Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

Ultimate Spiderman a spol. 13: Gwen skočí Spideymu na záda!

16.05.2014, autor: František Mejstřík

Ultimate Spider-Man a spol. je komiksový magazín od nakladatelství Crew. Specializuje se na superhrdinský komiks nakladatele Marvel.
Spider-Man: Návrat Goblina 2. a 3.díl

Autor kreseb: Bagley Mark
Autor příběhu:Jemas Bill a Brian Michael Bendis

Green Goblin alias Norman Osborn je zpět. V určitém přeneseném slova smyslu ho lze považovat za otce Spider-mana. Bylo to právě na exkurzi v jeho laboratořích, kde Petera Parkera (PP) kousl zmutovaný pavouk. Mají tak s Osbornem společné tajemství, které hodlá nezbedný „tatínek“ použít proti němu. PP se stane obětí vydírání a nelze se divit jeho rozhoupanému žaludku. Bluargh – citoslovce zvracení.

Do soukromého života PP výrazněji vstupuje nová spolužačka Gwen Stacyová. Peter Parker se tak ocitá hned mezi třemi ženami, počítaje v to Mary Jane a tetičku May. V této souvislosti mě napadá přirovnání „mezi mlýnskými kameny“. Aby toho nebylo pro našeho adolescentního hrdinu málo, přichází na scénu čtvrtá dáma, poradkyně doktorka Bradleyová, doprovázena agentem S.H.I.E.L.D.U.

V tomto sešitě sledujeme převážně privátní život Petera Parkera. Dá se říci, že se odehraje mnohem více událostí, než je v komiksu na pokračování obvyklé. Tedy alespoň v osobním životě maskovaného superhrdiny. Kreslený příběh je chudší na akční scény a s trochou nadsázky můžu prohlásit, že nejakčnější scéna je ta, kde Gwen skočí Peterovi na záda.

Hodnocení komiksu: 70%
X-Men: Světové turné 3. a 4.díl

Autor kreseb: Chris Bachalo
Autor příběhu: Mark Millar a Ron Zimmerman

Na další půlce příběhu Světové turné je patrné, jak nevděčné je recenzovat příběhy na pokračování. Něco, co mělo vysoko našlápnuto se proměnilo v předvídatelnou velkolepou rodinnou terapii. Tato závěrečná část je podstatně slabší, než předešlé díly 1 a 2.

Autoři příběhu napsali očekávatelný příběh a obrovské překvapení se nekonalo. Tušil jsem to a nebyl jsem zaskočen. Vlastně si myslím, že zkušený knihomol musel zápletku okamžitě prohlédnout. Je to skutečná škoda, neboť odhalení neomylného, věčně mentorujícího profesora Xaviera, jako chybujícího jedince je výborný nápad. Komiksem se ještě paralelně vine druhé dějství, příběh zběhlíka Colossuse a potopené ponorky K-14 v Barentsově moři.

K jedné radikální změně tu přeci jen došlo, a to k výměně kreslířů. Adam Kubert se prostřídal s Chrisem Bachalo. Nutno říci, že změna je to vítaná a je ku prospěchu celého kresleného seriálu. Perfekcionista Kubert je výborný ilustrátor, nicméně příběhu, kde se mění realita, sedne chaotická Bachalova malba mnohem lépe. Kubert dohlížel pro tentokrát z pozice inkera a naplno se vrátí v 14 Ultimate a Spider-man v příběhu nazvaném Rezignace.

Hodnocení komiksu: 60%

Nešťastné číslo třináct se mnohdy vypouští, ať jde o patra výškových budov, nebo čísla hotelových pokojů. Lidé jsou od přírody tak nějak pověrčiví. V případě třináctého magazínu nakladatele Crew, snad uděláte výjimku a nevyhnete se mu obloukem. Jak jinak byste se dozvěděli, co dělal Peter Parker v mezičase a jak to nakonec dopadlo s téměř svatým profesorem Xavierem a jeho synem Davidem, obdařeným obrovskou mocí.

Magazín prodělal zjevnou kosmetickou změnu. Na postu grafika se prostřídal Viktor Khun se Zuzanou Málkovou. Nebudu tvrdit, že změna je k lepšímu, či horšímu, zkrátka vzhled magazínu je jiný. Recenze na 13 číslo byla psána 13. května, tak doufám, že se nic nepřihodí a dostanu se i k aktuální čtrnáctce. A kruci, modrá obrazovka smrti!!!

Autor:


Autor článku: František Mejstřík
    

fotografie


Joakim

Seznam blogpostů
a všech článků

Další blogeřiTop 2 snadné způsoby jak vydělat desetitisíce Korun českých
za jedinou recenzi!

Hipísáci už ztratili hajp!

Revoluce v citlivých partiích! Řešení ryze mužských a čistě ženských problémů.

Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

Skandál! Vyzkoušejte šest nových sexuálních poloh na rychlovku!

Vlastní vyhledávání
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2020
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku náročnému čtenáři. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!