Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

BATMAN/SOUDCE DREDD - ROZSUDEK NAD GOTHAMEM

11.07.2001, autor: OBR

……..“Přřřišššel jsssem Vásss sssoudit“, prohlásil neomylně soudce Smrť a sevřel dva ubohé milence tak pevně až z nich vymačkal veškerou červenou šťávu. Navíc s nimi trochu drsně praštil o studenou zem věčného netopýřího města Gotham a to se jaksi znelíbilo dvěma přihlouplým polišům, kteří zrovinka okolo projížděli v superpolicejním bouráku. Na místě zastavili, vystoupili a chtěli našeho „záporáka“ odvésti do vězení. Ach bože, jak velmi často se ti neochvějní strážci zákona mýlí (viz. Česká republika).
Hnedle prvnímu při slovech “rozsssudek zzzní sssmrt“ skalpoval nepodařený soudce kůži z obličeje, což jej muselo asi hodně bolet, protože nestihnul říci ani „jménem zákona Vás zatýkám“.I s druhým strážcem by bývalo zle, kdyby se z nebe (ze střechy, nebo odkud, sakra) nesnesl kladný hrdina, ochránce věčného města, nebojsa BATMAN a nenalil na hrajícího si Smrťáka kanystr benzínu, čímž mu osmahnul jeho záhrobní pleť a ten, ač nerad, na místě činu zanechal čoudící kostru a interdimenzionální pás.
No a co s takovým pásem udělat. Prostě jej uchopit do rukou ……tak to právě udělal Batmánek a rázem se ocitnul v p…….ve městě MEGA-CITY ONE, což je v úplně jiné dimenzi a v okamžiku se zapletl s místním hňupem jménem Mean Machine, jenž mu chtěl dát na přivítanou hlavičku svou ocelovou hlavičkou. Batmouš však celkem pochopitelně uhnul a ten hňup tak získal bezplatnou lekci letu dolů z vysokého mrakodrapu.
Aby toho ještě nebylo málo, tak to všechno viděl, v tomto komiksu hodně přiblblý, SOUDCE DREDD. A představte si, nechal, s klidem opilé želvy, zástupce města Gotham zatknout, a později dokonce lynčovat. Hajzl jeden!!!
Batman však ví, že se musí vrátit. Zjistí totiž, že soudce Smťák není zcela, tak docela mrtvý a bude chtíti vykonávat ty své svérázné rozsudky nadále, pokud bude míti přísun čerstvých lidí. Eeee, ejhle, v tomto nelehkém úkolu, kde se vzala, tu se vzala, mu radostně pomůže sexy telepatka Andersonová. Jinak Velice chytrá a odvážná dívčina (IQ 60)……A spolu pak……bla bla bla bla bla bla bla……Co více napsat o začátku třetího alba v ediční řadě Modrá Crew.
Vážení hltači kreslených postaviček, vím, že Vás asi n....u, ale dle mého nejlepšího svědomí (žádné nemám) a přesvědčení (co to je?) je tato Modrá Crew neslabší ze všech kdy vydaných Crwí. Milovníci Batmana a Soudce Dredda běda, jestli se mně budete chtíti za pravdivou kritiku pomstíti. Moje 150 kg svalnatá postava a výška 210 cm mě předurčují k velmi kvalitní obraně. Navíc moje levá ruka je prodloužená o dostatečně tvrdou baseballovou pálku a na levé stabilně nosím hák kapitána Flitna. Zkuste si parchanti něco začít??!!
Ne, teď vážně - opravdu, když pominu průměrný scénář Alana Granta a Johna Wagnera (následující dílko Zemřít smíchy je minimálně o dvě třídy lepší), tak nesežvýkám podprůměrnou kresbu, kterou zplodil, unaven patrně mešním vínem, Simon Bisley. Netvrdím, že všechny obrázky jsou zlé, spousta by se mi hodila i do mé osobní márnice, jenomže těch dobrých je poskromnu. Navíc jsem měl při čtení tohoto komiksu pocit zmatenosti, nevyváženosti, unáhlenosti a (nebojme se to tak napsat) zbytečnosti (to je zlé, moc zlé). Věřím, že spoustě čtenářů, používající veskrze černé brýle, se Batmouš a Sadouš Dredík líbil. A líbit bude. Možná, až si naliji vitriol do očí, tak mě také.
Vrcholem všeho je však formát, který si nakladatelství Crew dovolilo bez mého svolení použít. Asi jim došel toaletní papír, a tak tenhle komiksový sešit seřízli na podivnou trpasličí velikost, a zbytek použili……hádejte na co.
Dosti. Fuj!
Jenomže já, velekněz husího brku, vím jednu podstatnou věc a tou je, že i Mistr tesař se dosti často nepříjemně utne (aaau) a tak je na nás férových spoluobčanech a čtenářích, abychom vydavatelům zlehka odpustili tento drastický počin a nezapalovali jim jejich domy a chaty a to i v momentě, kdy je u nich na prázdninách mateřská školka dětí rodičů z ministerstva vnitra. Budiž jim odpuštěno. Konec dobrý vše dobré (hovno).
Ps: Moje žena mě po přečtení tohoto příspěvku poradila, abych okolo domu postavil klasickou husitskou vozovou hradbu. Asi ji poslechnu……ať přijde i BATMAN a SOUDCE DREDD……i oni dostanou klidně přes hubu palcátem……Jo, málem bych zapomněl, překlad Pavla Dorta je dost dobrý. Ten nezklamal. Mňam, mňam.
Autor:


Autor článku: OBR

Detaily o komiksu:

Titul: Batman&Soudce Dredd 1 - Rozsudek nad Gothamem
Série: Batman (Crew)
Scénář: Alan Grant
John Wagner
Kresba: Simon Bisley
Překlad: Pavel Dort
Žánr: Akční, superhrdinové (CZ).
Rok vydání: 1998
Počet stran: 64
Formát: 170 x 245
Vydavatel: Crew
Země vydání: Česká Republika
Země původu: USA    

fotografie


Joakim

Seznam blogpostů
a všech článků

Další blogeřiTop 2 snadné způsoby jak vydělat desetitisíce Korun českých
za jedinou recenzi!

Hipísáci už ztratili hajp!

Revoluce v citlivých partiích! Řešení ryze mužských a čistě ženských problémů.

Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

Skandál! Vyzkoušejte šest nových sexuálních poloh na rychlovku!

Vlastní vyhledávání
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2021
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku náročnému čtenáři. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!