Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

Ultimate Spiderman a spol. 14: Sledujte psychologickou mezihru profesora X z X-Menů

19.05.2014, autor: František Mejstřík

Ultimate Spider-Man a spol. je komiksový magazín od nakladatelství Crew. Specializuje se na superhrdinský komiks nakladatele Marvel.
Spider-Man: Návrat Goblina 4. a 5.díl

Autor kreseb: Bagley Mark
Autor příběhu:Jemas Bill a Brian Michael Bendis

Po předešlé nešťastné třináctce se zdá býti kletba prolomena a je tu čtrnáctka. Nic se mi nestalo a Spideymu také ne. Prozatím.

Přetlak, který autoři vystavěli v předchozím čísle, musí nutně někde ventilovat a tak se dá o třináctce mluvit jako o příslovečném tichu před bouří. Norman Osborn alias Green Goblin pod tíhou halucinací a přeludů splní své hrozby a je připraven ublížit nejbližším lidem v okolí Petera Parkera. Spidey, zatlačen do kouta, musí jednat, a i on dává průchod přílišnému psychickému tlaku. V jeden okamžik už se jedná o volný pád. To, že tentokrát jde opravdu do tuhého, je patrné na Spideyho pověstných hláškách. Nejsou k popukání jako obvykle, spíše jde o suchou trapnou křeč.

Na akci, na kterou se posledně nedostalo, je magazín bohatší. Užijeme si spousty dynamického děje, rozmazaných efektů a doprovodných citoslovcí. Moc se mi líbí, jak si kreslíř Mark Bagley poradil s vidinami Green Goblina. Blouznění je znamenitě vystiženo, pro mě je tato halucinogenní pasáž mnohem zdařilejší, nežli samotný super souboj.

Hodnocení komiksu: 70 %
X-Men: Rezignace

X-Men: Pekelný oheň 1.díl

Autor kreseb: Adam Kubert
Autor příběhu: Mark Millar a Ron Zimmerman

Světové turné profesora Xaviera skončilo katastrofou. Po celé akci je Xavier natolik otřesen, že se rozhodne pro odchod z projektu, jenž založil a byl mu vším. V mezihře s názvem Rezignace, kterou Millar umístil mezi dva delší příběhy, je nám profesor X podán jako chybující a pochybující jedinec. Viní se, že selhal jako manžel, jako otec i jako učitel. Komiks je pomalejší a hlavní důraz klade na psychologické pasáže, v kterých profesor zpytuje své dosavadní pohnutky a názory. Autoři odebrali věčně mentorujícímu pacifistovi jeho nepřístupnou masku a uvrhli ho do osidel pochybností. Profesor X se tak musí vypořádat snad s nejtěžším nepřítelem a svede boj s vlastním svědomím. Pointa s vrbou se překvapivě povedla.

Po Rezignaci začíná běžet v magazínu ještě první část delšího příběhu s názvem Pekelný oheň. V prvním díle z pěti se toho až tak moc nestane. V podstatě jde pouze o vstup nového člena do týmu. Jmenuje se Kitty Prydeová a dokáže procházet pevnou hmotou, jako duch zdí. Sice to vypadá jako báječná superschopnost, ale pokud jí nemáte plně pod kontrolou, může natropit více nepříjemností, než užitku. To je i důvod, proč maminka Kitty kontaktuje školu profesora Charlese Xaviera.

Rezignace je povedená vsuvka a u dalšího příběhu uvidíme, s čím autoři vyrukují, přeci jen je to malá ochutnávka, no necháme se překvapit. Jako kreslíř se vrátil Adam Kubert a jeho ztvárnění světa X-menů je opět povedené.

Hodnocení komiksu: 80 %

Tuším, že snad poprvé jsem byl vyslyšen a z magazínu se ztratil ohavný kupón k vystřižení. Ten na mě vyskočil sice v podobě letáčku, ale tak je to v pořádku. Skutečně neznám žádného fanouška komiksu, který by vyhrožoval oblíbeným superhrdinům nůžkami. Možná to má i něco společného se změnou obchodní strategie nakladatele. Magazín zmizí z novinových stánků, pultů trafik, a bude se soustředit na knihkupectví. Snad za to může výměna na postu grafika, každopádně je to krok správným směrem. Jo a abych nezapomněl, vrátil se doktor Arachno... Biolit to vyřešil.
Autor:


Autor článku: František Mejstřík
    

fotografie


Joakim

Seznam blogpostů
a všech článků

Další blogeřiTop 2 snadné způsoby jak vydělat desetitisíce Korun českých
za jedinou recenzi!

Hipísáci už ztratili hajp!

Revoluce v citlivých partiích! Řešení ryze mužských a čistě ženských problémů.

Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

Skandál! Vyzkoušejte šest nových sexuálních poloh na rychlovku!

Vlastní vyhledávání
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2020
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku náročnému čtenáři. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!