Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

ODVRÁCENÁ TVÁŘ COMICSCENTRA

01.03.2004, autor: Hibi

Mezi comicsovými nakladateli zcela novou strategii zvolilo pro letošní rok Comicscentrum. Za asistence mediálně zvučných jmen (nejen) pokřtilo ve čtvrtek 26. února v pražském Kanzelsbergeru comics Kazatel a (zejména) představilo svůj ediční plán na rok 2004, ale snažilo se celou akci zaobalit do divácky (a novinářsky) přitažlivé omáčky… Znáte to rčení o „navrch huj“?
.    PR samotné akce nevypadalo špatně - několikapatrový knižní megastore firmy Kanzelsberger je bezpochyby prestižním místem pro presentaci, a jména jako Štěpán Mareš (byť kreslířsky na okraji, mediálně rozhodně v centru), moderátor Honza Musil nebo publicista Milan Kruml měla přilákat zejména necomicsové obecenstvo.
 
.    Ostatně právě revoluční přístup Comicscentra byl leitmotivem večera - hned v úvodních slovech ohlásil Václav Dort zaměření na nejširší čtenářstvo mimo comicsové ghetto. Inu, záměr jistě chvályhodný - kdyby za ním nebyla slyšet ozvěna z jiných páně Dortových projevů: že zarputilí comicsáři nedokážou jeho produkci patřičně docenit, veřejně ji haní zejména na internetových serverech a nadto odmítají uznat jeho faktické zásluhy o rozvoj comicsu u nás. . Během pár vět dokázal odrazit i útoky na nadsazenou cenu svých comicsů, neexistencí auditu vyvrátit jakékoliv (pravdivé či mylné) holedbání nakladatelů o prodejích (a zároveň dodat, že Vampirellu kupují i čtenářky pro své partnery) a protřele zavtipkovat o konkurenci (u našich comicsů se nebudete nudit nad pětadvacetistránkovou prohlídkou Londýna!).
 
. .    Další náplň už potvrzovala, že Comicscentrum se definitivně odvrátilo od comicsové komunity a začalo si budovat image u dosud "nezasažených" cílů - bohužel dost nešťastně. Ani profesionální úsměv Honzy Musila nedokázal zamaskovat, že jeho role končí u podávání mikrofonů, a Štěpán Mareš lavíroval mezi triem "Jsem slyšet?", "Děkuji poslanci Kottovi…" a "Kdyby mě to uživilo, udělal bych i něco jiného než Raoula…" Nervozita, koktání a neschopnost doprovodit ilustrativní diáky nějakou podstatnější informací narušila i exposé "letteristického esa" Martina Trojana.
.    A tak jedinými zajímavějšími okamžiky se staly informace o již téměř dokončené Krumlově historické knize, a comeback Václava Dorta, tentokrát s edičním plánem (jeho řečnický výkon zastínil i Musila, i když ten zase, přiznejme si, vede vizáží :-). Právě ediční plán byl skutečnou hvězdou večera - stylizovaný do amerického comicsového sešitu, v typicky explozivní grafice i rétorice, ale především našlapaný comicsem měsíc co měsíc. Samotný křest Kazatele, kolem něhož se celé varieté vykonstruovalo, dopadl téměř jako pouhá formalita…
 
.    Celá presentace se tak vlekla lehce přes hodinu v poněkud nezáživném duchu. Někteří rozpačití diváci začínali odcházet po pár minutách, a vyrovnanou hladinu cca padesáti duší tak udržovali pozdní příchozí a náhodní kolemjdoucí. Vzhledem k tomu, že pravděpodobným cílem této akce měli být mimo jiné novináři, jejichž zkušenost s podobnými akcemi je jistě bohatá, nezdají se být první comicscentrální kroky právě šťastné… Ale nepředbíhejme, neboť víme, že Comicscenstrum nás dokáže vždy znovu překvapit - v bublinách i mimo ně…
Autor:


Autor článku: Hibi

Detaily o komiksu:

Titul:
Scénář: James O/Barr
Kresba: James O/Barr
Překlad: Dana Krejčová
Žánr: Akční, superhrdinové (CZ).
Vydavatel: Comics Centrum    

fotografie


Joakim

Seznam blogpostů
a všech článků

Další blogeřiTop 2 snadné způsoby jak vydělat desetitisíce Korun českých
za jedinou recenzi!

Hipísáci už ztratili hajp!

Revoluce v citlivých partiích! Řešení ryze mužských a čistě ženských problémů.

Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

Skandál! Vyzkoušejte šest nových sexuálních poloh na rychlovku!

Vlastní vyhledávání
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2020
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku náročnému čtenáři. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!