Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

300 (6) - SCÉNÁŘ ANEB O FRANKOVĚ POSEDLOSTI ANEB ZÁVĚR

11.01.2002, autor: Vojta

O scénáři lze říct to samé, co o všech ostatních, které kdy Frank vytvořil. Má obrovskou sílu, prostě vás strhne. Hlavně díky tomu, že je, stejně jako všechny ostatní Frankovy příběhy, o drsných mužích, kteří nemají na výběr, v tomto případě dokonce už od začátku si jsou jisti že zemřou. Ale to jim rozhodně nepřekáží bojovat až do konce.
Všechno toto je pak Frank schopen na vás přenést – stejně tak jako naturalisticky navodí atmosféru drsného a krvavého tažení, čehož dosahuje spoustou zajímavých, brutálních i černěhumorných detailů a momentů. A tak se Frankovi opět povedlo postavit skvělý scénář, který vás vcucne do děje a nepustí, dokud nejste na konci. Vtáhne tak silně, že když na vás přijde hlad, tak abyste se aspoň trochu přiblížili drsnosti Sparťanů, vezmete si k jídlu jen kus starého, tvrdého chleba...
.
Ze všech Frankových příběhů je pak jasně cítit jeho touha po životě v tzv. starých časech, kdy slova jako čest, odvaha a hrdost ještě něco znamenala, chlapské slovo platilo a muž se spoléhal jen na své pěsti a nůž. Kdy síla, odvaha a čestné srdce byly víc než vychytralost a peníze. Je celkem jedno, že tak to nikdy nebylo, ale jsou to pěkné sny, které stojí za celým žánrem fantasy (takový Conan je čistou esencí těchto ideálů). Tato touha pak je zcela zřetelně cítit i ve Třístovce. Nejvíc je to patrné na tom neustálém opakování, že Řecko je jediný ostrůvek rozumu a svobody v moři barbarství a starých, špatných (despotických) způsobů. To byla sice vcelku pravda, avšak ve sparťanském pojetí to znamenalo, že sice nikdo, ani král, nebyl nad zákon, ale se současným pojetím demokracie to opravdu nemělo skoro nic společného. Zákony byly sice dodržovány, jenže kdyby jste si je mohli přečíst, asi by se vám do Sparty už tolik nechtělo. A spartští heilóti (což byli něco jako otroci a ve Spartě jich byla většina) už skutečně žádná práva neměli. A ani vzor demokracie, Athény (o kterých se tak zmiňuje i Miller), neměly pro své otroky žádné lidské svobody.
Zanechme planého moralizování, o něj v tomto booku opravdu nejde. A já jenom doufám, že představu, o co v něm jde a jak je to podáno, jste si už z mého předchozího žvanění udělali sami. Těch informací bylo opravdu až dost a vy jistě máte svůj vlastní mozek a svůj vlastní názor na to zda 300 koupit či ne. Mou radu již k tomu nepotřebujete.

KONEC.

Autor:


Autor článku: Vojta

Detaily o komiksu:

Titul: 300
Scénář: Frank Miller
Kresba: Frank Miller
Překlad: Jan Kantůrek
Lettering: Martin Trojan
Žánr: Historický (CZ).
Rok vydání: 2001
Počet stran: 90
Formát: 325 x 245
Vydavatel: Calibre
Země vydání: Česká Republika
Země původu: USA    

fotografie


Joakim

Seznam blogpostů
a všech článků

Další blogeřiTop 2 snadné způsoby jak vydělat desetitisíce Korun českých
za jedinou recenzi!

Hipísáci už ztratili hajp!

Revoluce v citlivých partiích! Řešení ryze mužských a čistě ženských problémů.

Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

Skandál! Vyzkoušejte šest nových sexuálních poloh na rychlovku!

Vlastní vyhledávání
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2021
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku náročnému čtenáři. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!