Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

LOBO - KOSTĚJ NESMRTELNÝ

24.05.2001, autor: OBR

Jedna, dvě, Lobo jde, nese pytel mrtvol
zdrhejte, prchejte, než-li Vám ustřelí drdol.
Ano, takovou říkanku veršují v celé Galaxii všichni správní čtenáři komixů, kteří tohoto drsného „bouchače“ milují, zbožňují a hltají netrpělivě další a další jeho romanticko – dobrodružné příběhy plné sladkého citu i porozumění ve kterých vždy vítězí láska a pravda nad lží a nenávistí.No, myslím si, že na nějakou pravdu hltači stránek upřímně prdí a chtějí rozkuchané vnitřnosti, uřezané končetiny, teplou čerstvou krev a nejraději první album ediční řady Modrá Crew, ve kterém náš oblíbený hrdina přijíždí na svém dvojkolovém žihadle, uprostřed nekonečného lijáku a zástupů masožravých šneků do městečka nazvaného „Kostnerův svět“.
Tak náš Lobíček konečně přijel k nám a jeho prvořadým úkolem je najít jednoho prašivého bídáka s takovým oslintaným jménem Lupus Galoopus.
Na hlavu toho „Lupáka“ je vypsaná veliká odměna a náš komiksový hrdina má velice rád odměny a navíc potěší svého šéfa, který má rád také všechno veliké….
První zastávka v tomto zapadákově samozřejmě směřuje do míst, kam chodí správní chlapi každičký den - a není to kostel, a není ani to manželská postel - je to zaplivaný smrdutý hotel. No. Asi je to pouze zasmrádlá hospoda u „Noemovy archy“ (v našich oblastech českých oceněná pátou cenovou skupinou), kde Lobánek potřebuje načerpat několik informací, a také ze sebe vnitřně smýt bláto z deštivých cest.
Náš hrdina je prostě smolař. Sotva vstoupí do hospodského pajzlu, vystartuje proti němu hnusný nemytý mutant psí podoby s kolty umístněnými proklatě nízko. Chudák čokl. Už si nikdy nevytáhne z kapsy ani vesmírné bonbóny mentoscrew.
To náš svalnatý hrdina jej poslal k nejvyššímu v celé galaxii, rozstříleného na srajdu majdu.
Na začátek velice dobrá akce. Pokud milí čtenáři kreslených pajduláků znáte všechno na celém světě, tak jistě také víte, že každá akce vyvolá příslušnou reakci, a doufám, že jste si nemysleli něco o erekci. Tak to jste tedy přehnali. A reakcí bude v tomto líbivém příběhu velikánská kopa. Přečtěte a poznáte. A jestli se stydíte tak ……raději čtěte……No nevadí.
Co dál napsat. Aha. Poděkování edici Modrá Crew. Pro první album z této řady byla vybrána opravdová perla světového komiksu – Lobo je fenomén mezi kreslenými supermuži. Jeho břitký sarkastický humor nadnáší čtenáře k absolutní spokojenosti. Jeho smysl pro čestné (i nečestné) mordování nepřátel, kteří měli odvahu postavit se mu na odpor je přímo okouzlující. Co na tom, že obětem klidně vyrve propité játra z těla, co na tom, že jim občas prostřelí mozkovnu i s měkkým mozečkem, když by stejnak nepřátelský padouch dostal cirhózu či mrtvici. Co na tom, že občas zaplaví na místě, kde zrovna zabíjí, kanalizační zařízení lepkavě hustou krví.
Vždyť život je i bez toho dosti krutý. Tak ať žijou Lobové a jim podobní. A věřte – bude hůř! To si myslel i Alan Grant, který tuto perlu sesmolil a vrhnul jí na bílý panenský papír. I jemu patří poděkování za jasný děj. Břitké frky. Za ……a tak bych mohl děkovat do nekonečna. Jednou větou: Alánek napsal výborný scénář. Mám pro něj již připravenou cenu – týden dovolené s mojí překrásnou plavovlasou sestrou Jessií, modelkou s mírou 110-58-90, jej určitě potěší. I Hellboy minulý rok nenadával.Tak proč by nadával on.
Ovšem k čemu by byl dobře napsaný příběh, kdyby k němu nenakreslila obrázky Carla Critchlow. Snažila se holka kudrnatá taktéž dobře. Kresba oplývá spoustou nenápadných detailů, je srozumitelná, nedochází k tomu, že opilý čtenář neví kde je a jestli už s četbou neskončil. Umí krásně vystihnout mimiku tváře. V tom exceluje. Otrhaní folkaři na galaktické Portě by jí zatleskali s chraplavým výkřikem: “UMÍ!!“
Tu za odměnu pošlu na dovolenou s mým prostředním potrhlým bráchou Dexterem. Budou si zcela docela rozumět. Budiž jim postel lehká.
Sakra. Omlouvám se. Carl Critchlow je chlap. Vadí vám to? Mě ne. Já na to kašlu.
Lobo - Kostěj Nesmrtelný mě nezklamal. Na komiksové stupnici hodnotím toto dílko cifrou devadesát z možných sto. Malou desítku strhávám za vsuvky o duchovi Gasbovi, které oplývají sice drsným humorem, ale dle mého se do alba nehodí.
Tak někdy příště Vy bídáci, co umíte číst ty správné věci, a co nemáte potřebu při pár litrech crwe vyzvracet obsah nedělního oběda do záchodové mísy, čímž omylem nakrmíte hladovějící dravé piraně, které v něm přežívají, čekajíce, až konečně rozsekáte drzou tchýní Jarunu na malé kousky i s neposlušnou ohyzdnou manželkou a………FUCK YOU…….
Autor:


Autor článku: OBR

Detaily o komiksu:

Titul:
Scénář: James O/Barr
Kresba: James O/Barr
Překlad: Dana Krejčová
Žánr: Akční, superhrdinové (CZ).
Vydavatel: Comics Centrum    

fotografie


Joakim

Seznam blogpostů
a všech článků

Další blogeřiTop 2 snadné způsoby jak vydělat desetitisíce Korun českých
za jedinou recenzi!

Hipísáci už ztratili hajp!

Revoluce v citlivých partiích! Řešení ryze mužských a čistě ženských problémů.

Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

Skandál! Vyzkoušejte šest nových sexuálních poloh na rychlovku!

Vlastní vyhledávání
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2021
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku náročnému čtenáři. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!