Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

Komerce
Prosba pro zadavatele reklamy na PR Beletrie.eu: Pls kontaktujte komiks.cz
Tento text tu nebude nafurt! (Dne 25/1/2022)

CO SE MÍHÁ VE FILMU? – DUBEN 2004

23.04.2004, autor: Backelite

Další novinky přicházející z natáčení snímků Sin City a Batman Begins. Fantastic Four má (opět) svého režiséra. Kurt Busiek míří do filmu. A Hellboy slaví úspěchy!
.    Sin City podruhé
   Projekt Roberta Rodrigueze Sin City se od minulého článku opět posunul o něco kupředu: natáčení snímku by v těchto dnech již mělo být v plném proudu, o hereckém ansámblu je tedy známo mnohem více. Vedle již před časem ohlášených Joshe Hartnetta a Marley Sheltonové byla postupně oznámena jména jako Mickey Rourke coby dvoumetrový drsňák Marv či Bruce Willis jako policista Hartigan; hovoří se též o účasti Johnnyho Deppa, Leonarda DiCapria, Marie Bellové (Odplata), Kate Bosworthové (Osudové léto), Stevu Buscemim, Beniciu del Torovi, Michaelu Douglasovi, Carle Guginové (u Rogrigueze se potřikrát objevila jako maminka ve Spy Kids), Christopheru Walkenovi, Elijahu Woodovi či Brittany Murphyové; Jaime Kingovou, která si zahraje prostitutku Goldie, známe především z Neprůstřelného mnicha. Řada ze zmíněných hvězd se ke své účasti již upsala, o jiných se údajně zatím pouze uvažuje.
.    Podle některých zpráv se Rodriguez rozhodl nejen ke spolurežii s Frankem Millerem, ale i pro angažování svého kamaráda Quentina Tarantina do funkce tzv. "special guest directora"; Tarantino by měl natočit jednu z pasáží filmu. Nejen radost ze spolupráce s přáteli však přineslo výše zmíněné přerozdělení tvůrčích kompetencí; podle stanov Directors Guild of America (DGA), sdružujícím filmové režiséry pracující ve Spojených státech, totiž platí, že pod jedním titulem smí být podepsán maximálně jeden režisér. A Rodriguez se toto omezení rozhodl vyřešit vystoupením z DGA. Tímto svým krokem tak ohrozil realizaci jiného svého projektu, fantasy A Princess of Mars, adaptující první díl dobrodružné literární série Edgara Rice Burroughse John Carter, pán Marsu. Ale to už se ocitáme v úplně jiném příběhu…
 
.    Fantastic Four má (opět) svého režiséra
   Z desítek kandidátů na režijní post velkorozpočtové comicsové adaptace Fantastic Four byl po několika dlouhých letech konečně vybrán ten pravý. Studio 20th Century Fox nakonec poněkud překvapivě zvolilo muže s velmi slibným jménem: Tima Storyho, tvůrce řádky videoklipů, úspěšné černošské komedie Barbershop (2002) a vznikajícího amerického remakeu francouzské akční taškařice Taxi. K tomuto výběru se sluší dodat, že se svého času uvažovalo také o zajímavějších jménech (Chris Columbus, Brian Helgeland, v poslední době Steven Soderbergh či Sean Astin), na spadnutí však bylo také angažování tvůrců jako Peter Segal (režisér Zamilovaného profesora 2) či Raja Gosnell (má na svědomí Agenta v sukni či Scooby-Doo).
   Snímek s očekávanou premiérou v červnu příštího roku nás seznámí se vznikem hrdinské čtyřky, tvořené mladým floutkem Johnnym Stormem (z něhož se stává Human Torch, schopný létat a kontrolovat síly ohně), jeho starší sestrou Sue Stormovou (alias Invisible Woman, která vedle neviditelnosti vládne též schopností vytvářet silové pole), Benem Grimmem (pilotem, který se promění v extrasilnou chodící skálu Thing) a především hlavou týmu a snoubencem Sue Stormové doktorem Reedem Richardsem (zvaným též Mr. Fantastic, který se dovede elasticky natahovat do téměř libovolných tvarů). I ve filmové verzi tak čtveřice obyčejných astronautů získá po dávce vesmírného záření superschopnosti a stává se nejoblíbenějšími americkými bojovníky s po- i mimozemským ohrožením světa. Scénář z pera Marka Frosta (spolutvůrce Městečka Twin Peaks) slibuje být velmi zajímavou podívanou, jak vyplývá z recenze čtvrté verze Frostovy předlohy.
.    A současný stav hereckého obsazení, o němž se samozřejmě v průběhu posledních let také vedly rozsáhlé diskuse? Podle posledních zpráv je kandidátem číslo jedna na roli Johnnyho Storma Paul Walker (Rychle a zběsile), Bena Grimma si má zahrát televizní hvězda Michael Chiklis (seriál The Shield); Christina Millianová (Prci, prci, prcičky) se údajně objeví v roli Sue Stormové a Tim Robbins je prý hlavním kandidátem na roli Dr. Dooma. Muž s vizáží Reeda Richardse se tak má stát představitelem Richardsova hlavního soka. Před kamerou se má objevit také německá hora svalů Ralf Möller (Gladiátor), údajně obsazená do zatím nespecifikované úlohy.
   A na rozloučenou s tímto tématem ještě dvě informace: tak jako tomu bylo u jiných comicsových adaptací z poslední doby, i tentokrát tvůrci našli malou roličku duchovnímu otci řady hrdinů marvelovského vesmíru (samozřejmě včetně Fantastic Four) Stana Lee.
   Na stránce Patricka Jönickea si pak můžete prohlédnout návrhy designu pro film.
 
.    Astro City na stříbrném plátně
   Také comicsová série z města superhrdinů, pocházející z pera Kurta Busieka (Zázraky), která je u nás známá patrně především díky obálkám od Alexe Rosse, by mohla začít rozšiřovat početnou skupinu svých fanoušků i prostřednictvím filmu. Právě v těchto dnech totiž tým tvořený producentem Benem Barenholtzem (Rekviem za sen), scénáristou Jonathanem Alpersem a Busiekem samotným pracuje na scénáři filmové verze; před nedávnem tato trojice založila vlastní produkční společnost Panama Leo, ve které by měl celý projekt vznikat. Zdánlivě podivný název této organizace lze velmi snadno vysvětlit: jedním z hrdinů celé série je totiž animovaná hvězda stříbrného plátna bogartovského ražení Looney Leo, která si po ukončení herecké dráhy otevřela v Astro City lokál. Postava, pohybující se podobně jako králík Roger v "reálném" comicsovému vesmíru, jistě zaměstná desítky animátorů na hodně dlouhou dobu; vedle ní by se pak ve filmu měli objevit též Samaritan (zbožným přáním tvůrců je obsadit coby hrdinu supermanovského ražení Denzela Washingtona), Jack-in-the-Box, bojující se zločinci v klaunském kostýmu, padouch-důchodce známý jako Junkman a mnoho dalších.
 
.
 
   Batman Begins poodhaluje svou tvář
   První fotky představitele hlavní role Christiana Balea coby Bruce Waynea jsou k vidění na theZreview, ještě zajímavější obrázky se však nacházejí přímo na stránkách filmu. Ano, toto vozidlo je skutečně novým batmobilem. A takto má vypadat logo nového batmanovského filmu. Ještě dodám, že herecké obsazení uváděné minulý měsíc by měli doplnit také Rutger Hauer a odborník na bojová umění Mark Strange (akční komedie Jackieho Chana The Medallion) coby Shadow Fighter, člen týmu, se kterým se ve filmu Batman utká. S pokračováním snímku Batman Begins se pak předběžně počítá na rok 2008.
 
.    Hellboy jede...
   V Česku natáčené adaptaci série Mikea Mignoly se v premiérovém týdnu v severoamerických kinech podařilo ovládnout první dubnový víkend a se sumou 23,5 milionů dolarů pro sebe nakrátko získat první příčku žebříčku. Snímek za 60 milionů utržil za první dva týdny velmi solidních 44 656 587 dolarů a přesvědčil producenty, aby - jak tvrdí představitel titulní role Ron Perlman - požádali režiséra Guillerma del Toro o zahájení prací na scénáři ke druhému dílu.
 
.    … a Mignola je v kursu
   Jiný Mignolův projekt, humorný příběh robota s odmontovatelnou hlavou, který pracuje pro americkou vládu coby tajný agent, The Amazing Screw-On Head, by měl být převeden do podoby animovaného televizního seriálu. Na půlhodinových epizodách se budou podílet Bryan Fuller a Jason Netter coby producenti, Fuller (Star Trek: Voyager) se navíc postará o scénář, Netter (podíl na vizuálních efektech k druhému a třetímu dílu Od soumraku do úsvitu) dohlédne na práci animátorů.
Autor:


Autor článku: Backelite

Detaily o komiksu:

Titul:
Scénář: James O/Barr
Kresba: James O/Barr
Překlad: Dana Krejčová
Žánr: Akční, superhrdinové (CZ).
Vydavatel: Comics Centrum
Související články:


Komiks na stříbrném plátně
13.09.2021 Velký přehled časopisů s komiksy (26) - Děsivé dějiny
10.10.2016 Scooby Doo: Bláznivý crossover televizního seriálu - 60 %
21.04.2014 Sen noci svatojánské: MEGARECENZE divadla, filmu a komiksu - Aktualizováno


    
Já Jóachym Jóachyňym


Recenze nebo blogpousty a reakce

Upozornění: Nemám Fejsbuk
(odešel jsem v roce 2020)
ani Instáč ani žádný jiný socky!Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

V českém komiksovém rybníčku to smrdí, hnije a zapáchá a komiks.cz se to snaží změnit.

"Legendární" komiks Vrána (The Crow) je neskutečná sračka.

Nakladatelství Comics Centrum zuří! Neskouslo kritickou recenzi

Chcete více přátel a peněz? Nezoufejte, naštěstí existuje rychlé řešení!     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2022
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!