Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

VAMPIRELLA DOKÁŽE UKÁZAT ZOUBKY

19.06.2003, autor: Hibi

Havraní vlasy, lepá postava, kolísající v proporcích dle vkusu různých výtvarníků, zato setrvale „zahalená“ dvěma co nejužšími proužky látky; smyslně rudé rty, bezmezná výkonnost a neodpouštějící pomsta, skrytá v neúnavných pažích, mnoha zásobnících a dvojici slonovinových špičáků – to je Vampirella.
.    Upírská "generation next" byla vyslána na Zemi z pekelné úrovně Drakulon, aby svou matku Lilith pomstila na jejích "starších" dětech - ostatních upírech; nevadí jí světlo ani další tradiční anti-upíří propriety, a co neukousá, to jednoduše ustřílí… Premiér komiksové hrůzy Jim Warren narouboval plavovlasé Barbarelle černou hřívu, dva prodloužené špičáky a jméno patřičného zvuku, a v roce 1969 ji pod obálkou Franka Frazetty vypustil do světa. Z původně skotačivé štramandy se příchodem Archie Goodwina stala sveřepá likvidátorka; definitivní podobu jí dal s dvanáctým číslem nastoupivší Jose Gonzales. Od té doby prošla nespočetným množstvím bitek s různými kulty, okulty a podpulty (včetně hraběte Drakuly nebo nihilistické zombie-rock star), vystřídala několik scénáristů i kreslířů (a bylo to na ní znát), protloukala se mimo jiné i jako herečka v horrorech, až na konec na kolísajících vlnách kvality definitivně dosurfovala s poledním, stodvanáctým číslem v roce 1983.
 
Pro srovnání (zleva): původní Jose Gonzales, nedávný Mike Mayhew a manga mutace.
 
. . .
 
.    O devět let později, už s logem Harris Publications, nastartovala kráska se zlatým netopýrem na podbřišku svou kariéru znova, postupně v hned v několika sériích, miniséricíh, reedicích a crossoverech, a to včetně vlastní manga mutace Vampi. Její novodobá historie - jsme přeci v Americe - je vroubena fan kluby, sběratelským balastem, zástupy roštěnek, pózujících v jejím "kostýmu" i - nečekaně! - filmovou adaptací. (Řadové horrorové béčko vytvořil pro video v roce 1996 Jim Wynorski, o čtyři léta později jej i do naší distribuce uvedl Warner Home Video).
 
   Jeden z posledních jejích comebacků, skrze snaživě realistickou malbu Mikea Mayhewa a scénáře Marka Millara (příběh Nowheresville, jinak Ultimate X-Men, The Autority) a Johna Smithe (příběh Fear of Mirrors, dohromady šest sešitů od července 2001) chystá pro domácí upírožrouty na podzim letošního roku Comics·centrum.
 
Různé série, potažmo různé představy obálkářů...
 
. . .
 
   První ze zmiňovaných story zve čtenáře na procházku do stejnojmenného upírského městečka, jehož zákoutí hodlá černovlasá gerojka do posledního špičáku vyčistit… a s překvapením zjišťuje, že se dostala do téměř krišňácké idyly neubližování a pokojného života, bohužel s blížící se armádou v zádech… V druhé zas Temné zrcadlo mění lidi v bestie a recitující zombíky - a tak má Vampirella plné zásobníky práce… Řečeno s "mladistvým intelektuálem" Pavlem, je to (snad až na nejisté podobenství o vesnici napravených hříšníků) "brak prostý jakéhokoliv hlubšího myšlenkového poselství" - čiročirá, na nic si nehrající akce s lepou děvou v hlavní roli, s hektolitry krve a mraky poletujících nábojnic v roli asistentů. Kdybych chtěl být cynický, řeknu: "čtení pro obtloustlé zastydlé puberťáky, jejichž vlastní frustraci a neúspěchy potlačuje až nábožné vzhlížení k bezohledné bohyni krve". Nebudu. Každému, co jeho jest. Nechci se nikoho dotknout. Člověk nemusí být nutně tlustý (neřkuli tlustá), aby se mu Vampirella líbila.
 
Autor:


Autor článku: Hibi

Detaily o komiksu:

Titul: Vampirella 1
Série: Vampirella
Scénář: Mark Millar
John Smith
Kresba: Mike Mayhew
Překlad: Dana Krejčová
Lettering: Martin Trojan
Žánr: Akční, superhrdinové (CZ).
Rok vydání: 2003
Počet stran: 144
Formát: 151 x 234
Vydavatel: Comics Centrum
Země vydání: Česká Republika
Země původu: Itálie    

fotografie


Joakim

Seznam blogpostů
a všech článků

Další blogeřiTop 2 snadné způsoby jak vydělat desetitisíce Korun českých
za jedinou recenzi!

Hipísáci už ztratili hajp!

Revoluce v citlivých partiích! Řešení ryze mužských a čistě ženských problémů.

Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

Skandál! Vyzkoušejte šest nových sexuálních poloh na rychlovku!

Vlastní vyhledávání
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2021
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku náročnému čtenáři. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!