Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

KOMIKSOVÝ KRESLÍŘ MOEBIUS (4) - Devadesátá léta

14.02.2012, autor: Zarkoff

Roku 1989 se vrátil do Evropy a navázal spolupráci s časopisem „A Suivre“, pro který nakreslil pokračování série „Monde d’Edena“, napsal scénář další epizody série „Jim Cutlass“, kterou nakreslil Christian Rossi, atd.
Po smrti J. M. Charliera si začal psát sám scénáře k sérii „Blueberry“ i k nové sérii „Marshal Blueberry“, kterou kreslil William Vance a která začala vycházet roku 1991. Roku 1991 také koncipoval speciální číslo časopisu „A Suivre“ nazvané „Silence, on rêve“ [Tiše, sníme]. V témže roce vyšla v nakladatelství Casterman kniha rozhovorů „Moebius, entretiens avec Numa Sadoul“ [Hovory Numy Sadoula s Moebiem]; jejich rozšířené vydání publikovalo nakladatelství Albin Michel pod názvem „Mister Moebius et Docteur Gir“.

Roku 1992 začal pracovat na trojdílné sérii „Coeur couronné“ [Korunované srdce], ke které psal scénáře Jodorowsky. Jde o příběh ze současnosti, jehož hlavním hrdinou je profesor filozofie na Sorbonně a hlavním tématem je jeho láska k mysticky orientované studentce, která je přesvědčena, že spolu zplodí novou reinkarnaci sv. Jana Křtitele. Pracoval také na dlouhometrážním snímku „Starwatcher“ a připravoval animovaný film podle komiksu „le Garage hermétique“. Jako neúnavný novátor a experimentátor navrhl roku 1993 japonskému nakladatelství Kodansha sérii „la Mutation d’ Icare“ [Ikarova mutace].

K majoru Grubertovi z „Hermetické garáže“ se Giraud znovu vrátil roku 1995, kdy vyšlo její volné pokračování „L’Homme du Ciguri“ [Muž z Ciguri] . V polovině devadesátých let navíc Moebius spolupracoval s Bruno Marchandem na scénáři prvních dvou dílů série „Little Nemo“, která se inspiruje klasickým Malým Nemem Winsora McCaye.

Roku 1997 byl na filmovém festivalu v Cannes uveden velkofilm francouzského režiséra Luca Bessona „Le cinquième élément“ [Pátý element]. Pro tento film Moebius navrhl kostýmy a scénografii. V tomto roce také navrhl postavy pro videohru „Pilgrim“, která vznikla na základě scénáře Paula Coelha.

Roku 1999 vydal Moebius v nakladatelství „Numéro un“ vlastní životopis pod názvem „Giraud Moebius – Historie de mon Double“ [Giraud Moebius – můj dvojí život]. V první části knihy vypráví o svém mládí, ve druhé části o komiksových tvůrcích, které během svého života potkal.
Autor:


Autor článku: Zarkoff

Související články:


FranCouZský komiks
11.02.2013 Pupíky 1-5: Na pupíkách moc pupínků není - 90 %
21.02.2012 KOMIKSOVÝ KRESLÍŘ MOEBIUS (5) - Nové tisíciletí
07.02.2012 KOMIKSOVÝ KRESLÍŘ MOEBIUS (3) - USAMoebius
11.07.2012 Arzach - 70 %
21.02.2012 KOMIKSOVÝ KRESLÍŘ MOEBIUS (5) - Nové tisíciletí
07.02.2012 KOMIKSOVÝ KRESLÍŘ MOEBIUS (3) - USA


    

fotografie


Joakim

Seznam blogpostů
a všech článků

Další blogeřiTop 2 snadné způsoby jak vydělat desetitisíce Korun českých
za jedinou recenzi!

Hipísáci už ztratili hajp!

Revoluce v citlivých partiích! Řešení ryze mužských a čistě ženských problémů.

Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

Skandál! Vyzkoušejte šest nových sexuálních poloh na rychlovku!

Vlastní vyhledávání
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2020
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku náročnému čtenáři. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!