Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

Rozhovor s autory komiksů Understate a Noemi

09.05.2014, autor: Džoakimejtr XXIV.

Vyzpovídali jsme autory, kteří v současné době přispívají do Volné tvorby svými díly. Přečtěte si o komiksu Understate Elišky Štěpové a pak o novém komiksu Noemi od Marka z Aše, který má dnes premiéru.
Elišce Štěpové právě vychází ve Volné tvorbě akční komiks Understate.

Co vlastně znamená název komiksu, Understate?

Understate znamená "řečeno do jisté míry" nebo "neudat všechna fakta". Vztahuje se to k hlavní hrdince, které bylo řečeno, že je něčím "jiná", ale zároveň jí nikdo nevysvětlí celou pravdu.

Understate je český akční komiks. Jaký podnět vás přiměl k jeho vytvoření ?

Byl to prostě nápad, který se mi zrodil v hlavě už před hodně dlouhou dobou. Pak jsem jen po maturitě měla čas ho konečně zrealizovat.

Inspirovala jste se jinými akčními komiksy, ať superhrdinskými nebo jinými?

Komiksy čtu už odmalička, takže té inspirace mám v hlavě hodně. Ale mezi ty hlavní budou patřit ty od Marvelu.

Měly na komiks nějaký vliv filmy Matrix, Truman Show nebo Eagle Eye?

Po pravdě jsem viděla pouze film Matrix a to už před dlouhou dobou, ty další dva znám, ale ještě jsem neměla možnost je vidět. Ačkoliv námět je nejspíš podobný, odtud inspirace nepochází.

Jaké komiksy nebo filmy máte ráda?

Jak už jsem zmiňovala mám ráda komiksy od Marvelu, takže se mi líbí i jejich filmová zpracování. A hlavně všelijaké sci-fi a fantasy: Doctor who, Pán prstenů, Harry Potter atd. Mám ráda tvorbu Simona Pegga. Pořád jsem ale holka, takže si občas taky pustím nějakou tu komedii nebo romantiku.

Komiks má docela našlápnuto jako scénář k budoucímu filmu. Kreslíte ho s tímto záměrem?

To rozhodně ne, možná kdybych žila v Americe...

Jaké máte ohlasy na svém Facebooku?

Ohlasy mám zejména kladné od přátel, kterým se komiks líbí a neustále mi píší, ptají se, kdy bude další díl. To mi dělá velkou radost, že vím, že to aspoň za něco stojí.
Marek z Aše nakreslil svým sestrám narozeninový dárek v podobě komiksu Noemi. S komiksem se budete moci setkávát každý pátek.

Postava vašeho komiksu bojuje proti temným komiksům, v příběhu je negativně zmíněn Batman. Co na temných komiksech vidíte zlého?

Já jsem nad tím zase tak moc nepřemýšlel, prostě jsem napsal co mě napadlo. Každopádně za vznik Noemi může Emily S., tak hezky namalovaná a tak hloupé příběhy... Než jsem jí dočetl, tak se mi úplně znechutila, řekl jsem si, že by zasloužila vyprášit kožich.

Na Batmanovi asi nic špatného není, viděl jsem jen filmy a je to nekonečná nuda. Akorát, že snad má temný název, přijde mi totiž, že slovo temný se používá moc často. A představa růžového Batmana mi přišla srandovní. Jinak v druhém díle je to rozvinuté i na Supermana se Spidermanem. Třetí díl však už bude úplně bez takových postav a bude jen o Noemi, plánuji něco ve stylu "roadmovie".

Noemi je členem organizace která si říká OPONA (Organizace pro odhalení násilí) a nebojuje jenom proti temným komiksům, ale hlavně proti postavám z komiksů, které by potencionálně mohly ohrozit lidstvo. Jsou mezi nimi i kladní hrdinové, kteří svými skutky mohou i nevědomky páchat zlo. Své rozkazy dostává shůry a nemůže je nijak ovlivnit, musí pouze splnit úkol.

Jaké jsou podle vás "světlé" komiksy?

Světlé komiksy, to je jasné: Čtyřlístek, Rexík, Sedmikrásko, rád mám i komiksy z ABC jako Galaxia, Stroj času, Dobrodružné auto.

Ghostgirl je postava z románu pro mládež nebo má i svůj komiks?

Ghostgirl komiks není, je to pouze malá narážka na to, co moje sestry zrovna čtou. Nemám rád smutné příběhy a už vůbec né ty které začínají smrtí. Celý první díl je spíš zaměřený na konkrétní události, které nezasvěcenému asi uniknou (není to moc dobrý začátek), ale dvojka už bude snad lepší.

Komiks jste věnoval sestrám k narozeninám. Jaká byla inspirace k výrobě vašeho dárku?

Ano, komiks sem věnoval ségrám, ale myslím si, že je to nijak neoslovilo. Proto teď zkouším nabídnout můj komiks více lidem prostřednictvím tohoto webu.

Moje inspirace byla Emily Strange, její děj byl tak ponurý, že jsem prostě musel něco proti tomu podniknout. Emily mi příjde jako zlá postava a musí se jí někdo postavit, musí se vyrovnat rovnováha mezi dobrem a zlem. Nastupuje Noemi.

V čem je komiks Noemi vyroben?

Noemi je kresba tužkou a vybarvená v PC, používám MS Paint.
Autor:


Autor článku: Džoakimejtr XXIV.
    


Hipísáci už ztratili hajp!

Jaké megakorporace USA ovládají Marvel a DC Comics?

BUM!!!
Totální komiksová bomba!
Celý svět vybouchne za 3..2...

Revoluce v citlivých partiích! Řešení ryze mužských a čistě ženských problémů.

Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

Vlastní vyhledávání
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2018
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

Facebook

Google+

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku náročnému čtenáři. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, zhodnotíme jej
v minirecenzi a představíme v rozhovoru s vámi. Jednotlivé stránky komiksu pak budou postupně vycházet každý týden na pokračování přímo
na hlavní stránce. Kontaktujte nás!