Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

HANS 1 - INFORMACE O PRVNÍ ČÁSTI PŘÍBĚHU

07.01.2002, autor: Zarkoff

V listopadu roku 2001 se čeští komiksoví fandové konečně dočkali 18. čísla Crwe. Nalezli v něm mimo jiné i první část první epizody série HANS. Tato první epizoda se jmenuje POSLEDNÍ OSTROV a byla rozdělena do tří částí; další dvě se mají objevit v 19. a 20. čísle Crwe. A tak, ještě než se pustíme do vlastního příběhu, máme důvod ke třem hlasitým protestům:
1/ Obsah na první straně . časopisu tvrdí, že se epizoda jmenuje POSLEDNÍ VÝSPA; na str. 49 však najdeme název Poslední ostrov. Je to tak těžké se dohodnout na jediném pojmenování? 2/ Seriál je otištěn v černobílé verzi, čímž dle mého názoru ztrácí velkou část své působivosti. Máme ostatně štěstí, že se redakce nerozhodla tímto způsobem publikovat hned třetí epizodu "MUTANTI Z XANAIE" (LES MUTANTS DE XANAIA), ve které má barva očí významnou úlohu při rozlišování zmutovaných a normálních Xanaianů. 3/ První epizoda série je rozdělena do tří (!) částí, se kterými se čtenář bude setkávat po mnohadenním odstupu. Na základě neblahých zkušeností z posledních let lze očekávat, že tento odstup bude spíše větší než menší. Takové kouskování nepřispívá ke čtenářskému zájmu, spíše naopak.


. .

Co tedy naznačuje prvních 13 stránek Posledního ostrova? Děj se odehrává po atomovém konfliktu. Lidstvo je rozděleno na obyvatele MĚSTA a na DRANCÍŘE, kteří obývají nehostinnou pustinu v jeho blízkosti. Nedaleko. Města se objeví sympatický mladý muž, který neví nic jiného, ne že se jmenuje HANS. Je nejprve zajat strážci Města, později jim však uprchne. K útěku mu dopomůže trojice drancířů, kterou vede ORCHIDEA, mladá a energická dívka,do které se, jak uvidíme později, Hans zamiluje. Kde se Hans vzal a jaký má jeho příchod smysl, to se snad čtenář dozví z dalších pokračování.

Scénáristou seriálu je Belgičan André-Paul Duchateau (narozen 1925). Je jedním z nejplodnějších současných komiksových autorů, neboť má na svědomí scénáře k více než 90 komiksovým albům. Jeho nejznámější sérií je Ric Hochet, pojmenovaný podle stejnojmenného hlavního hrdiny, žurnalisty a detektiva amatéra v jedné . osobě (od roku 1963 do r. 1986 jsem napočítal 42 alb této série).
První díl série Hans vyšel roku 1983 v nakladatelství Le Lombard. V prosinci r. 2000 vyšlo již 12. album této série; jmenuje se KRAJ PROPASTÍ (LE PAYS DES ABYSSES) a je ve Francii k dostání za 9,45 euro.

Kreslířem prvních pěti dílů série je všem dobře známý Grzegorz Rosiński. Svého úkolu se zhostil s řemeslnou dovedností. Výhrady mám jen ke dvěma portrétům Orchideje na str. 9 (v Crwi na str. 59). Její úsměv na horním obrázku vpravo je přímo děsivý a nic si nezadá s hrůzyplnou grimasou olizující se Orchidey na obrázku dole vpravo.

Celkově zhodnotit první epizodu série Hans se pokusím, až vyjde její druhá a třetí část.

Autor:


Autor článku: Zarkoff

Detaily o komiksu:

Titul: Crew č.18
Série: Crew
Scénář: André-Paul Duchateau
Scott Lobdell
Jeph Loeb
Gordon Rennie
John Smith
Kresba: Dave Finch
Clarence Lansang
Danny Miki
Sean Phillips
Gregorz Rosiński
Mark Silvestri
Kevin Walker
Joe Weems V
Překlad: M. Hromádka
Petr Litoš
Jiří Pavlovský
Jiřina Větrovská
Žánr: Časopis (CZ).
Rok vydání: 2001
Počet stran: 64
Formát: A4
Vydavatel: Comics Art Publishers
Země vydání: Česká Republika
Země původu: Česká Republika    

fotografie


Joakim

Seznam blogpostů
a všech článků

Další blogeřiTop 2 snadné způsoby jak vydělat desetitisíce Korun českých
za jedinou recenzi!

Hipísáci už ztratili hajp!

Revoluce v citlivých partiích! Řešení ryze mužských a čistě ženských problémů.

Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

Skandál! Vyzkoušejte šest nových sexuálních poloh na rychlovku!

Vlastní vyhledávání
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2021
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku náročnému čtenáři. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!