Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

BATMAN ALIENS

05.05.2003, autor: Sakyk

Jasný a přímý scénář, průzračná a nekomplikovaná kresba, Batman, Vetřelci, pár vojáčků, mimozemšťané a krokodýl v hlavních rolích. To vše mohou být klady i zápory booku Batman Alien. Basta fidli.
.    Otázka možná zní: co čekat od komiksu, jehož mantinely jsou dané pro celou jízdu od začátku až do konce? Batman vždy bojoval proti zlu a násilí, s Vetřelcem měli zase často co dělat speciálně vycvičení členové vojenských komand. Když se už tedy scénárista Ron Marz (Sojourn, Path, Mystic, Scion) pustil do tohoto tématu, co jiného mu zbývalo, než tohle všechno natvrdo smíchat do jednoho miš maše? A tak je od první do poslední stránky nad paprsky zářícího jasné, co se stane.
   Netopýří muž při své cestě za likvidací Vetřelce potkává zmíněné komando. Obě strany spolu pokecají, vymění si pár řízných názorů a dojde až na rádoby filozofické třenice. Zdá se, že jeden druhého rozmetá na cimpr campr, avšak tůdle nudle! Vojáci v příběhu dál zůstávají - jak jinak by pak před čtenářovými zraky mohli pěkně jeden po druhém poumírat strašlivou smrtí v mimozemšťanových spárech? Nepřekvapí ani nečekaná zrada; nebýt totiž jí, není tu už nic, co by nějak utkvělo v paměti - snad jen do očí bijící nepoměr síly: vždyť Batman je pořád jen člověk a přesto se fyzičkou Vetřelci vyrovná!! . A tak opravdu jediné zajímavé momenty jsou kromě perličky s krokodýlem rámcovány začátkem a koncem příběhu. Mám na mysli posádku neznámé mimozemské vesmírné lodi, skrze níž se Aliens dostanou do amazonského deštného pralesa, a taktéž závěrečný pohled do Batmanovy laboratoře, v níž se zvídavý Bruce Wayne rozhoduje, co udělat s posledním žijícím embryem Vetřelce. Co asi vymyslí?
 
.    Podobně, jako je bez komplikací scénář, je na tom i kresba. Možná, že právě v tomto případě se dalo trošku experimentovat, jenže americký nakladatel (Dark Horse comics - potažmo DC) chce mít své jisté, odmítá jakýsi hokus pokus a proto na stránkách předkládá líbivou kresbu Bernieho Wrightsona. Ten má evidentně rád hraní, tudíž i vojačka Hyatt má ostře řezanou, mužskou bradu (i když na druhou stranu, co vás vy - píp - do armády táhne?). Používá výrazný počítačový coloring, téměř nešrafuje a příliš si nehraje s pozadím. V každém případě je kresba ukázkou dokonale odvedené profesionální práce. Za zastavení stojí dvou či celostránkové ilustrace, detaily běsnících vetřelců, nejrůznější odstíny Batmanova kostýmu dle zabarvení světla či závěrečný souboj nad žhavou lávou. Skvělá je i práce s písmem a se zvuky, důležitými pro vyjádření duševního rozpoložení Vetřelců. Za vzorovou může sloužit celostránková ilustrace na straně 75 nebo cik cak rozhozené chroptění a střelba na straně 55, těsně před tragickým skonem kapitána Sealeyho.
 
.    Crossovery jsou v oblibě: bude si pán přát raději Superman/Aliens nebo Aliens vs. Predator vs. Terminator či rovnou Aliens/Witchblade/Darkness/Predator? Jednoduše řečeno: příjemné, leč nekomplikované čtení, jakých tu bylo, je a bude stovky. Ale díky za ně! A Batmanovi hodně štěstí příště - třeba v souboji s Jožinem z Bažinem.
 
Tento komiks lze zakoupit v prodejně Comicscentra v Praze, Štěpánské ulici.
Autor:


Autor článku: Sakyk

Detaily o komiksu:

Titul: Batman Aliens
Scénář: Ron Marz
Kresba: Bernie Wrightson
Žánr: Akční, superhrdinové.
Rok vydání: 1997
Počet stran: 128
Formát: 170 x 260
Vydavatel: Dark Horse
Země vydání: USA
Země původu: USA    

fotografie


Joakim

Seznam blogpostů
a všech článků

Další blogeřiTop 2 snadné způsoby jak vydělat desetitisíce Korun českých
za jedinou recenzi!

Hipísáci už ztratili hajp!

Revoluce v citlivých partiích! Řešení ryze mužských a čistě ženských problémů.

Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

Skandál! Vyzkoušejte šest nových sexuálních poloh na rychlovku!

Vlastní vyhledávání
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2021
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku náročnému čtenáři. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!