Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

Terminátor megarecenze (7): Vlčí vetřelec zkazil celý komiks - 0 % - Aktualizováno

01.06.2016, autor: Jo

Recenze komiksu Terminator: Revolution z roku 2009, který patří do kategorie hezky nakreslených komiksů s nešťastným scénářem.
Daleká budoucnost. Z pozice roku 2008 se díváme na budoucnost 2015 a ještě na 2033. Napadá mě, zda scénáristi vůbec počítají s tím, že jejich komiks bude číst někdo později než v době vydání. Na scénu vstupuje Tara Connor, manželka Johna Connora. John se jako vypravěč ptá, kdy Skynet přijde s klonem Tary, aby snadněji zabil Johna. Líbivá kresba, vyvinuté poprsí Tary, zářivě svítivé efekty, dobrá myšlenka hned na začátku příběhu Terminator Revolution. A představen tu je i nový druh Terminátora, zde nazvaného T-Infinity. Tenhle plechový maník není tak hezký napohled jako známější kostra Terminátora, těch pár svítivých efektů a nová technologie prostě nemají takový šmrnc.

(spoilery) Kyle Reese se tu zjeví jako malý kluk a John vypravěčsky povídá, že je jeho adoptovaný syn a budoucí otec. Ocitáme se tedy před dějem prvního filmu. A zároveň musím podotknout, že scénárista tady sprostě okopíroval námět z druhého filmu, kde byl pro změnu malý John. Místo Terminátora ochránce se tady do jeho role staví velký John. Nápis na obalu navíc zmatečně hlásá, že pokračujeme v sáze Terminátora 2 . O matení veřejnosti má nakladatelství Dynamite Entertainment bohaté zkučenosti, stačí připomenout sešity komiksového crossoveru Painkiller Jane a jejich číslování.

Třetí terminátoří kus (čtvrtý, pokud počítáme i Painkiller Jane crossover) od nakladatelství Dynamite Entertainment si vzal z minulých komiksů hezkou kresbu se zářícími světly, pod kterými teď ale není podepsáno Inlight Studio. Kreslíř se také vyměnil a změna se pozná jen těžko, byť jiný outlook je trošku cítit. Z Terminátora Infinity se do Terminátora Revolution přestěhoval scénárista Simon Furman.

I přes malé trapné chybičky v perspektivě je hezký pohled i na vyjádřené emoce postav. Druhý sešit sklouzává do průměrnosti a scénáristicky se dostaneme do chaotična. Jsem ochoten tenhle lapsus překousnout a s nadějí sleduju příběh dále.

(spoiler) Bohužel přijde zklamání, na scéně se objeví vlk s druhou pusou jako od Vetřelců. Sprosté kopírování bez vlastní invence neodpouštím.

Kreslíř ale umí kreslit, ve druhém sešitě se mi líbí koukající kalhotky Tary Connorové. Jojo. Už poněkolikáté si stěžuju na scénáristu a vychvaluju kreslíře.

Lidé mají nevýhodu, že jsou nenahraditelní. Terminátor je nahraditelný ajncvaj. Komiks Terminator Revolution to ukazuje v krásném kontrastu. Pokud zemře John nebo Kyle, je konec. Komiks skáče z jedné příběhové linie na druhou, to střídání je příliš zběsilé.

(spoilery v celém odstavci) Vlk vetřelec dokázal svojí druhou tlamičkou prorazit termití lebku, to jsem nedal.Následuje znovuopakovaný postup v boji, kdy si to vlk neočekávaně rozdává s terminátory a pak i nový Terminátor Infinity (robot, ne název komiksu) narazí na staré Termouše. A protože nový stroj nemá instrukce, jak těm starým říct, že je na jejich straně, ti staří se jej snaží zlikvidovat. Mohl bych se udiveně ptát, proč s tím všemocný Skynet nepočítal a nepřipravil se na to, když setkání obou druhů bylo pravděpodobné. Asi i stroje dělají chyby, díkybohu. Lidem vlastně nezbývá nic jiného, než být chytřejší, aby zvítězili. Fígl, kdy termiti válčí mezi sebou, není nový, přesto zde působí osvěžijůcně, tedy nebýt toho, že se tu opakuje dvakrát. Dobrý nápad spatřuji i v proklouznutí Kyle do stroje času, aby si zachránil život. Oproti tomu nikde nevidíme, jak John cestuje časem do doby, když byl ještě mladý a potkává se se samým sebou.

Můj oblíbený Nigel Raynor, co tak nádherně oživil Painkiller Jane, namaloval několik obálek k tomuto komiksu a bohužel nijak neoslnil. Asi máme každý své dny. Od Raynora se mi líbily Janeniny ksichtíky, na obálkách žádná ženština není, tak proto mi to asi nevonělo.

V pátém sešitu říká srdce Skynetu: "Žádná data. Něco... cítím." Scénárista se vydává na tenký led, tohle mu neskousnu a body hodnocení jdou hned dolů. Robot nemůže mluvit jako člověk a cítit. Také vyjadřuje nejistotu, což se u stroje také moc nečeká. Pikantní na tom je, že osoby v dalších políčkách debatují o tom, že stroje myslí jen ve dvou rovinách. Ano nebo ne, něco ví nebo neví. Nic mezi tím, žádná nejistota. Tohle se příčí tomu, co Skynet říkal před chvílí.

(Spoilery) Jdeme do finále a tak vlk Vetřelec znenadání zaútočí na T-Infinity. Nikoli v sebeobraně a navíc tím nevědomky zachrání Johna. Nevím proč, nic tomu nenapovídalo. Skynet vyslal oba neřády zabít lidi a mezitím si to rozdávají mezi sebou. Nechápu. Ale jako překvapení v příběhu docela dobrý. Sledovali jsme tři příběhové linie, všechny se spojí zdánlivě přirozeně a bez zbytečných cavyků rychle v jednu. A nebudu se ptát, kde všichni vzali stroj času a jak se k němu dostali, to proběhlo nepovšimnuto v pozadí. Komiks Terminator Revolution skončil šťastně, bohužel poslední okénko ukazuje, že válka bude pokračovat, což je však nelogické vzhledem k tomu, že Skynet byl zničen. Takový laciný trik, kterým se nenechám opít.

Aktualizace článku: Změněno hodnocení z 20 % na 0 %
Autor:


Autor článku: Jo

Související články:


Komiks na stříbrném plátně
07.01.2019 Terminátor megarecenze (14): Bomba! Teorie velkého třesku!
01.10.2018 Terminátor megarecenze (12): 10+2 robotích filmů před a po
11.06.2018 Velký přehled časopisů s komiksy (26) - Děsivé dějiny


    

fotografie


Vintíř

Seznam blogpostů
a všech článků

Další blogeřiHipísáci už ztratili hajp!

Jaké megakorporace USA ovládají Marvel a DC Comics?

BUM!!!
Totální komiksová bomba!
Celý svět vybouchne za 3..2...

Revoluce v citlivých partiích! Řešení ryze mužských a čistě ženských problémů.

Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

Vlastní vyhledávání
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2019
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

Facebook

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku náročnému čtenáři. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!