Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

TOMB RAIDER - LEGENDA O MEDUSINĚ MASCE

01.08.2001, autor: OBR

Tak to tedy ne, chlapci z Calibre Publishing, tak to v žádném případě. Jak si vůbec představujete vydat tak skvělý komiks jako je Legenda o Medusině masce v takové nekvalitní vazbě, která se mně osobně po otočení třech listů rozpadla do všech světových stran a černé vrány ji odnesly na komiksové pohřebiště?
Hanba zloduchům. Smrt tyranům. Také by Vás nebavilo vyhodit 349 Kč za útlou knížečku a pak doma zjistit, že se někdo nepokusil ani slepit ji sekundovým lepidlem, natož ji alespoň zpevnit hustým plivancem. Vezměte si za příklad staršího Conana. Ten má tak pevnou vazbu, že by vydržela i výbuch Temelínské jaderné elektrárny, ke kterému dojde již brzy.
Prostě jsem na Vás notně naštvaný a myslím, že nejsem jediný takto poškozený. Řekněte mi, kolik normálně pracujících lidí si může dovolit vyhodit takovou částku za pár barevných stránek, aby si do nich později mohlo zabalit chudou svačinu a otřít usmolený nos, když nezbyly peníze na jeden jedinej, blbej kapesník…….Mlčíte. Jasně. Co byste také mohli na svou obranu říci. SAKRA.
Tak. Po neslavném úvodu se vrátím k Tomb Raiderovi a jeho legendě. Tento, jinak skvělý komiks, začíná ve velmi liberální zemi, v Iránu, a naše hlavní hrdinka, Lara Croftová, je odhalena bandou muslimských vojáků, kteří u ní hledají 2200 let starý náhrdelník, patrně dosti cenný a vzácný, a patřící neodmyslitelně do jejich země. Dokonce jí ztrhnou z těla dlouhý plášť …...hahaha……uvidí nádherná prsa prvotřídní kvality ukrytá pod modrým tričkem menšího rozměru a zapomenou na chvíli i to, jak se jmenuje jejich vrchní na nebesích.
Prostě pravá ženská krása je oslepí tak, jako oslepila kdysi i mě, když jsem počítačovou hru Tomb Raider 1 strčil do konsolového vařiče jménem Sony playstation a začal prohánět Larušku po obrazovce své omšelé televize Tesla color 424. Musím Vám napsat, že jsem se do ní tenkrát zamiloval na první pohled obou očí. I ženu, matku mých dětí, jsem si našel takovou. Co na tom, že má o 35 kg navíc, pochází z eskymácké rodiny a nespává se mnou. Říkám jí doma paní Croftová, ač se normálně jmenuje Nena. Pouze mě teď napadlo, že jestli spolu nespíme, čí je těch deset „vlastních“ ukřičenců?! SAKRA.
Pokračujeme. Nadržení vojáčci obdrží od krásné ženy (podotýkám – bez silikonů) dáreček v podobě kulek vystřelených z dvou velikých pistolí. A když už po ní sahají svými chtivými tlapami, záhy nasedne do vrtulníku pilotovaným jejím věrným sluhou Comptonem a frnkne jim pryč na svojí jachtu, aby si odpočinula od těžké, namáhavé a vyčerpávající práce. Ovšem brzy, aniž si stačí vypít svůj long drink, přijímá nabídku bohatého suchara D´Arseina, jenž zní: nalézt Medusinu masku. Proč ne. Lara nevstává ráno do rachoty a tak může začít pátrat. Držme jí palce. Ona je tak krásná. Já bych jí podržel i něco jiného. (Nenapíši „SAKRA“, kašlu na Vás.)
Scénář k tomuto dílku napsal jistý Dan Jurgens. Moje třídní učitelka, po přečtení všech stránek, mu napsala na vysvědčení známku –2. Prý tam má nelogické věci. Prý je blbost, když bandité přilepí na loď výbušninu o síle jedné atomové bomby svrhnuté na Hirošimu a sluha Compton nejenže přežije, ale on to navíc vytuší a nasedne s klidem ledního medvěda do nenastartovaného vrtulníku a s klidem lední medvědice v říji si odletí zachránit i naši Laru, která mezitím porcuje bílé žraloky v moři, ve kterém se podle všeho dá i dýchat. Tedy budiž. U mě +2.
Za to u kresby neváhám a Andy Park dostává vyznamenání. Náš jeden komiksový kritik napsal, že tento ilustrátor je zcela průměrný. Omyl! Brzy pozvu tohoto neomaleného prznitele skvělých malůvkářů do města Kostnice, a pokud neodvolá, pozná na vlastní kůži jak se asi cítí mastný špekáček nad rozžhaveným grilem. Sláva Andymu. Vždyť on tak krásně maluje ty správné proporce. Ba i jiné věci umí namalovat. Ovšem je pravda, že mu pomohl (jak bývá v poslední době zvykem) kámoš Jonathan Sibal (inkerer) a kámoš Jonathan D.Smith (kolorista). Bez komentáře!
A tak na úplný závěr této recenze Vám, čtenářům komiksů, chci dát jednu radu za malou finanční úplatu, kterou můžete posílat na adresu naší redakce, nejraději v nové měně euro. Ta rada zní: máte-li dosti peněz, tak si Tomb Raidera kupte, a nemáte-li ani groš, tak přepadněte nějakého hnusného drogového dealera, který prodává smrt mladým lidem, seberte mu prachy, rozbijte pořádně hubu a běžte si jej také koupit. I přes rozpadající vazbu uděláte dobře, moc dobře. Adios Hombre, a někdy příště. SAKRA!
Autor:


Autor článku: OBR

Detaily o komiksu:

Titul: Tomb Raider: Legenda o Medusině masce
Scénář: Dan Jurgens
Kresba: Andy Park
Jonathan Sibal
Jonathan Smith
Překlad: Leonid Křížek
Žánr: Akční, superhrdinové (CZ).
Rok vydání: 2000
Počet stran: 96
Formát: 151 x 234
Vydavatel: Calibre
Země vydání: Česká Republika
Země původu: USA    

fotografie


Joakim

Seznam blogpostů
a všech článků

Další blogeřiTop 2 snadné způsoby jak vydělat desetitisíce Korun českých
za jedinou recenzi!

Hipísáci už ztratili hajp!

Revoluce v citlivých partiích! Řešení ryze mužských a čistě ženských problémů.

Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

Skandál! Vyzkoušejte šest nových sexuálních poloh na rychlovku!

Vlastní vyhledávání
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2021
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku náročnému čtenáři. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!