Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

Komiks.cz > Katalog komiksů > Výpis autora z databáze Jméno a příjmení:Garth Ennis 
*:1970 Belfast
Národnost:Velká Británie

 Dílo jako scénárista: 
 ·  Darkness
 ·  Unknown soldier
 ·  Crew č.05 (Crew)
 ·  Crew č.12 (Crew)
 ·  Crew č.21 (Crew)
 ·  Dangerous Habits (Hellblazer)
 ·  Crew2 č. 05 (Crew2)
 ·  Welcome back, Frank (Punisher)
 ·  Crew2 č. 11 (Crew2)
 ·  Punisher 1 (Punisher (CZ))
 ·  Hitman 1 (Hitman)
 ·  Preacher / Kazatel 1: Jako pára nad Texasem (Preacher)
 ·  Punisher 2 (Punisher (CZ))
 ·  Hellblazer: Syn člověka (Hellblazer (CZ))
 ·  Punisher 3 (Punisher (CZ))
 ·  Preacher / Kazatel 2: Až do konce světa (Preacher)
 ·  Hitman 2 - Místní hrdinové (Hitman)
 ·  Preacher / Kazatel 3: Lovci (Preacher)
 ·  Hitman 3 - Zabijácké eso (Hitman)
 ·  Crew2 č. 19 (Crew2)
 ·  Punisher 4 (Punisher (CZ))
 ·  Preacher / Kazatel 4: Křižáci (Preacher)
 ·  Punisher - Na začátku (Punisher (CZ))
 ·  Ghost Rider - Cesta do zatracení
 ·  Punisher - Od kolébky do hrobu (Punisher (CZ))
 ·  Fury
 ·  Banda: Karty jsou rozdaný (Banda)
 ·  Bitevní pole, kniha první (Bitevni pole)


Články k autorovi:
Bitevní pole: Zase teče krev, pot a slzy - 70 %
Ennis nakrátko opustil svět fiktivních akčních hrdinů, a rozhodl se věnovat akčním hrdinům skutečným. Pro tento účel si nicméně vybral poněkud vytěžené téma Druhé světové války. Čeká nás revitalizace žánru nebo jen stokrát ohrané v bledě tmavomodrém?
Autor: Peter Garand. Vyšlo 27.03.2013 v rubrice Recenze.
Banda: Superhrdina Kokotec má nezbedný poklopec - 100 %
Počet supráků nekontrolovaně roste, je jich víc a mnohem víc. Někteří z nich jsou bezcitní hajzlíci a chovají se jako tornádo, které bezohledně devastuje vše ve svém okolí. Mnohdy je pro ně důležitější mediální tvář a červené koberce, nežli vedlejší důsledky vlastních činů.
Autor: František Mejstřík. Vyšlo 25.03.2013 v rubrice Recenze.
Hitman: Konec Hitmana je ve velkém stylu - 70 %
Maggie Lorenzová potřebuje pomoc. Nejenom, že už je zase těhotná, ale tentokrát viděla něco, kvůli čemu jí jde po krku C. I. A., včetně Tommyho nemesis, agenta Trumana.
Autor: Peter Garand. Vyšlo 12.02.2013 v rubrice Recenze.
Preacher: Pradávná historie aneb Preacher bez Preachera - 80 %
Jak se zrodil Svatý zabiják? Jak se zrodil Prdelman? Jak tráví Jody a T. C. víkendy? A jak probíhalo Cassidyho první setkání s dětmi krve? Pradávná historie je defilé všech vedlejších postav, o kterých jste vždycky chtěli vědět víc...
Autor: Peter Garand. Vyšlo 18.12.2012 v rubrice Recenze.
Punisher Max (vol.6): Barracuda aneb hurá na žraloky - 70 %
Většině lidí si při slovech jako oceán, loď, slunce, rybaření či Miami pravděpodobně vybaví prázdniny nebo dovolená. To podle toho jestli makají nebo ne. Frank Castle taky maká, ale dovolenou ani prázdniny nezná, takže to znamená, že oceán v okolí Miami bude rudý jako plavky Davida Hasselhoffa.
Autor: Drakeus. Vyšlo 29.10.2012 v rubrice Recenze.
Co udělá Ghost Rider, když na něj vyrukují oživlí mrtví? Zabije je znovu! - 40 %
Sotva jsem si stihl vymazat z krátkodobé paměti všechny bolestné vzpomínky na prvního Ghost Ridera, příznačně pojmenovaného Cesta do zatracení, vychrlila na nás zlověstná dvojka Ennis a Crain další knihu z neživota pekelného smrtihlava. Bude tentokrát lepší než jeho předchůdce, nebo nás čeká jen další cesta slz?
Autor: Peter Garand. Vyšlo 19.09.2012 v rubrice Recenze.
Fury: Mírotvůrce - 40 %
Po předchozím počinu Fury – Bůh ochraňuj válku, jsem se docela těšil, co nového Nicky předvede. Ono škrcení protivníka jeho vlastníma střevama, tak jako v poslední knize, se překonává docela špatně. Nicméně všechno jde, bohužel jen když se chce…
Autor: Drakeus. Vyšlo 15.08.2012 v rubrice Recenze.
Punisher Max: Otrokáři – 70 %
Anthony Pavla. Jméno, kterého se všichni báli. Pro Franka neznamenalo nic víc, než jen další stisk spouště. Ale ve chvíli, kdy se objevil v zaměřovači jeho odstřelovací pušky, uviděl také ji. A tím to všechno začalo.
Autor: Peter Garand. Vyšlo 27.06.2012 v rubrice Recenze.
PREACHER: ALAMO - 80 %
Alamo je malá misie ve státě Texas, kde se r. 1836 hrstka odvážných postavila přesile a jména jako Davy Crockett, Jim Bowie nebo William B. Travis se navěky zapsala do historie. Alamo je místem, kde se zrodila legenda. A jedna tam i skončí.
Autor: Peter Garand. Vyšlo 03.03.2012 v rubrice Recenze.
PUNISHER – DOLE JE NAHOŘE, ČERNÁ JE BÍLÁ - 80 %
Postava drsnýho mstitele s lebkou na triku se v Česku chytila, podle četnosti vydávání to pomalu začíná vypadat, že zatrpklý Punisher za sebou nechává i psychopatického MZáka Lobáka. Po Irské kuchyni a Matičce Rusi nám duo Ennis, Fernandez servíruje čtvrtý kousek ze série PUNISHER MAX.
Autor: Drakeus. Vyšlo 16.01.2012 v rubrice Recenze.
FILM PUNISHER (2004)
Každé malé děcko, které žere Punishera tak jako já, ví, že o něm byly natočeny už tři velkorozpočťáky.
Autor: Peter Garand. Vyšlo 09.01.2012 v rubrice Komiks na stříbrném plátně.
PUNISHER MAX: MATIČKA RUS
POKAŽDÉ, když bylo ohlášeno nové filmové zpracování Punishera, se všichni komiksoví fanoušci modlili, aby ho nedostal do rukou Uve Boll, nebo jiný podobný režisérský patlal. Když bylo ohlášeno zfilmování Punisher: Warzone, celý den jsem byl jako na trní. Kdo bude Franka hrát? A kdo ho zrežíruje? Té noci se mi zdál ten nejděsivější sen v mém životě...
Autor: Peter Garand. Vyšlo 27.09.2011 v rubrice Profil komiksu.
Preacher: Komiks, kde normalita nemá právo na život (2)
Nedostatky
Teď nebude řeč o nějaké náboženské kontroverzi, ať se všichni ti proklatí papeženci picnou třeba desetkrát, ale co mi vadilo asi nejvíc, byl neustálý a doslova nucený přísun úchyláren (pro mnohé hlavní Preacherův klad), kvůli kterému se text začíná podobat spíše pouťovému panoptiku či obludáriu.
Autor: Peter Garand. Vyšlo 11.04.2011 v rubrice Profil autora.
Preacher: Komiks, kde normalita nemá právo na život (1)
Není to tak docela dávno, co se mladý muž jménem Jesse Custer stal reverendem v malém Texaském městečku Annville. Denně slýchal ve zpovědnici hříchy, nad nimiž zůstával rozum stát, až začal pochybovat, zda Pán vůbec existuje. To vše až do okamžiku, kdy ho uprostřed mše navštívila bytost zvaná Genesis.
Autor: Peter Garand. Vyšlo 04.04.2011 v rubrice Profil komiksu.
GARTH ENNIS, ŠAMPION ÚCHYLNOSTÍ A VULGARIT
Čerstvě vydaný Ghost Rider sice nepatří k perlám v Ennisově komiksografii, nic to však nemění na faktu, že tenhle Ir patří v poslední době k nejvydávanějším autorům u nás. Už jen to je dostatečný důvod k tomu, abychom mu věnovali stručný profil. Ovšem vzhledem k jeho nadpotenci nás i tak čeká docela slušná porce údajů a především titulů.
Autor: Lukkas. Vyšlo 27.03.2008 v rubrice Profil autora.
CREW2 Č. 11 ANEB TEXASKÝ MASAKR MOTOROVÝM ČLUNEM
V čase vánočním, jenž je časem klidu, míru, lásky a pohody, k nám dorazilo další, speciální, číslo crwavého magazínu. Samozřejmě se dalo očekávat, že na stránkách to zrovna o klidu, míru a těch ostatních zbytečnostech nebude. No a vidíte, nebylo.
Autor: Yan. Vyšlo 10.01.2005 v rubrice Recenze.
PREACHER/KAZATEL: JAKO PÁRA NAD TEXASEM
Tak tenhle comics vám může pěkně zvednout mandle - zvednout a vystřelit z pusy rovnou ven na procházku. Ryzí Garth Ennis, když v Americe začínal a psal pod Vertigem. Takže nebyl VŮBEC omezen v psaní svých brutálních příběhů a na téhle sérii je to poznat. Ku*va moc sprostých slov, samí úchyláci, sadomasochističtí poldové, holocaustoví zabijáci, ožralí andělé, irský upír a především jeden kněz, co „tak trochu“ ztratil víru a „našel“ něco podstatně jiného – Genesis.
Autor: Yan. Vyšlo 07.01.2005 v rubrice Recenze.
PUNISHER 2 – FRANK NA MUŠCE
Jak Frank přežije těžká zranění způsobená v minulém díle „malym sráčem s velkou pistolí“? Jak se mu máma Gnucciová pomstí za své zmrzačení? Kam až sahá korupce v New Yorku? Jak to bude dál s trojicí šílenců Paybackem, Elitem a Svatým? A pochopí už Punisher konečně, že jediný způsob, jak zachránit Joaninu duši, je začít s ní chodit?
Autor: Black. Vyšlo 08.11.2004 v rubrice Recenze.
HITMAN - BĚSNĚNÍ V ARKHAMU A DESET TISÍC KULEK
Motto zabijáka: „…a budeme zabíjet a zabíjet a zabíjet a zabíjet a neskončíme, dokud nebudou všichni ti parchanti mrtví…..“
Autor: OBR. Vyšlo 04.10.2004 v rubrice Recenze.
PUNISHER ANEB ZABÍJENÍ VE VELKÉM
Někdy může být cesta za pomstou dlouhá, trnitá a spletitá. No a někdy se ale pomsta stane tím nejsladším a je vykonávána s nefalšovanou rozkoší. Frank Castle se pomstil zločincům za to, že mu vyvraždili rodinu. Ale přesto zabíjí dál. Protože ho to baví. A vás, jako čtenáře, to bude bavit také…
Autor: Yan. Vyšlo 19.07.2004 v rubrice Recenze.
PUNISHER - WELCOME BACK, FRANK
Po zdařilé sérii Preacher se autorská dvojice Garth Ennis a Steve Dillon vrhla na neméně ambiciózní projekt Punisher, který měl vrátit zašlou slávu dalšímu z klasických marvelovských hrdinů. Původní postava Punishera se poprvé objevila v roce 1974 v sérii Amazing Spider-Man (#129) a slavný návrat přišel o šestadvacet let později v edici Marvel Knights určené pro starší čtenáře…
Autor: TheO. Vyšlo 20.08.2003 v rubrice Recenze.
HELLBLAZER: DANGEROUS HABITS
Ve většině amerických komiksů stojí na jedné straně superhrdina a proti němu horda chlapců, kteří nejsou příliš milí ani zvlášť útlocitní. Jsou to prostě lidé schopní všeho a na hrdinovi zůstává vypořádat se s nimi. V Dangerous Habits stojí proti Hellblazerovi samotné peklo, a přesto je tu něco horšího, s čím se musí John Constantine vyrovnat: nemoc...
Autor: TheO. Vyšlo 21.02.2003 v rubrice Recenze.


    

fotografie


Joakim

Seznam blogpostů
a všech článků

Další blogeřiTop 2 snadné způsoby jak vydělat desetitisíce Korun českých
za jedinou recenzi!

Hipísáci už ztratili hajp!

Revoluce v citlivých partiích! Řešení ryze mužských a čistě ženských problémů.

Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

Skandál! Vyzkoušejte šest nových sexuálních poloh na rychlovku!

Vlastní vyhledávání
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2021
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku náročnému čtenáři. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!