Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

DILBERT - SCHŮZKU S DILBERTEM NEODKLÁDAT!

22.01.2002, autor: Hibi

Jsou různé úrovně suchého humoru. Ten nejklasičtější oceníte kývnutím hlavy, bez úsměvu, pro jeho kusost. Břitký sarkasmus druhé úrovně oceníte pousmáním a kvalitní absurdita třetího stupně se dočká možná i smíchu. Vtip suchý až to praští zůstane opět bez úsměvu a tak dále… No, a tak Dilbert má asi třikrát přetočenej tachometr…
Dilbert je in-že-nýr. Což v jeho případě znamená obrýlený, s mírným bříškem ze sedavého zaměstnání, s věčně zmuchlanou kravatou, s mizerným úspěchem u žen a hlavou plnou obskurních nápadů. Obklopenému neschopným šéfem a neméně neschopnými kolegy, jakož i sarkastickým psem Dogbertem (je-li ten něčemu podobnější, než chlupatému vejci, pak jedině, jak už to bývá, svému pánovi – a to včetně brýlí), nezbývá mu, než se řídit heslem Schůzky s blbcem odkládejte na neurčito.

Dilbert je hlavním hrdinou stripu, který si dobyl své místo ve více než třech tisících periodik celého světa. Jeho mikrosvět zaměstnance nejmenované firmy, jeho nadřízení a živočichové (včetně dinosaurů), jeho nekonečný boj s hydrou manažerských postupů i plešatým šéfem, jeho inženýrská fantasie sevřená do kancelářského boxu i profesionální deformace organizátora a organizovaného znamenají pro zaměstnance obřích firem i drobné dříče totéž, co pro návštěvníka Petřína zrcadlové bludiště. Dilbert je moderním Švejkem nadnárodních korporací, Dilbert je archetyp smolaře, mravenečka a snílka, Dilbert je vším, čím bychom ve firmě nikdy nechtěli být, a přesto alespoň z části jsme…

Vždyť Scott Adams, jeho duchovní otec, takových dilbertů musel za svou praxi potkat více než dost – sám strávil v korporačních kójích šestnáct let. Čeští čtenáři zase Dilberta potkávali na stránkách Hospodářských novin, Prague Business Journalu či Mladé fronty, z jejíž produkce Schůzky s blbcem pocházejí. Je pravdou, že Pavel Knotek by v roli překladatele tu a tam potřeboval zkorigovat vypadlé písmenko či shodu podmětu s přísudkem (a také se řádně propočítat nějakou tou partií Scrabble), ale nijak tím nepřekračuje obecnou úroveň u nás produkovaných komiksů – nic, nad čím by zběhlý čtenář zajásal či zaplakal. Takže ať už jste jedním z miliónů dilbertů světa a nebo naopak toužíte se jich co možná nejvíc vyvarovat, schůzku s tímto Dilbertem nemá cenu odkládat!

www.dilbert.com - oficiální stránka, denní strip (první strip, který v roce 1993 začal vycházet na Internetu!), Dilbertova kancelářská buňka :-)

Autor:


Autor článku: Hibi

Detaily o komiksu:

Titul: Dilbert - Schůzky s blbcem odkládejte na neurčito
Scénář: Scott Adams
Kresba: Scott Adams
Překlad: Pavel Knotek
Žánr: Humor (CZ).
Rok vydání: 2001
Počet stran: 112
Formát: 200 x 200
Vydavatel: Mobil Media
Země vydání: Česká Republika
Země původu: USA    

fotografie


Joakim

Seznam blogpostů
a všech článků

Další blogeřiTop 2 snadné způsoby jak vydělat desetitisíce Korun českých
za jedinou recenzi!

Hipísáci už ztratili hajp!

BUM!!!
Totální komiksová bomba!
Celý svět vybouchne za 3..2...

Revoluce v citlivých partiích! Řešení ryze mužských a čistě ženských problémů.

Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

Vlastní vyhledávání
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2019
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku náročnému čtenáři. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!