Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

Velký přehled časopisů s komiksy (17) - Medvídek Pú a Bumík

27.01.2014, autor: Já

Pokračujeme v monitoringu českých komiksových časopisů pro děti i mládež.


Medvídek Pú


Ve velkém přehledu předminulý rok jsem měl to štěstí na hodně nepovedené číslo Medvídka Pú a tak jsem se rozhodl podívat, jestli se něco změnilo a dát roztomilému plyšákovi druhou šanci.

První příběh se jmenuje "Pú maluje". Pú si veme legrační klobouček a hned je z něj úžasný malíř. Připomělo mi to stejně zvláštní myšlenkový postup z Barbie, kdy schopnost zahrát roli byla přímo úměrná hezkosti kostýmu. Genialita medvídka Pú pokračuje nezměněným tempem tedy i po roce s mírnou inspirací od blondýny Barbie. Méďa tedy něco namaluje na plátno a prasátko se snaží přeskupit předměty na stole tak, aby odpovídaly umístění předmětů v medvídkově obrazu. Za normálních okolností by se z toho dala udělat hodně vtipná scénka a i ten nápad není vůbec špatný. Celé to ale zabíjí popiska u obrázku, kde čteme: "Pú se pokusil přeskupit předměty na stole." Ano, prásátko nebo Pú, je úplně jedno co vidíme svýma očima. Vytvářet zmatky kdo je kdo každý jistě ocení, zvlášť děti. Nebo rodiče, kteří s dětmi komiks čtou a musí si asi připadat za blbce.

Posunujeme se v ději o kus dále a Pú se rozhoduje, že nakreslí své kamarády. Vidíme Púa a jeho tři kámoše, co je to však za člověka ten polystyrénový oplyšenec, když na obraze zvěční jen dva. A sebe, to je však pochopitelné. A ten, jehož by se to mělo dotknout, pak na konci komiksu prohodí: "Možná z tebe nebude úžasný malíř, ale kamarád jsi nejlepší." Důvod, proč Bů není dobrý malíř se nedozvíme, přitom obrázek nakreslil hezky.

Oceňuju méně textu a více obrázků, narozdíl od čísla před rokem.

Hodnocení komiksu: 20 %

Druhý příběh slibuje dobrodružství s názvem "Na konci duhy je zlatý poklad". Nebudu už se tady moc rozčilovat, jen okomentuji svoji rýpavou poznámkou poslední obrázek, kde se naši kamarádi ládují medem celí špinaví od bláta. A vlastně bych měl jásat, protože Bú s prasátkem pomáhají Ijáčkovi. Svým způsobem.

Hodnocení komiksu: 40 %

V posledním estrádním kusu se hraje na schovku. Za nás se říkávalo: "Před pikolou za pikolou nikdo nesmí stát, nebo nebudu hrát. Už jdu." A klokánek stál za pikolou a vůbec podváděl kde se dalo. Jenže na konci je prohlášen za hrdinu. Co je dobré je v Medvídkovi Bů špatně a naopak, paralelní vesmír bez žádného varování na začátku časopisu. Z tohodle časopisu vám bude blbě i když prostě nechcete.

Hodnocení komiksu: 0 %

Shrnutí hádanek: Na straně 11 je otázka: "Kdo se usadil králíčkovi na rukách?" Moje oči, přiznávám dioptrickou vadu, viděly jednu vránu sedící a druhou vránu letící směrem ke králíčkovi. A pak se tytéž mé oči podívaly na správnou odpověď, kde bylo "Dvě vrány." Já prostě nevím, ale Medvídek Pú je pro mě blbý komiks, kde najdete hádanky se špatnými odpověďmi vytvořené negramotnými tydýty, které ani neprošly základní korekturou a servírují se dětem bez jakéhokoli upozornění nebo vysvětlení, což prostě vyhodnocuji jako nebezpečné matení nevinných dušiček. Můj odsudek minulý rok nebyl náhodný, Medvídek Pú je nebezpečný ve svých samotných základech. Že je asi chyba českého překladu, který na straně 26 zaměňuje šišky se žaludama, tomu přidává další hřebíček do rakve.

Bumík


Třetí zástupce medvědích hrdinů po Medvídkovi Pú a Méďovi Pusíkovi se na podzim minulého roku vytasil se strašidelným speciálem. V komiksu Strašidelná návštěva překvapí mnoho textu. Bumík zde projeví soucit se ztraceným strašidýlkem a uspořádá s kamarády "strašidelnou párty".

Hodnocení komiksu: 80 %

V komiksu Jak Jára přichystal překvapení najdeme rýmované texty s obrázky. Opičák Jára je pěkné kvítko, podobně zlé jako Pů, avšak trošku zákeřnější, naštěstí se mu všechno vrátí i s úroky a za to ode mě dostává kladné body. Půovi totiž všechno projde bez potrestání, což je neomluvitelné. Někdo by se mohl nesmyslně ptát, zda rýmovaná básnička s obrázky je vůbec komiks, na tuto otázku jsem však už docela unaven odpovídat.

Hodnocení komiksu: 60 %

Poslední komiksová věc se jmenuje Malá čarodějnice a halloweenská párty v podobě malé kapesní pohádkové knížce, kterou je nutné si vystřihnout, abychom si ji mohli přečíst. V příběhu najdeme čarodějnici, která se vyznačuje tím, že se bojí strašidel. Je to zvláštní lidská vlastnost u někoho, kdo umí čarovat. Příběh končí krásným ponaučením, aby se děti nebály, protože "čím více se děti bojí, tím více strašidla straší."

Hodnocení komiksu: 90 %
Autor:


Autor článku: Já

Související články:


čAsopisy A mAgAzíny
06.04.2019 Velký přehled časopisů s komiksy (29) - Jirka
06.04.2019 Velký přehled časopisů s komiksy (30) - JJ
04.03.2019 Velký přehled časopisů s komiksy (28) - Asterix


    

fotografie


Joakim

Seznam blogpostů
a všech článků

Další blogeřiTop 2 snadné způsoby jak vydělat desetitisíce Korun českých
za jedinou recenzi!

Hipísáci už ztratili hajp!

Revoluce v citlivých partiích! Řešení ryze mužských a čistě ženských problémů.

Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

Skandál! Vyzkoušejte šest nových sexuálních poloh na rychlovku!

Vlastní vyhledávání
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2019
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku náročnému čtenáři. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!