Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

LETEM WEBEM

13.02.2004, autor: redakce

Kde se ptát, a kde se pídit, potřebujete-li o comicsu vědět to, či ono, nebo když pátráte po aktualitách, novinkách a drbech? Tady je několik adres, na kterém stojí za to se obrátit…
   Bdnet.com - tahle francouzská stránka patřící pod síť Les sites Poliris je především - jak sama ve své hlavičce hlásá - největším místním komiksovým obchodem. Ve své nabídce má 14 000 titulů přehledně roztříděných podle žánrů (není opomenut ani sex a erotika), autorů a vydavatelů doplněných náhledy titulních stránek a ukázek. Většina sekcí má jeden elementární cíl: prodat co nejvíce alb a proto server nabízí i seznamy nejrůznějších komiksových dárků, propagačních předmětů či kalendářů. Jinak je tu kromě recenzí a aktualit vše co běžný komiksový surfer k životu potřebuje - přehledy novinkových alb, zajímavých slev, užitečné adresy, burza, chat, rozesílání novinkového mailu, soutěže, náhledy.
 
   Chcete mít pravidelný přehled o tom, co je nového v Americe? Pak navštivte stránku www.comicscontinuum.com. Každodenně, šest dní v týdnu, zde najdete aktuální informace o dění v oblasti comicsových filmů, televizních a animovaných comicsových seriálů, ale hlavně samotných comicsů. Zejména rubrika "First look" vám pomůže udělat si obrázek o tom, jak vypadají obálky a tři vybrané stránky právě vycházejících sešitů.
 
   Obdobou českých informačních webů je polský server http://wrak.pl. Zde najdete prakticky všechno, co by vás o comicsech vydávaných v polštině mohlo zajímat, aktualitami a vydavatelskými záměry počínaje, recenzemi a charakteristikami sérií pokračuje a přehledem specializovaných obchodů a comicsových festivalů konče. Najdete zde i odkazy na několik dalších důležitých stránek, takže k prvnímu odpíchnutí je tato stránka asi nejlepší.
 
   Komiks na Slovensku je prý mrtvý, asi tak od roku 1995. Že tomu tak nebylo vždy dokládá  mj. COMICS ARCHIV - internetový archív původního slovenského komiksu, který by měl "dokázať, že slovenský komiks bol naozaj na svetovej úrovni a stojí za to, aby opäť povstal". Celý projekt je jistě chvályhodný a působí sympaticky nejen svým záměrem, ale i přehledným designem. Zásadní vadou však je, že je ve výstavbě a navíc již dlouhou dobu mrtvý (poslední aktualizace je z 27. 1. 2001). Sekce Postavy, Příběhy a časopisy jsou dosud (a nejspíš navždy) nehotové, ale v sekcích jiných je přece jen několik zajímavostí. V sekci Autoři jsou představeni tvůrci spjatí především s časopisem Bublinky.
 
   www.comics.aha.ru - ruský on-line magazín Komiksoljet sleduje vývoj v postsovětském prostoru; ovšem pozor, vstup výhradně pro azbukoznalce. (Leda byste si šlehli Stalin vs. Hitler perem Alexeje Lipatova.)
 
   www.komix.it - server zaměřený na italský komiks a na italské čtenáře; lze však volit i jiné jazyky: angličtinu, francouzštinu nebo španělštinu. Domovská stránka umožňuje pomocí lišty na levé straně volit zhruba mezi 27 tématy, včetně hesla "Fumetti", které zajistí přístup ke komiksům italských autorů vytvořených přímo pro trento web. Domovská stránka dále obsahuje několik aktualit a přístup k obsáhlejším článkům; vodorovná horní lišta zahrnuje zajímavá hesla jako "Argumenti" (27 ikon odkazujících na  animované filmy, videohry, …), "Sezioni" nabízí přístup ke speciálním tématům, od úplných bibliografií jednotlivých autorů po přehledy sérií. "Top 10" jsou nejčtenější a nejvíce komentované články, "Comics guide" zase podrobný soupis všech možných odkazů a témat, která se týkají komiksů, a to nejen italských.
 
   Comics a film
   Novinkám ze světa zábavy se věnuje http://www.cinescape.com/0/News_2.asp  Jedná se především o informace o připravovaných filmech (tedy i těch s comicsovou předlohou), občas se ale objeví i informace o comicsu. V oblasti comics2film vedou http://www.superherohype.com/ a http://www.comics2film.com/, novinkám (filmověcomicsovým i těm comicsovým) se věnuje i http://www.comicbookresources.com/.
 
   Encyklopedie, katalogy
   http://www.lambiek.net/artists/index.htm - výborný rozcestník s dobrou encyklopedií, anglicky
   www.bedetheque.com - znamenitý a obsáhlý katalog, scany obálek, ukázky, bibliografie, vyhledávání podle názvů, sérií, autorů; informace rychle, zato pouze francouzsky
 
   Bonusy
   Pro milovníky Spider-Mana ultimativní http://spiderfan.org
   www.bdxiii.com - koncentrovaný web o van Hammeho XIII
 
   www.hellboy.com - Vskutku skvostná stránka pro všechny fanoušky propadlé kouzlu Mika Mignoly a jeho hrdiny Hellboye. Kromě komiksů a knih inspirovaných příběhy "Pekelného chlapce", nabízejí tyto stránky snad všechno, na co lze Hellboye vůbec umístit. Pokud máte dost peněz, můžete uvažovat o čemkoli: odznaky, hodinkami, Zippo zapalovačem počínaje, přes klasickou umělohmotnou figurku, trička rozličných velikostí a vzorů (včetně atletických verzí pro ty sportovněji založené), kalendáře, plakáty, počítačové hry, magnetickou destičku na lednici (ve třech tvarech), hrnek na kafe, sklenici, kufr pro případnou cestu do pekla a konče telefonními kartami, podložkami pod myš a sochou hrdiny. To je Amerika!!!
Autor:


Autor článku: redakce

Detaily o komiksu:

Titul:
Scénář: James O/Barr
Kresba: James O/Barr
Překlad: Dana Krejčová
Žánr: Akční, superhrdinové (CZ).
Vydavatel: Comics Centrum
Související články:


w W w & k O m I k S
13.11.2016 Ček komiks dikšnery - komiksový slovníček ingliš
04.11.2016 Proč nehodnotím umělecká díla padesáti procenty - 50 %
18.06.2014 Gaunyho primitivní komiksy: Tenhle gauner z Brna vám zarazí nos do mozku!


    

fotografie


Joakim

Seznam blogpostů
a všech článků

Další blogeřiTop 2 snadné způsoby jak vydělat desetitisíce Korun českých
za jedinou recenzi!

Hipísáci už ztratili hajp!

Revoluce v citlivých partiích! Řešení ryze mužských a čistě ženských problémů.

Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

Skandál! Vyzkoušejte šest nových sexuálních poloh na rychlovku!

Vlastní vyhledávání
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2021
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku náročnému čtenáři. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!