Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

WITCHBLADE/TOMB RAIDER - PŘEDTÍM A POTOM

14.09.2001, autor: Arnošt Var

V současné době běží v magazínu Comics vydavatelství Calibre crossover Witchblade/Tomb Raider. Samozřejmě původně v USA nevyšel tak rozkouskovaný, nýbrž šlo o jeden sešit. Ovšem tento příběh je podle záměru tvůrců jen částí většího celku. A tak v podsérii Tales of the Witchblade, která se zabývá příběhy jiných nositelek symbiotické zbraně Witchblade, vyšly v číslech 7, 8 a 9 příběhy, které rozvinuly celou historii.
Takže se setkáte s princem Sallahem, budoucím faraónem a s princeznou Racquel, jeho nastávající. Není to ale tak jednoduché. On miluje jinou. Bastet. Ano, bohyni koček – konečně, jsme v Egyptu, tisíce let před naším letopočtem. Ale Racquel se jen tak nevzdá, kašle na nějaké královské zvyky ohledně manželek a milenek, tudíž není nijak překvapivé, s jakou ochotou sáhne po daru jiného božstva, Anubise. Hádat nemusíte, tím darem je Witchblade. V gigantické bitce mezi Bastet a Racquel je princezna poražena, ale víte, jaké bývají zhrzené snoubenky. Milá princeznička si obstará takovou šikovnou věc, sošku nadanou magickou mocí. Dárek na usmířenou. A zatímco se tváří, jak všeho lituje, předá sošku Bastet. Dál už to znáte - Bastet byla na tisíciletí uvězněna. Leč princ udělal něco jiného, než si Racquel představovala. Místo prozření jí zakroutil krkem. Tak, baba jedna, ani Witchblade jí nepomohla, nemohla vědět o daru, jaký bohyně Bastet dala Sallahovi. Jeden nikdy neví, kdy se bude hodit nesmrtelnost. V epilogu této kapitoly se objevuje Buck, zmizevší na počátku příběhu Witchblade/Tomb Raider. Není nikým jiným než princem Sallahem, který po věky hledal způsob jak osvobodit svou nejmilejší. Tomu se říká věrnost až za hrob.
To byl obsah čísel 7 a 8. V devítce děj hopsnul do období po příběhu z crossoveru, a také do nové lokace. Tentokrát jsme v New Yorku, kde policajtuje současná nositelka Witchblade, Sara Pezzini. Ta schovává něco, co by Sallah rád. Sošku, ve které je uvězněna jeho nejmilejší. Zatímco totiž čekal v pasti, do které se chytil v pyramidě (viz Witchblade/Tomb Raider), než mu mechanizmus uvolní cestu ven, objevil na stěně v tajné komnatě návod, jak zlomit kouzlo, které vězní Bastet.
To víte, že sošku získá, ukrást ji je to nejmenší. A zlomit kletbu ještě méně. Bastet je ráda, no jéje. Jen do té doby, než zjistí, že se dělí o jedno město se svojí dávnou protivnicí. Takhle to přece nemůže zůstat. A zase tady máme bitku. Jenže tentokrát je něco špatně, Sallah ztratil svoji nesmrtelnost. A protože miláček je důležitější, obětovala Bastet část své moci jeho uzdravení.
Dějově mne rozuzlení příběhu oproti dobrému rozjezdu v egyptské části a solidnímu scénáři crossoveru zklamalo. Ale produkce Top Cow staví spíše na úžasné kresbě. A tady je kámen úrazu. Zatímco Witchblade/Tomb Raider je skvěle kreslený Michaelem Turnerem (eso es u Top Cow), ty další sešity jsou slabší. Ještě za něco stojí části které kreslili Keu Cha, Christian Zanier a Clarence Langsang, ale to co je kresbou v posledním díle – fuj! Matně si vzpomínám, že před časem proběhla ve Wizardu nějaká soutěž a výhrou byla spolupráce na sešitu Witchblade. Asi ti, kdo na kresbě pracovali, byli výherci, ale nechtělo se mi to ověřovat. V každém případě, tyhle comicsy nejspíš česky neuvidíme.
Autor:


Autor článku: Arnošt Var

Detaily o komiksu:

Titul:
Scénář: James O/Barr
Kresba: James O/Barr
Překlad: Dana Krejčová
Žánr: Akční, superhrdinové (CZ).
Vydavatel: Comics Centrum    


Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

V českém komiksovém rybníčku to smrdí, hnije a zapáchá a komiks.cz se to snaží změnit.

"Legendární" komiks Vrána (The Crow) je neskutečná sračka.

Nakladatelství Comics Centrum zuří! Neskouslo kritickou recenzi

Chcete více přátel a peněz? Nezoufejte, naštěstí existuje rychlé řešení!

Rozhovor s největším (182 cm) fanouškem Káji Saudka.

     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2022
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!