Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

PEANUTS – PROFIL SÉRIE: Malí přátelé

20.12.2011, autor: Zarkoff

O dalších postavách, které nejsou výrazněji charakterizovány a v seriálu se objevují méně často, se zmíníme jen stručně.
Virtuózní pianista Schroeder sice hrává občas i Bacha, Brahmse a Chopina, nicméně Beethovena přímo zbožňuje a jeho uctívání propaguje i ve svém okolí (roku 1961 však na narozeniny svého idolu zapomněl). První dětské piáno mu daroval Charlie Brown, po něm však následovala další, protože Lucy mu jeho nástroj mnohokrát zničila.

Mladší sestrou Charlie Browna a vůbec nejmladším členem Peanuts (s výjimkou Reruna) je Sally, pomstychtivá dívenka, která se snadno uráží. V prosinci 1985 dokonce v jednom velkém obchodě zaútočila na Dědu Mráze. Je neurčitě zamilovaná do Linuse, ačkoli zdaleka nesdílí jeho brilantní schopnosti a ve škole (původně z ní má hrůzu, viz obr. vlevo) naprosto nechápe, co se po ní chce.

Peppermint Patty (pravým jménem Patricia Reichardtová) vypadá tak trochu jako nepovedený kluk; její poněkud silnější nos v ní vyvolává komplexy. Ve škole řadu vyučovacích hodin prospí, a tak není divu, že dostává soustavně nejhorší možné známky (obr. vpravo ). Už při svém prvním vystoupení v Schulzově stripu navrhne, že bude trénovat baseballové mužstvo Charlie Browna. Rychle však pochopí, že to k ničemu nepovede, a začne proto vést mužstvo soupeře, které pochopitelně stále vyhrává. Přesto i dále udržuje přátelské styky s „Chuckem“ a domnívá se, že ten je do ní tajně zamilován. Patty si často klade velevýznamné otázky (co se to láska, jaké je tajemství života, co je to bezpečí), přičemž ji jen zřídka uspokojí odpověď jejího přítele, který se ustavičně odvolává na zkušenost svých rodičů, pána a paní Brownových. Patty také navštíví Evropu a posílá odtud ostatním Peanuts řadu roztomilých dopisů, ve kterých popisuje, jak objevuje Starý kontinent.

Její přítelkyně Marcie chrání svou přirozenou rezervovanost za silnými brýlemi. Je z celé skupiny nejtajůplnější, pronáší zarážející poznámky a nechává se často unést náhlými a neočekávanými popudy (vyzná například zčistajasna Charlie Brownovi lásku).

Konečně Pig-Pen (obr. vlevo ) je prazvláštní klučina, který se nejenom rád válí v blátě, ale dokonce jako magnet k sobě prach přitahuje. Sotva vykročí z domu, už je rozcuchán, rozedrán a špinavý od hlavy k patě. I když leje jako z konve nebo sněží, Pig-Pen vždy při chůzi zvedá mračna prachu. Ostatní Peanuts se mu buďto posmívají nebo jej obdivují. Pig-Pen je ztělesněním svobody a dobrého svědomí a je zřejmě jedinou postavou, která nemá žádné zábrany a která nepociťuje odcizení vyvolané komplikovanými sociálními vztahy.

Autor:


Autor článku: Zarkoff

Detaily o sérii

Série: Peanuts
Země vydání: Česká Republika
  Země původu: USA
Související články:


Peanuts
17.07.2012 Snoopy po škole - 80 %
17.01.2012 PEANUTS – PROFIL SÉRIE: Jak to ve světě chodí
10.01.2012 PEANUTS – PROFIL SÉRIE: Privilegia fantastiky


    

fotografie


Joakim

Seznam blogpostů
a všech článků

Další blogeřiTop 2 snadné způsoby jak vydělat desetitisíce Korun českých
za jedinou recenzi!

Hipísáci už ztratili hajp!

Revoluce v citlivých partiích! Řešení ryze mužských a čistě ženských problémů.

Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

Skandál! Vyzkoušejte šest nových sexuálních poloh na rychlovku!

Vlastní vyhledávání
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2020
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku náročnému čtenáři. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!