Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

Banda (vol.1): Karty jsou rozdaný – 90%

25.03.2013, autor: Drakeus

Zveřejňujeme původní recenzi zaslanou autorem bez provedených korektur.
Superhrdinové. Speciální sorta lidí, pololidí nebo kohokoliv, kdo má nějakou tu super schopnost. A ne všichni superhrdinové mají čistý morální profil tak, jako třeba velké S. Většina z nich jsou vlastně pěkný svině. Arogantní, egoistický svině. Už Moore se ve Watchmanech, snažil zodpovědět otázku, kdo bude hlídat superhrdiny. Nový komiks Banda dává taky jistou odpověď, cynickou, amorální, brutální a krvavou…to my rádi, že?

Hughie je klasickým prototypem smolaře. Jednu chvíli je spokojenej, čerstvě zamilovanej o pár sekund později už stojí uprostřed lunaparku, v rukou utržený ruce své přítelkyně, která se díky jednomu maskovanýmu kreténovi, stala součástí zdi. Tohle je rozhodně důvod, proč nesnášet superhrdiny.

Billy taky nesnáší superhrdiny. Má proto svůj, velmi dobrý důvod. Kromě toho maká pro CIA, sleduje superhrdiny, když zrovinka nikoho nezachraňujou. Takže vždycky, když se naskytne příležitost jak těm okostýmovaným šmejdům srazit hřebínek, je Billy správnou a nadšenou volbou. Ne nadarmo se mu říká Řezník, Řezník Billy. Jo a je to angličan.

Hughieho po oné nehodě vyhledá právě Řezník Billy, který davá do kupy tým, co by měl supráčům šlapat na paty. Hmm…dobře ne teda na paty, ale na krk. Hughie má být nováčkem v zavedeném týmu, který kromě Billyho tvoří, Francouz, Ženská a Mateřský Mlíko. Tohle je ve zkratce zápletka prvního, dvojdílného příběhu Karty jsou rozdaný.

V dalším čtyřdílném příběhu, nazvaném Červená, jsou nám představeni první z protivníků Bandy. Elitní superhrdinská sebranka Sedmička, a hlavně první zakázka Bandy, pitomci kteří se jmenují Hustý Týpci.

Garth Ennis (Preacher, Punisher), Darrick Robertson (Transmetropolitan). Tyhle dvě jména se dali v této sérii dohromady. Pro někoho sen, pro někoho noční můra. Každopádně nic, co by vás nechalo v klidu. Není to jejich první společná práce, tihle dva se už setkali např. u komiksu Fury: Mírotvůrce. Já se na Bandu hodně těšil, mám rád nemorální superhrdiny, kteří kašlou na ostatní a jedou na sebe. Proč se taky zabývat někým jiným? Proč bych měl zachraňovat někoho, kdo za to ani nestojí a to jen proto, že mě kousnul do zadku radioaktivní kokršpaněl. Kašlat na všechno a všechny, užít si slávu, prachy…sex. Řekněte, co je zábavnější?

Tyhle Ennisovi příběhy mě moc baví, tohle on umí. V Preacherovi se vypořádal s křesťanstvím a vírou, bohužel někdy v polovině se celá série zcucnula do křesťansko-existencionálních
Autor:


Autor článku: Drakeus

Související články:


superHRDINOVÉ
01.04.2018 Ovocný komiks 3: Fazole s mákem s gustem souloží s burskými povidly - 0 % - AKTUALIZOVÁNO
10.10.2016 Scooby Doo: Bláznivý crossover televizního seriálu - 60 %
08.12.2014 Jak přežít (2): Naučte svou kočku sednout na povel - 100 %


    

fotografie


Joakim

Seznam blogpostů
a všech článků

Další blogeřiTop 2 snadné způsoby jak vydělat desetitisíce Korun českých
za jedinou recenzi!

Hipísáci už ztratili hajp!

Revoluce v citlivých partiích! Řešení ryze mužských a čistě ženských problémů.

Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

Skandál! Vyzkoušejte šest nových sexuálních poloh na rychlovku!

Vlastní vyhledávání
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2020
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku náročnému čtenáři. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!