Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

POLSKO TO SE MÁ

24.07.2002, autor: Vojta

To ostatně všichni víme a být na místě Poláků, tak si můžeme klidně pískat. Což ostatně potvrzuje i tento článek. I když - na první pohled by se dokonce mohlo zdát, že tentokrát se Polsko opičí po nás. Konkrétně po BB Artu.
Scénář je totiž dost podobný. Amber je . úspěšné polské velkovydavatelství věnující se klasickým spotřebním thrillerům a podobné havěti (stejně jako BB Art) a které se náhle rozhodlo expandovat na komiksový trh (stejně jako BB Art). Rozdíly tu však přesto jsou: komiksových alb minulý měsíc v pevných deskách za jednotnou cenu 19, 80 zlotých nevyšlo pět, nýbrž dokonce šest a hlavně vydávání jejich pokračování bude následovat každý měsíc a nikoliv jednou za půl roku. Už to nasvědčuje o síle polského trhu a místních vydavatelů.
A na co že se čtenáři v nově založené edici Amber Komiks (nepřipomíná vám to taky něco?) mohou těšit? Vydavatel zjevně vsadil (narozdíl od BB Artu) na sci-fi a nejlépe postkatastrofické sci-fi, a to ať už se jedná o zaplavené trosky New Yorku (Wilczyce deszczu – Rain Dogs, od Gordona Rennie a Colina Wilsona, autora La Jeunesse de Blueberry) nebo mýtické taky-Walhally (světově veleúspěšný Jeremiah od Hermanna, autora Bernarda Prince). Klasickým válečným scífkem o snaze zastavit invazi z jiné dimenze jsou pak Szczury blasku. (Glimmer Rats) s dokonalou počítačovou grafikou od Marka Harrisona (Durham Red) a (opět) scénáristy Gordona Rennie (Mean Machine: Ohrožený druh). Na cizí planetu posazená sci-fi Falka kreslíře a scénáristy Juana Zanottoa (Henga) zase těží z předností (a to doslova) druunovsky tvarované hlavní hrdinky stejného jména. V jedné věci se ale Amber BBartu podobá, také sází na „osvědčené“ trháky. A tak posledními dvěma alby jsou příběhy věnované postavám ze Star Wars Epizody 2 (tedy klaunů co útočí). Jde o „vedlejší“ záporáky Zam Wesell a Jango Fetta.
Takže komerce nejkomerčnější, ale pořád ještě lepší než drátem od oka. Ó, proč já jsem se zatraceně nenarodil o pár desítek kilometrů víc na sever!
Autor:


Autor článku: Vojta

Detaily o komiksu:

Titul:
Scénář: James O/Barr
Kresba: James O/Barr
Překlad: Dana Krejčová
Žánr: Akční, superhrdinové (CZ).
Vydavatel: Comics Centrum    

fotografie


Joakim

Seznam blogpostů
a všech článků

Další blogeřiTop 2 snadné způsoby jak vydělat desetitisíce Korun českých
za jedinou recenzi!

Hipísáci už ztratili hajp!

Revoluce v citlivých partiích! Řešení ryze mužských a čistě ženských problémů.

Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

Skandál! Vyzkoušejte šest nových sexuálních poloh na rychlovku!

Vlastní vyhledávání
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2021
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku náročnému čtenáři. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!