Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

Comics Centrum zuří! Neskouslo kritickou recenzi

23.04.2013, autor: Comics Centrum, Drakeus, redakce

Vydávání komiksových sérií ma tu nevýhodu, že když je v této sérii jeden slabý kus, má nakladatelství na výběr. Buď jej může vydat a přetrpět kritiku recenzentů za slabotu. Nebo jej vynechat a riskovat kritiku fanoušků za nekompletní řadu.
Comics Centrum se rozhodlo jeden takový komiks z delší série vydat a zároveň si pohlídat, aby se o komiksu psalo dobře. Konkrétně se jedná o Hellboy 6 - Podivná místa.

Problém nastal v momentě, kdy si redaktor komiks.cz Drakeus dovolil zkritizovat šestý komiks o Hellboyovi. Hellboy je jinak výjimečně nadprůměrná komiksová série jako celek, avšak právě tento šestý díl se moc nepovedl.

Následovala přehnaná reakce z Comics Centra, kterou si můžete přečíst níže.

Toto je výčet chyb, které Comics Centru vadí na recenzi Hellboye 6. Tučně je uvedena výtka nakladatelství Comics Centrum, kurzívou reakce Drakeuse:
- "Následující kniha Pražský upír má Mignolu pouze jako scénáristu."
je omyl a chyba. Pražský upír navíc již dávno vyšel, tudíž bylo možné si ověřit, že je to chyba. Hellboy 7: Pražský upír, který jako kniha následuje po Podivných místech kreslil valnou většinu opět Mike Mignola.


Moje chyba...blba formulace...neprecetl jsem si to po sobe samo ze sedmicka ma mignolu jako kreslire a scenaristu...ja jsem proste porad bral ze prazsky upir jsou povidky, ktery nejsou jakoby regulerni hellboy ale jen soucasti nejakych veci dark horse. Proto beru ze podivna mista jsou vlastne posledni mignoluv hellboy jakozto scenaristy a kreslire zaroven.

- Podivná místa je šestá kniha s Hellboyem, je podivné mluvit o něm, jako o staříkovi, navíc vychází teprve devatenáctým rokem

Tady nejde o to jak dlouho vychazi a podobne ale jelikoz se „objevil“ behem druhe svetove valky pocitam ze uz par krizku na krku mit bude...proto starik. Nebud zbytecne hnidopich.

- Nejsou to "Dva dvoudílné příběhy" - jsou to dva příběhy, které původně vyšly každý ve dvou sešitech

Hellboy: Strange Places (April 2006) – Written by Mike Mignola. Collects Hellboy: The Island #1-2;
Hellboy: The Third Wish #1-2


- Hřebík má v rohu, ne v hlavě

OK beru ze rohy patri k hlave...priste budu presnejsi

- Hellboy není nepřítel mořských panen, ale čarodějnice

Pokud nekdo nekomu zarazi do rohu zlaty hreb predpokladam ze to nebudou kamaradi.

- Původ vzniku země a podobně odhaluje podstatu Hellboyovské mytologie, při přečtení alespoň dvou knih, by to mělo být jasné

Po precteni dvou knih mam predstavu akorat o tom kdo hellboy je. Mytologie jsou i Rasputin, nacisti, UPVO a pod. To se v kazde knihe taky neobjevuje. Vysvetleni jeho kamme ruky taky neni vsude. Mimochodem spousta lidi si porad mysli ze ty rohy jsu brejle...takze bych zase neprehanel ze po dvou knihach je neco jasne.

- Podivná místa jsou ukončením jedné kapitoly v Hellboyově životě.
Mike Mignola ještě nakreslil pět a půl povídky ze sedmi v knize Hellboy 7: Pražský upír, jednosešitový příběh In the Chapel of Moloch a od loňského prosince mu vychází nová série Hellboy in Hell - tudíž Podivná místa nejsou poslední Mignolovou prací a není to nic rozlučkového = v době kdy vznikala recenze už vyšly v České republice dvě další knihy a v knize Temnota vábí, kterou máte na www.komiks.cz k dispozici příběh přímo pokračuje. Ve světě již vyšla dvanáctá kniha.

Beru to tak ze podivna mista jsou jednou z poslednich veci ktery Mignola kreslil. Nerikam ze posledni, meljsem na myslim jrozlucku ve smyslu jakozto otce ktery si vypiplava sve ditko. Tzn kresba i pribeh.
Mimochodem dalsi vec je ze prazsky upir je jakasi kolekce hellboyu kteri nevychazeli „regulerne“ ale jen jako soucasti nejakych sbirek. Napr. Written by Mike Mignola. Collects The Penanggalan (from Hellboy Premiere Edition); The Hydra and The Lion (from The Dark Horse Book of Monsters); The Troll Witch (from The Dark Horse Book of Witchcraft); Dr. Carps Experiment (from The Dark Horse Book of Hauntings); The Ghoul (from The Dark Horse Book of The Dead); The Vampire of Prague; Hellboy: Makoma #1-2


- Navíc scénář píše i nadále Mignola

Ano scenare pise porad dal, kresbu prebira nekdo jinej. Od osmyho dilu pokud se nepletu.

- Sémě zkázy, Probuzení ďábla, Spoutaná rakev, Pravá ruka zkázy a Červ dobyvatel - tedy předchozí knihy - tvoří se zbytkem jeden celek.

Nerozumim o co tady jde...
Kdyz pisu recenzi na sakra staryho hellboye pocitam ze fanousci ho uz maji. Navic predpokladam ze postavu v cechach pomerne oblibenou nemusim sahodlouze predstavovat nebot ji komiksovy ctenar zna. Ale asi se teda pletu:o))) Samo nejsem neomylnej neco mi unikne jsem jen clovek, kterej dela i jiny veci nez ze lezi v komiksech

Jak je vidět, Comics Centrum recenzi vytýká oprávněné chyby spolu s výmysly. Na vyjádření Drakeuse ani na další snahy o věcné řešení již Comics Centrum nereagovalo.
Autor:


Autor článku: Comics Centrum, Drakeus, redakce
    

fotografie


Joakim

Seznam blogpostů
a všech článků

Další blogeřiTop 2 snadné způsoby jak vydělat desetitisíce Korun českých
za jedinou recenzi!

Hipísáci už ztratili hajp!

Revoluce v citlivých partiích! Řešení ryze mužských a čistě ženských problémů.

Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

Skandál! Vyzkoušejte šest nových sexuálních poloh na rychlovku!

Vlastní vyhledávání
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2021
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku náročnému čtenáři. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!