Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

POLSKO TO SE MÁ

24.07.2002, autor: Vojta

To ostatně všichni víme a být na místě Poláků, tak si můžeme klidně pískat. Což ostatně potvrzuje i tento článek. I když - na první pohled by se dokonce mohlo zdát, že tentokrát se Polsko opičí po nás. Konkrétně po BB Artu.
Scénář je totiž dost podobný. Amber je Obálka Falkyúspěšné polské velkovydavatelství věnující se klasickým spotřebním thrillerům a podobné havěti (stejně jako BB Art) a které se náhle rozhodlo expandovat na komiksový trh (stejně jako BB Art). Rozdíly tu však přesto jsou: komiksových alb minulý měsíc v pevných deskách za jednotnou cenu 19, 80 zlotých nevyšlo pět, nýbrž dokonce šest a hlavně vydávání jejich pokračování bude následovat každý měsíc a nikoliv jednou za půl roku. Už to nasvědčuje o síle polského trhu a místních vydavatelů.
A na co že se čtenáři v nově založené edici Amber Komiks (nepřipomíná vám to taky něco?) mohou těšit? Vydavatel zjevně vsadil (narozdíl od BB Artu) na sci-fi a nejlépe postkatastrofické sci-fi, a to ať už se jedná o zaplavené trosky New Yorku (Wilczyce deszczu – Rain Dogs, od Gordona Rennie a Colina Wilsona, autora La Jeunesse de Blueberry) nebo mýtické taky-Walhally (světově veleúspěšný Jeremiah od Hermanna, autora Bernarda Prince). Klasickým válečným scífkem o snaze zastavit invazi z jiné dimenze jsou pak Szczury blaskuObálka Szczury blasku (Glimmer Rats) s dokonalou počítačovou grafikou od Marka Harrisona (Durham Red) a (opět) scénáristy Gordona Rennie (Mean Machine: Ohrožený druh). Na cizí planetu posazená sci-fi Falka kreslíře a scénáristy Juana Zanottoa (Henga) zase těží z předností (a to doslova) druunovsky tvarované hlavní hrdinky stejného jména. V jedné věci se ale Amber BBartu podobá, také sází na „osvědčené“ trháky. A tak posledními dvěma alby jsou příběhy věnované postavám ze Star Wars Epizody 2 (tedy klaunů co útočí). Jde o „vedlejší“ záporáky Zam Wesell a Jango Fetta.
Takže komerce nejkomerčnější, ale pořád ještě lepší než drátem od oka. Ó, proč já jsem se zatraceně nenarodil o pár desítek kilometrů víc na sever!
Autor:


Autor článku: Vojta

Detaily o komiksu:

Titul:
Scénář: James O/Barr
Kresba: James O/Barr
Překlad: Dana Krejčová
Žánr: Akční, superhrdinové (CZ).
Vydavatel: Comics Centrum    

fotografie


Joakim

Seznam blogpostů
a všech článků

Další blogeřiTop 2 snadné způsoby jak vydělat desetitisíce Korun českých
za jedinou recenzi!

Hipísáci už ztratili hajp!

BUM!!!
Totální komiksová bomba!
Celý svět vybouchne za 3..2...

Revoluce v citlivých partiích! Řešení ryze mužských a čistě ženských problémů.

Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

Vlastní vyhledávání
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2019
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku náročnému čtenáři. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!