Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

ODVRÁCENÁ TVÁŘ COMICSCENTRA

01.03.2004, autor: Hibi

Mezi comicsovými nakladateli zcela novou strategii zvolilo pro letošní rok Comicscentrum. Za asistence mediálně zvučných jmen (nejen) pokřtilo ve čtvrtek 26. února v pražském Kanzelsbergeru comics Kazatel a (zejména) představilo svůj ediční plán na rok 2004, ale snažilo se celou akci zaobalit do divácky (a novinářsky) přitažlivé omáčky… Znáte to rčení o „navrch huj“?
Zleva: Milan Kruml, Honza Musil, Štěpán Mareš   PR samotné akce nevypadalo špatně - několikapatrový knižní megastore firmy Kanzelsberger je bezpochyby prestižním místem pro presentaci, a jména jako Štěpán Mareš (byť kreslířsky na okraji, mediálně rozhodně v centru), moderátor Honza Musil nebo publicista Milan Kruml měla přilákat zejména necomicsové obecenstvo.
 
Úvod celé akce   Ostatně právě revoluční přístup Comicscentra byl leitmotivem večera - hned v úvodních slovech ohlásil Václav Dort zaměření na nejširší čtenářstvo mimo comicsové ghetto. Inu, záměr jistě chvályhodný - kdyby za ním nebyla slyšet ozvěna z jiných páně Dortových projevů: že zarputilí comicsáři nedokážou jeho produkci patřičně docenit, veřejně ji haní zejména na internetových serverech a nadto odmítají uznat jeho faktické zásluhy o rozvoj comicsu u nás. Koláče prodeje podle ComicscentraBěhem pár vět dokázal odrazit i útoky na nadsazenou cenu svých comicsů, neexistencí auditu vyvrátit jakékoliv (pravdivé či mylné) holedbání nakladatelů o prodejích (a zároveň dodat, že Vampirellu kupují i čtenářky pro své partnery) a protřele zavtipkovat o konkurenci (u našich comicsů se nebudete nudit nad pětadvacetistránkovou prohlídkou Londýna!).
 
Martin TrojanŠtěpán Mareš: Děkuji poslanci Kottovi...   Další náplň už potvrzovala, že Comicscentrum se definitivně odvrátilo od comicsové komunity a začalo si budovat image u dosud "nezasažených" cílů - bohužel dost nešťastně. Ani profesionální úsměv Honzy Musila nedokázal zamaskovat, že jeho role končí u podávání mikrofonů, a Štěpán Mareš lavíroval mezi triem "Jsem slyšet?", "Děkuji poslanci Kottovi…" a "Kdyby mě to uživilo, udělal bych i něco jiného než Raoula…" Nervozita, koktání a neschopnost doprovodit ilustrativní diáky nějakou podstatnější informací narušila i exposé "letteristického esa" Martina Trojana.
Samotný křest   A tak jedinými zajímavějšími okamžiky se staly informace o již téměř dokončené Krumlově historické knize, a comeback Václava Dorta, tentokrát s edičním plánem (jeho řečnický výkon zastínil i Musila, i když ten zase, přiznejme si, vede vizáží :-). Právě ediční plán byl skutečnou hvězdou večera - stylizovaný do amerického comicsového sešitu, v typicky explozivní grafice i rétorice, ale především našlapaný comicsem měsíc co měsíc. Samotný křest Kazatele, kolem něhož se celé varieté vykonstruovalo, dopadl téměř jako pouhá formalita…
 
Natřískáno tedy rozhodně nebylo...   Celá presentace se tak vlekla lehce přes hodinu v poněkud nezáživném duchu. Někteří rozpačití diváci začínali odcházet po pár minutách, a vyrovnanou hladinu cca padesáti duší tak udržovali pozdní příchozí a náhodní kolemjdoucí. Vzhledem k tomu, že pravděpodobným cílem této akce měli být mimo jiné novináři, jejichž zkušenost s podobnými akcemi je jistě bohatá, nezdají se být první comicscentrální kroky právě šťastné… Ale nepředbíhejme, neboť víme, že Comicscenstrum nás dokáže vždy znovu překvapit - v bublinách i mimo ně…
Autor:


Autor článku: Hibi

Detaily o komiksu:

Titul:
Scénář: James O/Barr
Kresba: James O/Barr
Překlad: Dana Krejčová
Žánr: Akční, superhrdinové (CZ).
Vydavatel: Comics Centrum    

fotografie


Joakim

Seznam blogpostů
a všech článků

Další blogeřiTop 2 snadné způsoby jak vydělat desetitisíce Korun českých
za jedinou recenzi!

Hipísáci už ztratili hajp!

BUM!!!
Totální komiksová bomba!
Celý svět vybouchne za 3..2...

Revoluce v citlivých partiích! Řešení ryze mužských a čistě ženských problémů.

Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

Vlastní vyhledávání
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2019
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku náročnému čtenáři. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!