Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

ARNAL

23.01.2002, autor: Frontalkid

Vydavatelství PRÁCE z Prahy v roce 1989 zpracovalo a přineslo fanouškům českého komiksu výbor tří libret, a to od pánů Macourka, Neffa (který by se ostatně měl držet svého kopyta nebo co to vlastně má a nevměšovat se do, řekněme asijských záležitostí, když jim h***o rozumí) a pana Nesvadby.
Celý soubor se pak jmenuje „Třikrát Kája Saudek“ a jak ti bystřejší z vás jistě pochopili, že důvodem je, že kreslířským otcem celého sešitu je právě, námi všemi milovaný, Kája! (ne ten z Ein Kessell Buntes….)
Já jsem si vybral k hodnocení příběh O. Neffa (heh!) Arnal. Důvod je prostinký: . postapokalyptický svět plný mutantů, zmutovaných bytostí a mutantní mutace všude ve zmutovaném mutasvětě.
Přesný název povídky (příběhu) je Arnal a dva dračí zuby. Šestá atomová válka dokonale zpřeházela jakákoli pravidla a zákonitosti ustanovené po té páté, takže je planeta Rogoz trochu zjizvená. Jednak tomu je díky samotným jaderným výbuchům, jednak díky rasám, které obývají tuto atomem neopuštěnou planetu a jednak to je dílem krále Palestry.
Samotného krále tíží již několik bezesných nocí hrůzný fakt a to, že jeho špehové dostali bezpečnou zprávu o plánovaném únosu jeho (jediné) dcery Reily čarodějem Zakem. Rádcové se trápí společně s králem a neví si rady. Když se však z pod mechu ozve nejstarší stařešina (pozn. mozku – chudá slovní zásobaJ) a osazenstvo rady ho konečně, po provedení únosu vojáky čaroděje Zaka, vyslechne, dozví se, že má informace o ukryté tajné suberzbrani. Jedná se o nejstrašnější zbraň planety. Nebyl použita ani v samotné atomové válce, jak je strašná a smrtelná, „….jenom Arnal, ukrytý v Dračí hoře……..“
Nejstaršího nikdo nenechal domluvit a rádcové spěchali k Dračí hoře, aby nalezli Arnala, který…… zahýbali dvěma dračími zuby před skálou a vydali se do jejího srdce……..

.
Dál vyprávěti příběh, by bylo zbytečné jako bradavky na kanci, takže se omezím jen na konstatování, že příběh se dále odvíjí po linii: nalezený Arnal – unesený Arnal (rozsekaný) – Arnal utíká ze zajetí – Arnal operován – Arnal a princezna se setkávají atd….. až ke konci.
Snad ještě zmíním báječnou věc a to jsou v samotném příběhu vytvořené jakési frakce. Jsou jimi vojáci čaroděje Zaka, připomínající nasrané hráče amerického fotbalu a baseballu, pak kanibalové (jsou k sežrání!), mutanti a něco jako černošské děvky, no paráda! Ty jsou pro celý příběh esenciální záležitostí a navíc, pobavíte se vztahy mezi jednotlivými skupinami……
Kája Saudek se podepsal pod všechna tři libreta uvedená na stránkách tohoto sešitu. Pokaždé trochu jinak a obzvláště v Arnalovi dokázal asi nejlépe svými kresbami vystihnout atmosféru a rozpoložení planety po šesti atomových válkách a sociální deviace, deprivace a komplikace této společnosti.
Co dál?! Já bych si tipnul, že teď slintáte a chystáte se sehnat si příběh Arnala v co nejkratší době, v opačném případě jenom uznale pokyvujete hlavou, neboť jste tuto perličku slupli již několikrát a teď s blaženým úsměvem na rtech vzpomínáte, jaké to bylo číst Arnala poprvé.
My ostatní – co si můžeme přát?! Já osobně přečíst si Muriel a anděly……
Autor:


Autor článku: Frontalkid

Detaily o komiksu:

Titul: Arnal a dva dračí zuby
Scénář: Ondřej Neff
Kresba: Kája Saudek
Žánr: Akční, superhrdinové (CZ).
Rok vydání: 1988
Počet stran: 24
Formát: A4
Vydavatel: Česká speleologická společnost
Země vydání: Česká Republika
Země původu: Česká Republika    

fotografie


Joakim

Seznam blogpostů
a všech článků

Další blogeřiTop 2 snadné způsoby jak vydělat desetitisíce Korun českých
za jedinou recenzi!

Hipísáci už ztratili hajp!

Revoluce v citlivých partiích! Řešení ryze mužských a čistě ženských problémů.

Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

Skandál! Vyzkoušejte šest nových sexuálních poloh na rychlovku!

Vlastní vyhledávání
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2020
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku náročnému čtenáři. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!