Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

Terminátor megarecenze (13): Pátý film Popelátora měl zetlít ve hnoji - 40 %

08.10.2018, autor:

Původně měla nová trilogie prý začít čtvrtým filmem (T-Salvation). Terminator Genisys je pátý a tímhle měla započít nová trojka filmů.
Jenže se to nepovedlo, lidi na to nechodili atd. Takže jsem předem informován že to bude slabý film.

"Infiltrační jednotky pro oklamání lidí. Říkali jsme jim Terminátoři." - Takže takoví špioni. Džon má jizvy což je odkaz na různé komiksy předtím.

Otázka, jestli to je remejk, restart, inspirace. Nejradši bych byl pro něco nového ale přetvořit jedničku by bylo záhodno pro ty technické trapasy. Předělávat dvojku je podle mě nesmysl na druhou.

Začátek Genisys ukazuje všechno na zlatém podnose. Pro cestování časem si prý nelze vzít zbraně, jenže Terman je uvnitř kovový. Myslím že se to vysvětluje složením kůže atp., atd., což je argument jak noha.

Džon a ostatní se dívají na Kajla v předpolí uvnitř stroje času kde se mihotají záblesky, asi by tam stát neměli IMHO.

Překvápko vzbuzující zbytečné otázky - objeví se druhý T800. Kde se vzal a proč nám to neřekli na začátku? Proč posílat Kajla i s T800? Nestačil by jenom Termík? A co T1000 slizátor? Scénáristi to na nás chrlí jako celou perníkovou chaloupku a teď diváci žerte všechno najednou. Aspoň že teda Švancík nezestárnul a slizátor má podobný obličej jako to my fajnšmekři minulých filmů známe.

Líbila se mi hezká lekačka v obchodě s hadry. Chválím neutřelý nápad. Nelíbí se mi rádoby intelektuální přístup v rozhovoru o tom že Sára musí mít dítě s Kajlem. Je to ve stylu všichni všechno víme a přitom z toho mám pocit že scénárista jenom vaří z vody.

Opakovaný nápad není nápad. Skoby slizátora kterými se přitahuje k dodávce. A tak by se dalo pokračovat.

Za chybu považuju rádobychytré kecy přerušované akcí. Jako kdyby nemohli nejdřív utéct a pak si všechno vyříkat.Oživení nefunkčního T800 kusem slizu ze slizátora, nevim nevim. Proč elektrošok nevyřadil nepřítele z provozu? V nějakém komiksu nebo filmu to stačilo, myslim.

Hezká Sofiina volba. Ok.

Časový paradox a vysvětlení jeho logiky je z říše snů.

Zpátky do časového cestování. Den zúčtování byl v roce 1997 a Kajl chce zachránit svět a zničit Skajnet letem do 2017. Pochopil bych to, kdyby bylo řečeno že historie začíná v tomhle roce kdy se Skajnet rozhodne cestovat do osmdesátých let atd. až do nukleární války 1997. V tom je ten paradox že vlastně budoucnost ovlivňuje minulost a naopak.

Objeví se starý Švancík a já nevím která bije protože tohle je už třetí T800 v jednom filmu. A nebaví mě to zpětně nějak zjišťovat. Chyba scénáristy že to neumí vysvětlit.

Přicházím na to že tenhle restart není určen pro nové diváky ale jako vzpomínání pro stařešiny co viděli všechny předchozí bijáky. Dárek fanouškům. Terminátový vesmír se postupem filmů v sérii zesložitil a tohle béčko ho ještě víc zkomplikovalo.

Příliš komplikovaná a vyloženě blbá akce na mostě Goldn Gejt.

Líbil se mi manévr vrtulníku jak sjel z mrakodrapu. Rovněž myšlenka že Džon se promění v Popelátora, by mohla být docela nosná pro nový film kdyby ta omáčka okolo nebyla tak jalová. Nového Termistána si dovoluji nazvat Popelátorem pro ty černé mikročástice které z něho občas probliknou.

Rozbití stroje času jaksi nemůže způsobit kolaps mrakodrapů, ehm. A nestačí říct: "Byl jsem vylepšen." a nedodat proč a jak a kým a za co.
Autor:


Autor článku:
    

fotografie


Vintíř

Seznam blogpostů
a všech článků

Další blogeřiHipísáci už ztratili hajp!

Jaké megakorporace USA ovládají Marvel a DC Comics?

BUM!!!
Totální komiksová bomba!
Celý svět vybouchne za 3..2...

Revoluce v citlivých partiích! Řešení ryze mužských a čistě ženských problémů.

Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

Vlastní vyhledávání
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2019
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

Facebook

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku náročnému čtenáři. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!