávné a známější filmové sérii Transformers se zde nachází 3 děti jako vedlejší postavy, avšak docela známá je i anime, kde je vše stejné jako v komiksu.

Hodnocení komiksu: 80 %

Druhý komiks "Kosmická armáda, 6. část" se na čtyřech stránkách skoro nikam neposune, panely jsou příliš velké, nic se vůbec nestalo, je to moc natahované a nastavované jako řídká kaše.

Hodnocení komiksu: 30 %

Časopis celkově pobaví dobrými vtipy a těžkými hlavolamy. Vítěz jednoho z nich se může stát Deceptikonem, což mě překvapilo, že magazín tedy asi stojí na straně zla.


Časopis: Wendy 4/2013


Wendy je nová konkurence jjiž existujícího časopisu pro dívky o koních jménem Lissy. Lissy jsem si vzal na paškál zde. Nyní je tedy na řadě Wendy. U příběhu Skok z výšky je nutná znalost německých spolkových států. Na straně 9 vpravo nahoře je nesmyslný dialog a i na jiných místech se setkáme s neohrabaností scénáristů.

V komiksu se postavy připravují na Den charity. Kulím vočadla nad logikou scénáristů, kteří dávají do úst dospělému člověku, že doufá, že i jeho statek něco získá. Dobrovolnost a vlastnost urvat si z toho co nejvíc tu jdou ruku v ruce. Stejně tak nechápu další myšlenku. Dívka má obavy z bungee jumpingu, v rámci charity si jej totiž jako organizátorka skočí a očekává za to od publika peníze na charitu!!!

A když konečně nastane ona chvíle, kdy se rozjede dobročinný průvod, účastníci vybírají peníze se slovy: "Peníze nebo mokrý obličej, vyberte si!" Házení mokré houby na organizátora a tímto vybírat peníze, to už bylo na mě moc.

Jediný světlý bod nastal, když Jerry naštve Wendy, aby si více věřila a skočila ten zpropadený bungee jump na charitu. Ale poslední dialog zase všechno pohřbí: Za co dostal otec peníze na svojí farmu? Za oholení kníru? Nééé.

Hodnocení komiksu: 20 %Fotokomiks Nová Viky hodně připomíná fotokomiksy z Brava, ale tentokrát tu omýlaným vzorem stále dokola nejsou milostné příběhy, avšak příběhy s koňmi. Fotokomiks z časopisu Wendy je o tom, že Viky nechce helmu, když jede na koni a na konci příběhu chce helmu, když jede na koni. Jediné plus vidím v tom, že ona Viky je docela hezká kočka a rebelka k tomu.

Hodnocení komiksu: 90 %Komiks Kamarádi nebo nepřátelé zachraňuje špatný pocit z časopisu. Oceňuju krásné fotky koní. Za zbytečné mi přišlo jmenovat mámu Wendy jejím jménem, ono těch jmen vůbec je v komiksu mnoho a nedá se v tom hned rychle orientovat. Krásná pointa a ponaučení, hezká tečka za tím naším trápením.

Hodnocení komiksu: 80 %

Poslední komiksová záležitost se jmenuje Vosino odhalení. Po pádu z koně se jedna dívka léčí doma a kámoši dostanou super nápad: Posadí ji na koně, kterého má nejradši! A o stránku dál už cvičí na koze. Uf. Nesmysly jeden přes druhý.

Hodnocení komiksu: 10 %

Aktualizace článku: Nové hodnocení komiksu "Nová Viky" ze 40 na 90 procent. Minirecenze také byly mírně zkráceny
Autor:


Autor článku: Já

Související články:


čAsopisy A mAgAzíny
21.09.2019 Žebříček časopisů s komiksy: Čtyřlístek je v krizi, už i krade nápady! - Aktualizováno
06.04.2019 Velký přehled časopisů s komiksy (29) - Jirka
06.04.2019 Velký přehled časopisů s komiksy (30) - JJ


    

fotografie


Joakim

Seznam blogpostů
a všech článků

Další blogeřiTop 2 snadné způsoby jak vydělat desetitisíce Korun českých
za jedinou recenzi!

Hipísáci už ztratili hajp!

Revoluce v citlivých partiích! Řešení ryze mužských a čistě ženských problémů.

Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

Skandál! Vyzkoušejte šest nových sexuálních poloh na rychlovku!

Vlastní vyhledávání
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2020
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku náročnému čtenáři. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!