Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

Velký přehled časopisů s komiksy (14) - Mickey Max, Lissy, Hrana - Aktualizováno

13.11.2012, autor: Jan

Přinášíme další díl seriálu minirecenzí časopisů s komiksy.


Časopis: Mickey Max
Recenzované číslo: 3/2012
Počet stran: 28
Počet komiksových stran: 6
Počet reklamních stran: 3 (1 obálková strana)
Cena: 69 Kč
Dárek: Plastové hodinky Ratatouille, natahovací lodička Phineas a Ferb

Časopis Mickey Max je jedno velké luštění, hádání, doplňování, hledání, spojování, hraní a křížovkování. Komiksy jsou rovněž pojaté jako hádanky, a sice jako detektivní případy.Žádný jiný časopis nenabízí takovou porci luštitelské zábavy.

Komiksové hádanky jsou orientovány na šířku, což je docela otravné, neustále otáčet časopisem. Řazení panelů je mírně matoucí, u prvního komiksu jsem nevěděl, jak to mám číst.

Ve všech jedenácti komiksech vystupuje Myšák Mickey jako detektiv, stejnokroj inspektora má však jen ve třech. V jednom případu se nevyskytuje vůbec a jeho roli zastává Daisy. Všechny detektivní záhady jsou nápadité a zajímavé. Pro zdárné vyšetření viníka je nutné si všímat nepatrných detailů v kresbě.

Hodnocení komiksů: 70 %
Časopis: Lissy
Recenzované číslo: 4/2012
Počet stran: 40
Počet komiksových stran: 25
Počet reklamních stran: 2 (1 obálková strana)
Cena: 29 Kč


Jeden z nejlevnějších časopisů vůbec v tomto přehledu.

V dlouhometrážním komiksu Květiny pro Moniku se trošku krkolomně odvíjí příběh o zraněném koni. Nejdřív ho nikdo nemůže najít, pak ho hlavní hrdinka sličná Lissy najde zraněného. Odvezou ho zpátky na farmu, mezitím vidíme osamoceného fešného chlapce, jak si dělá výčitky. Kůň je ošetřen doktorkou, Monika jí pak musí vysvětlit, že svého oblíbeného koně před ní schovala při odebírání vzorků krve. Bála se, že kdyby byl kůň nemocný, musel by se utratit, což ji přišlo velmi nespravedlivé. Doktorka se nepochopitelně nezajímá o to, že se tady porušily předpisy a vzorek krve dodatečně neodebere.

Další den se na farmě objeví květiny pro Moniku. Monika nechápe, kdo a proč ji kytky koupil. Sylvie si na místní pouti koupila náramek od jednoho kluka a láká své kamarádky znovu na pouť. Lissy má podezření, že je vyrobený z koňských žíní. Monika se urazí a na pouť nechce. Na statek přijíždí kovbojka Daniela, která Monice vysvětlí, že ten náramek je jenom imitace. Takže Monika a Sylvie vyráží na pouť. Tam je pokradmu a poočku sleduje mladý jinoch, kterého již známe ze začátku příběhu. Naše holky ho ale neznají, jeho pohledů si všimnou a diví se tomu. Střih. Paní hajná se dozvídá, že v jejím revíru se potuluje zdivočelý pes. Vyrazí na obhlídku, psa najde, namíří na něj zbraň, když v tom se vyřítí tajemný mladík. Pokračování příště.

Příběh je komplikovaný tím, že se v něm vyskytuje mnoho postav, které si jsou velmi podobné, navíc v každém dni komiksu nosí jiné oblečení. Všichni v komiksu jsou mladí, krásní a štíhlí. V příběhu se vyskytují hned čtyři blondýny, což rozlišování hrdinek více znesnadňuje. Hlavní hrdinka Lissy, po které je pojmenován celý časopis, hraje v tomto díle jen doprovodnou, podružnou roli.

Na straně 13 přijíždí auto s vlekem pro koně. Toto auto se ale velmi vymyká okolní kresbě, jako by jej někdo přilepil do komiksu z nějaké fotografie. Kresba je lepší průměr, obzvlášť jsem obdivoval obrázky koní ze všech možných úhlů pohledu. Čtení bublin je občas chaotické, místo pravidla zleva doprava se musíme řídit čtením ze shora dolů.

Hodnocení komiksu: 60 %

Fotoromán Trable s láskou začíná představením všech hlavních postav. Tina, dcera majitele statku s koňmi, se právě rozešla s přítelem a je z toho celá nešťastná. Kamarádky ji chtějí povzbudit, a tak vyrazí na víkend s koňmi do přírody. Mezitím se dva klučičí darebáci rozhodnou provést malou lumpárnu. Když naše holky spí, unesou jednoho z jejich koní a přivedou ho zpátky na statek. Marek, který má spadeno na Tinu, dá všechno do pořádku, rošťáci jsou potrestáni a s naší partou se loučíme u snídaně.

Inspirace Bravíčkem je tu jasná. Do Love story přimícháme koně, dobře protřepeme a servírujeme.

Hodnocení komiksu: 60 %
Časopis: Hrana
Recenzované číslo: 1/2012
Počet stran: 24
Počet komiksových stran: 2 + 9 celobarevných stran s bublinami
Počet reklamních stran: 0,3 + 2 strany skrytá reklama
Cena: 53 Kč


První číslo českého časopisu pro děti Hrana vyšlo právě nedávno. Dvorní ilustrátorkou a kreslířkou je Majda Bořkovcová. Pravděpodobně bude i scénáristkou jediného komiksu v Hraně.

V komiksu Dorka, Prokop, Šíma začínají nás všichni hlavní hrdinové zdraví. Nějak mi přijde, že všichni trpí Downovým syndromem nebo prostě jsou tak nakreslení. Šíma má pak charakteristické znamení na tváři - černé líce. Stroj na ranní vstávání je nelogický v tom, že kýbl naplněný vodou drží za hřeben volně položený v kelímku. Kresba je umělecky nedbalá, sem tam něco je nedotažené nebo nedobarvené, ale není to rušivé.

Hodnocení komiksu: 60 %

V komiksu na poslední straně obálky najdeme další díl komiksu Dorka, Prokop, Šíma - les v ohrožení. Tentokrát je pozadí v panelech velmi jednotvárné, celkově to není ani pořádně barevné. Tento druhý díl patrně vznikal více ve spěchu. Žádné vynálezy se zde nevyskytují, což je škoda.

Naši kamarádi si udělají příjemný večer v lese s táborákem. Zatímco Šíma nese limonádu, ostatní dva plánují Šímův únos a mučení. Jsou tak zabraní do bezdůvodného šikanózního trestu, že od ohně chytne větve stromu (sic). V tom přichází Šíma a limonádou požár uhasí.

První dva komiksy zatím neukázaly svoji sílu. Jsou spíše takové normální, průměrné. Nic nadpřirozeného nebo pohádkového se tu nevyskytuje, tahounem tedy musí být příběhy samotné. A tady to trošku drhne.

Hodnocení komiksu: 40 %

Dodatek:

Nikde není uvedeno, pro jakou věkovou kategorii dětí je časopis určen. Ale otázka jedné hádanky, která se ptá: "Kteří indiáni hrají lakros?" předpokládá nějaké hodně znalé děti. Překvapením je, že kromě komiksové kreslířky pracovalo na obrázcích v čísle celkem pět dalších ilustrátorů. Po hříchu ani jeden nemá svůj styl, kterým by se jasně odlišoval od ostatních. Tedy snad kromě Markéta Horáka, který dává krvavě psychedelicky červenou barvu všude možně i nemožně.

Upozornění: Aktualizováno hodnocení komiksu Dorka, Prokop, Šíma začínají z 50 % na 60 %.
Autor:


Autor článku: Jan

Související články:


čAsopisy A mAgAzíny
13.09.2021 Velký přehled časopisů s komiksy (28) - Asterix - Aktualizováno
13.09.2021 Velký přehled časopisů s komiksy (27) - Lucky Luke
06.04.2019 Velký přehled časopisů s komiksy (29) - Jirka - Aktualizováno


    

fotografie


Joakim

Seznam blogpostů
a všech článků

Další blogeřiTop 2 snadné způsoby jak vydělat desetitisíce Korun českých
za jedinou recenzi!

Hipísáci už ztratili hajp!

Revoluce v citlivých partiích! Řešení ryze mužských a čistě ženských problémů.

Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

V českém komiksovém rybníčku to smrdí, hnije a zapáchá a komiks.cz se to snaží změnit.

Vlastní vyhledávání
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2021
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku náročnému čtenáři. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!