Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

CONAN

21.01.2002, autor: OBR

Když dneska dopoledne přišel k mému novinovému stánku, kde tak strašně rád prodávám kvalitní KOMIKSY, drzý chlap kriminálního vzhledu, a začal si provokativně vymýšlet, urážet mojí osobu a požadovat kupu peněz na vánoční charitu pro místní vyžrané bezdomovce, tak jsem si vzpomněl na jednoho svalnatého hrdinu, barbara, jménem CONAN, který by takového hňupa poslal letmým švihem svého ostrého meče do říše mrtvých i s jeho drzou vulgární hlavou.
Možná, že jsem to měl také tak udělat, jenže já nejsem hrdina, nemám meč, nejsem tak statečný jako ON, a navíc mám rodinu, což rozhodlo. Kriminálnímu živlu jsem dal polovinu tržby a s podivným pocitem dobře . vykonané práce moje malá, strachy schoulená dušička zamkla trafiku a odjela se převléci domů. Sakra proč nejsem nebojácný, hrdý a odvážný?! Proč!
Když jsem přijel do svého panelákového bytečku a zalezl do postýlky, nahmataly moje třesoucí se prsty komiksovou knihu v pevné vazbě, s nádhernou barevnou obálkou a s nápisem Conan. Toto je to „pravé ořechové“ čtení, abych se přestal báti takových zlodějských debilů a mohl vyniknout na poli boje a obrany. Tento skvělý komiks o statečném chlapíkovi je nejlepší lék na strach. Na děsivý strach, který Vám sváže ruce i nohy, na …… na …… (bez komentáře). A proto vzhůru do čtení!

V knize jsou celkem tři pořádné příběhy a všechny na motivy báječného spisovatele, sebevraha Roberta Erwina Howarda. To on je otcem našeho Conánka, to on jej zplodil, to on mu vdechl život. Nechť se má v pekle hodně moc fajn, teple, a píše nadále pro rohaté přičmoudlíky také takové příběhy jaké nám normálním smrtelníkům na tomto pos….m světě psával. 11 červen budiž vyhlášen naším senátem za státní svátek na počest spisovatelova . nedobrovolného odchodu do říše neživých (1936). Howard byl génius a jako zakladatel žánru „Sword and Sorcery“ nepřekonatelný. Osobně smekám pomyslný klobouk z mé plešaté hlavy a vzdávám mu nejvyšší poctu. Nejlepším to nejlepší.
První povídku v knize pro nás, inteligentní komiksové čtenáře, „napráskal“ Roy Thomas a kresbou se vyjádřil John Buscema s The Tribe. Jmenuje se „A zrodí se čarodějka“. Již dopředu jsem se rozhodl, že Vám nebudu ani u jedné povídky vyzrazovat děj. Je to vcelku zbytečné a pokud máte oči a umíte trochu obstojně lámat azbuku, tak „charašo Natašo“. Jenom bych Vám prozradil, že asi nejlepší je povídka první, pak třetí a poslední se v soutěži Kolotoč TV Nova umístila dvojka – a to bez nápovědy (sakra už si pletu i ty televizní zhovadilosti). Také druhou a třetí „záležitost“ napsal R. Thomas a kresbou vyplnil J.Buscema s doprovodem Yonga Montana (2) a Sonny Trinidada (3). Jo a jmenují se „Doupě prokletých“ a „Hrůza z Rudé věže“. Zvláštní na těchto povídkách je skutečnost, že Conan zde vlastně vystupuje spíše ve vedlejší roli.a objevuje se např. ve trojce až pomalu u samého závěru. Ovšem mě, obdivovateli jeho. svalů bez anabolik, to zase tak nevadí.
Jestli bych měl někdy někoho pochválit, kromě politiků, s kterými netančím, tak to udělám nyní a bude to komiksové nakladatelství Barlow za vydání této knihy s velkým K. Už jenom ta pevná vazba, barevná přední strana, přijatelná cena pro stále chudší český lid…… a tak dále, to je pomalu na odměnu nejlepší výrobek made in czech. Překladu se tentokráte zmocnili dva, asi spříznění, Zárybničtí, Tomáš a Radka. Já „nemnogo panimaju po česky“ a tak tento nehodnotím.

Dočteno. Vstávám z postele, měním si trenýrky a vracím se nazpět do své trafiky. Oplzlý kriminální živel se navrací pro další várku lehce vydělaných peněz. Prý jeho druhové z „ houmelesácké“ charity mají znova hlad. To určitě!!! Zlost ve mně bují, svaly nabíhají krví, strach ustupuje do neznáma. Jsem přece ON – zvaný Cimmeřan – černovlasý, zachmuřený, s ostrým mečem v pěsti…! Švih, sek, mlask. A sakra. Něčí hlava odletěla. A proč je okolo mě tolik krve! A proč mám v ruce starodávný meč! A proč mi nasadila městská policie pouta? Vždyť ten mrtvý byl padouch, který odíral poctivé obchodníky, a já jsem přece ten čestný a udatný…. no ten…… však víte…… co jej hrál ve filmu Váš oblíbený herec Arnold Schwarzenegger…… no …… ten…… aha…… mh……CONAN… ….

PS: Jo, a povšimněte si těch krásných ženských v každém příběhu. Být živé tak asi zblázním doopravdy……húhúhú.
PS2: Celkové hodnocení: 9 z 10 (černobílá kresba: 9,5 z 10 – ta je prostě excelentní).

Autor:


Autor článku: OBR

Detaily o komiksu:

Titul: Conan
Scénář: Roy Thomas
Kresba: John Buscema
Yong Montano
Sonny Trinidad
Překlad: Radka Zárybnická
Tomáš Zárybnický
Žánr: Sci-fi, fantasy (CZ).
Rok vydání: 2000
Počet stran: 160
Formát: A4
Vydavatel: Barlow
Země vydání: Česká Republika
Země původu: USA    

fotografie


Joakim

Seznam blogpostů
a všech článků

Další blogeřiTop 2 snadné způsoby jak vydělat desetitisíce Korun českých
za jedinou recenzi!

Hipísáci už ztratili hajp!

Revoluce v citlivých partiích! Řešení ryze mužských a čistě ženských problémů.

Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

Skandál! Vyzkoušejte šest nových sexuálních poloh na rychlovku!

Vlastní vyhledávání
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2021
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku náročnému čtenáři. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!