Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

Tichošlap: Křest komiksománu

21.11.2016, autor: Já

Přináším reportáž z křtu českého komiksu Tichošlap ze dne 9. listopadu 2016.
Nakreslil ho autor který prošel náročným sítem výběrového řízení na zpracování komiksové verze románového bestselleru Tichošlap. Jirka Carda.

Komiksový kreslíř Jirka Carda byl úplně první komiksový tvůrce kterého jsem propagoval na webu po znovuzprovoznění v roce 2010.. Jirka se ozval v prosinci a v lednu měl premiéru jeho komiks Smlouva (zdarma k přečtení). Jiří se živí sklem a skleněnými výrobky a komiks provozuje jako koníček. Místo tvoření do šuplíku zveřejňuje svá díla na komiks.cz. Neúnavně pracuje dodnes a třeba komiks Belmondo tvoří s přestávkami už více jak šest let. Nové díly budou mít exkluzívní premiéru příští týden.

Mohl bych tuto událost famfárově nafouknout a prohlásit zmíněný den za milník a zrod nové Generace komiks.cz , autorů tvořících pro komiks.cz v rubrice Komiksy zdarma. Ale stojím nohama na zemi a žádné generace, ať už nějakých nul, jedniček nebo webu komiks.cz nezajistí tvůrcům automatickou slávu a prestiž. Tu si musí sami vybojovat a vydřít. Jako Kája Saudek nebo Jiří Kalousek.

Křest se odehrál v paláci knih na Václavském náměstí v Praze. Sedadla byla zaplněna do posledního a lidé nedočkavě stáli i kolem. Nejprve spisovatelka Lauerová pronesla úvodní řeč ve které poprvé v Česku zazněl nový krásný termín komiksomán. Komiksový novotvar vynálezkyně vysvětlila jako sloučení slov komiks a román. Takže už žádné "grafické romány" a "komiksové knihy" odteď už jednoduše komiksomány. A historicky prvním komiksománem v Česku se pyšní Tichošlap.

Po tomto proslovu došlo k předání darů kmotrům, známým osobnostem ze šoubyznysu které mají přátelské vazby k autorce. Dostali komiksové plakáty s vyfotošopovanou hlavou každé obdarované hvězdy.

Nakonec sám komiksový tvůrce Jirka Carda vlastnoručně pokřtil jedno vydání Tichošlapa a poté se oba spoluautoři podepisovali bílou fixou na černý lesklý papíř komiksománu. Já jsem dostal Tichošlapa zavařeného v igelitu rovnou z tiskárny a tak můžete očekávat nactiutrhačnou kritickou recenzi co nevidět.

Jirka tvoří pečlivě každý rok přání k Vánocům a k Velikonocům. S těmito výtvory se můžete kochat na našem fejsbůku.

Tradici Komiksů zdarma (dříve rubrika Kreslené seriály) a celý prestižní web komiks.cz založil autor recenzent fanoušek Bande dessinée a vydavatel časopisu Bedeman šéfredaktor Sakyk dne 20. října 2000. Sakyk vybudoval celý rozsáhlý komiksový portál z ničeho. Budiž mu vzdán dík a provolána sláva za všechno co pro komiks vykonal a započal.
Autor:


Autor článku: Já
    

fotografie


Joakim

Seznam blogpostů
a všech článků

Další blogeřiTop 2 snadné způsoby jak vydělat desetitisíce Korun českých
za jedinou recenzi!

Hipísáci už ztratili hajp!

Revoluce v citlivých partiích! Řešení ryze mužských a čistě ženských problémů.

Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

Skandál! Vyzkoušejte šest nových sexuálních poloh na rychlovku!

Vlastní vyhledávání
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2020
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku náročnému čtenáři. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!