Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

FILMOVÁ ŽEŇ COMICSOVÉ ÚRODY

26.06.2003, autor: MaF

V různých stádií příprav jsou nejrůznější filmové adaptace rozličných komiksů. Zde nabízíme několik informativních střípků o některých z nich...
.    Na nedávno skončené filmové slavnosti v Cannes mohli diváci mimo jiné vidět i film American Splendor, který je adaptací stejnojmeného komiksu Harveyho Pekara o jeho přátelství s králem comixu Robertem Crumbem.
 
   Animuji, tedy jsem
   Pomocí počítačové animace má být oživen kocour Garfield, který se tak stane hrdinou celovečerního filmu. Na scénáři spolupracují Alec Sokolow a Joel Cohen (tvůrci Toy Story), Garfielda má mluvit Bill Murray a v rolích jeho "pána" Jona a jeho milé se představí Breckin Meyer a Jennifer Love Hewitt. Dalšími kreslenými hrdiny, kteří oživnou na filmovém plátně, jsou bratři Daltonové ze série o Lucky Lukeovi. Na filmu The Daltons pracuje režisér Philippe Haim. A do třetice, ve filmu Asterix and the Vikings s rozpočtem 25 milionů dolarů budou rozpohybováni známí hrdinové na základě příběhu z alba Asterix a Normané. Premiéra je plánována na rok 2006.
 
   Anime
.    Filmové adaptace se dočká také kultovní samurajská manga Lone Wolf And Cub scenáristy Kazuo Koikeho a kreslíře Goseko Kojimy, kterou natáčí Darren Aronofsky (mluvilo se o něm již v souvislosti s filmem Batman: Year One). Tato manga byla hlavním přiznaným inspiračním zdrojem Maxe Allana Collinse a Richarda Pierse Raynera, tvůrců grafické novely Road to Perdition zfilmované Samem Mendesem. Další mangou, podle které vznikne vysokorozpočtový snímek, je Neon Genesis Evangelion.
 
   Amerika, země (comicsu) zaslíbená
   K chystanému filmu o Fantastic Four má pro 20th Century Fox napsat scénář Mark Frost, spolutvůrce Městečka Twin Peaks. Režisérem filmu bude Peyton Reed.
V létě 2004 by se měl na plátnech kin objevit snímek The Punisher. . V režisérském křesle bude Jonathan Hensleigh, v hlavní roli uvidíme Thomase Janea, v roli jeho protivníka Johna Travoltu. Další slavný herec, tentokrát Joh Voight, se objeví v roli padoucha ve filmu Ghost Rider. V titulní roli by se měl objevit Nicolas Cage (ukryt za maskou s "ohnivými" vlasy na prvním obrázku tohoto textu), režírovat má Mark Steven Johnson (Daredevil). Ale začít natáčet se má až příští rok, takže, kdo ví. Mark Steven Johnson navíc uvažuje i o dalším komiksovém počinu - adaptaci cyklu Michaela J. Straczynského Midnight Nation. Studio New Line Cinema zase zakoupilo práva na adaptaci komiksu Y: The Last Man autorů Briana K. Vaughna a Pia Guerry (vydalo DC Comics - Vertigo). Producent Matrixu Joel Silver by měl produkovat i film o jedné z nejslavnějších amerických komiksových hrdinek, královně Amazonek známé jako Wonder Woman. O Hollywoodské módě adaptací komiksů má vypovídat filmový debut Marka Hamilla Comic Book: The Movie, ve kterém se mimo režiséra samotného objeví např. slavný komiksový i filmový tvůrce Kevin Smith, Stan "co říct víc" Lee či Matt "otec Simpsonových" Groening. Film v distribuci společnosti Miramax by se měl v USA objevit již letos na podzim.
Autor:


Autor článku: MaF

Detaily o komiksu:

Titul:
Scénář: James O/Barr
Kresba: James O/Barr
Překlad: Dana Krejčová
Žánr: Akční, superhrdinové (CZ).
Vydavatel: Comics Centrum
Související články:


Komiks na stříbrném plátně
13.09.2021 Velký přehled časopisů s komiksy (26) - Děsivé dějiny
10.10.2016 Scooby Doo: Bláznivý crossover televizního seriálu - 60 %
21.04.2014 Sen noci svatojánské: MEGARECENZE divadla, filmu a komiksu - Aktualizováno


    

fotografie


Joakim

Seznam blogpostů
a všech článků

Další blogeřiTop 2 snadné způsoby jak vydělat desetitisíce Korun českých
za jedinou recenzi!

Hipísáci už ztratili hajp!

Revoluce v citlivých partiích! Řešení ryze mužských a čistě ženských problémů.

Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

V českém komiksovém rybníčku to smrdí, hnije a zapáchá a komiks.cz se to snaží změnit.

Vlastní vyhledávání
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2021
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku náročnému čtenáři. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!