Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

HANS 1 – POSLEDNÍ OSTROV

09.07.2002, autor: Zarkoff

V listopadu roku 2001 otisklo 18. číslo Crwe první část první epizody série Hans; v květnu roku 2002, kdy vyšlo 20. číslo Crwe, si mohli čtenáři konečně přečíst závěr této epizody. Hlavní dějové východisko této vědecko-fantastické série jsem naznačil už ve svém předcházejícím textu.
K oběma hlavním protagonistům, Hansovi a Orchideji, se v 19. a 20. čísle Crwe připojují ještě vyhnanec Ronce, nejvyšší prezident posledního města Raktor a na závěr ještě Hansovi přátelé Denz a Zebad, kteří přijeli z budoucnosti Hanse zachránit. Na konci epizody se také konečně dozvíme, proč se Hans objevil na daném místě a v daném čase a o koho vlastně jde.

Nyní si dovolím vyslovit k seriálu několik kritických výhrad:
1) Epizoda "Poslední ostrov" je pojmenována . jako "Poslední výspa" nejenom v obsahu 18. čísla Crwe, ale i v obsahu 19. čísla. Teprve ve 20. čísle redakce (zřejmě po těžkých vnitřních bojích) uvedla v obsahu správný název "Poslední ostrov".
2) Černobílá verze nijak nepřispívá ke zvýšení čtenářského prožitku, spíše naopak. Ale o tom jsem již mluvil ve své první informaci.
3) Nemohu si pomoci, ale nedokážu se smířit s některými Orchidejinými výrazy obličeje. Domnívám se, že Orchideji by více slušelo mít ústa způsobně zavřená, než aby je doširoka rozevírala, ukazovala nám všechny své zoubky a i jinak se pitvořila.
4) Na str. 32 oznamuje Raktor Hansovi a spol., že vše, co kolem vidí, je trojrozměrná projekce a že jejich těla se stále nacházejí v "přijímací hale". Ale v jaké přijímací hale? Marně jsem něco takového hledal na předcházejících stránkách.
5) Je-li skutečně třeba Hanse a spol. (podle Raktorova . rozkazu na str. 33) opravdu zlikvidovat, proč tedy nejsou ihned a jednou provždy zastřeleni? Proč se s nimi dělají takové okolky? Jenom proto, aby mohly vzniknout další díly seriálu?
6) Hans a spol. musel na str. 24 překonat v aeročlunu k Zářícím horám značnou vzdálenost. Naproti tomu na str. 35 k nim v doprovodu robotů dorazí mžiknutím oka.
7) Na úpatí Zářících hor se na str. 35 rozkládá příjemná zalesněná krajina. Na str. 39 se naproti tomu na úpatí Zářících hor rozprostírá poušť.

Kdybych si dal práci, jistě bych v seriálu našel ještě další rozpory, bizarní slovní spojení i vyložené nesmysly. Domnívám se však, že bych měl čas trávit užitečnějším způsobem a že shora uvedených sedm příkladů stačí. Takže jen doufám, že si redakce Crwe pro příští čísla vybere z francouzských komiksů kvalitnější ukázku.

Autor:


Autor článku: Zarkoff

Detaily o komiksu:

Titul:
Scénář: André-Paul Duchateau
Kresba: Gregorz Rosiński
Žánr: Sci-fi, fantasy (CZ).
Vydavatel: Comics Art Publishers    

fotografie


Joakim

Seznam blogpostů
a všech článků

Další blogeřiTop 2 snadné způsoby jak vydělat desetitisíce Korun českých
za jedinou recenzi!

Hipísáci už ztratili hajp!

Revoluce v citlivých partiích! Řešení ryze mužských a čistě ženských problémů.

Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

Skandál! Vyzkoušejte šest nových sexuálních poloh na rychlovku!

Vlastní vyhledávání
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2021
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku náročnému čtenáři. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!