Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

MANGA A LA FRANCE

29.11.2002, autor: Sakyk, Zarkoff

Tím, že nakladatelství Delcourt svěřilo nový odbor zaměřený na kreslené seriály asijského původu společnosti Akata, udělalo první krok k vytvoření ideálního katalogu mang“. Těmito slovy zmíněné nakladatelství na začátku letošního roku oznámilo, že v červnu vyrukuje s novou edicí, která bude surfovat na módní vlně mang.
Manga, to už dnes není žádná hysterie“, čteme dále v oficiálním sdělení. „Módní zájem dospívající mládeže opadl a . tento žánr se stal nedílnou součástí naší komiksové kultury. Patnáctiletí hoši a dívky, kteří manga objevili, dnes mají třicet let. Jenže manga, to je také Internet a inteligentnější a humánnější globalizace kultury. (…) Mangový příval 90. let smetl vše, co mu stálo v cestě a přivedl mnohé z vás do rozpaků. Vydávání šlo jako na drátkách. Poptávka byla nostalgická, empirická, věčně nenasycená. Mít úspěch bylo snadné“. O něco dále se oznamuje, že „se nová společnost Akata, tvořená bývalými tvůrci a spolupracovníky nakladatelství Tonkam, spojila s nakladatelstvím Delcourt, aby se společně podíleli na úspěchu mang, které dnes chytají druhý dech“.
 
Tenhle druhý dech se ovšem v plících . společnosti Akata nějakou dobu pozdržel – a to celé dva měsíce. „Jaké jsou příčiny tohoto nechtěného odkladu?“ ptá se Delcourt a hned nám dává odpověď: „Je to prostě otázka kvality. Říkat PROSTĚ ostatně není tak docela přiléhavé, protože vydávání mang je složitý proces, který se skládá z mnoha etap: z hrubého překladu, z jeho adaptace, z lektorského řízení, při kterém se text dále vytříbí, z oprav pravopisu, ze skenování stránek, kdy se hledá optimální reprodukce šrafovaných rastrů, z letráže a z vytvoření makety obálky (která se předkládá ke schválení japonskému nakladateli a autorovi). Vzhledem k tomu, že první tituly edice jsou prototypy, jejichž kvalita ovlivní životnost celého programu, usoudili jsme, že je nezbytné jim věnovat patřičný čas. O to působivější pak bude rychlost, s jakou budeme až do listopadu chrlit tři tituly měsíčně; potom jich možná bude i víc“.
Autor:


Autor článku: Sakyk, Zarkoff

Detaily o komiksu:

Titul:
Scénář: James O/Barr
Kresba: James O/Barr
Překlad: Dana Krejčová
Žánr: Akční, superhrdinové (CZ).
Vydavatel: Comics Centrum    

fotografie


Joakim

Seznam blogpostů
a všech článků

Další blogeřiTop 2 snadné způsoby jak vydělat desetitisíce Korun českých
za jedinou recenzi!

Hipísáci už ztratili hajp!

Revoluce v citlivých partiích! Řešení ryze mužských a čistě ženských problémů.

Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

Skandál! Vyzkoušejte šest nových sexuálních poloh na rychlovku!

Vlastní vyhledávání
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2020
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku náročnému čtenáři. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!