Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

Komiks.cz > Katalog komiksů > Výpis komiksové série z databázeSérie:Batman
Země vydání:USA
  Země původu:USA
Žánr:
 
Charakteristika:
Asi nejznámější a nejstarší superhrdina (kromě Supermana (oba DC Comics)), známý i u nás (díky čtyřem filmům). Temný mstitel a ochránce města Gothamu, proslulý tím, že nikdy nepoužívá palné zbraně a nikdy nezabíjí. Ve své netopýří masce brání zákon a ochraňuje nevinné, čímž se snaží pomstít své rodiče, kteří byli zastřeleni přímo před jeho dětskýma očima lupičem jménem Joe Chilli (takže pozor, nebyl to Joker). Nemá žádné superschopnosti, jenom je opravdu dobrý bojovník a umí používat mozek.
První výskyt: Detective Comics č. 27, květen 1939. Stvořitel: Bob Kane. Přes své tragické dětství byl velmi veselým a hravým a to až do roku 1985, kdy přišel Frank Miller (Sin City, Elektra assassin) a stvořil Batman: The dark knight returns, nekultovnější komiksbook všech dob. Výsledek? Temný a pochmurný křižák moderních městských legend, pět samostatných řad a neotřesitelné postavení až na věky (nebo do první větší Třetí světové války).
Další informace viz také Crew č.3.
 
Jednotlivé sešity v sérii:

Batman - Long Halloween 1

Batman - Long Halloween 2

Batman – Rok jedna

Batman: Arkham - Pochmurný dům v pochmurném světě

ThrillkillerČlánky k sérii:
Batman Detective Comics 1: Batman si vystřelil z X-Menů – 70 %
Stejně jako Superman restartoval svoji komiksovou sérii v Action Comics, také Batman začal znovu vycházet v řadě Detective Comics. Ostatně na současném českém komiksovém trhu už běží také restarovaný Spider-man v sérii Ultimate Spider-man.
Autor: Jan. Vyšlo 24.06.2013 v rubrice Recenze.
Batman R.I.P.: Zblblý Batman by potřeboval pár facek od Bandy - 80 %
Věčná škoda, že se vydání knihy Batman R.I.P. nedožil geniální zakladatel psychoanalýzy, Sigmund Freud. Tolik studijního materiálu. Tolik šílenství, vyšinutosti a bizarnosti obsažené v jedné publikaci.
Autor: František Mejstřík. Vyšlo 08.05.2013 v rubrice Recenze.
Joker: Už není šílenec, zblázní se z toho Batman? – 70 %
Vždycky existují lidé, které nějakou dobu nevidíte a vůbec vám nechybí. No a pokud se jedná o Jokera, platí to dvojnásobně. Nutno podotknout, že ho to zase až tak netrápí. Trápí ho ale peníze a území, které mu už nepatří. Je čas vzít si všechno zpět...
Autor: Drakeus. Vyšlo 02.11.2012 v rubrice Recenze.
BATMAN: MASK OF THE PHANTASM (FILM)
Ponurá atmosféra, inteligentní zápletka, romantika, nápaditá akce, charismatický záporák a ještě mnohem více ve filmu Batman: Mask Of The Phantasm, prvním animovaném celovečeráku s Batmanem v hlavní roli, který roku 1993 navázal na veleúspěšný kreslený seriál…
Autor: Ondřej Čížek. Vyšlo 15.06.2007 v rubrice Recenze.
FILMOVÉ ADAPTACE KOMIKSU (20) – BATMAN SE VRACÍ
Osmdesátá léta patřila Supermanovi, velkou část let devadesátých však ovládl Batman, který se vrátil roku 1992 na plátna kin ve snímku Batman se vrací (Batman Returns, režie Tim Burton). Film patří do nevelké skupiny pokračování, která jsou úspěšnější než první díly, kvalitativně bývá staven o nepatrný stupínek výš.
Podrobnou recenzi filmu Batman se vrací čtěte zde.
Autor: Tomáš Pekárek. Vyšlo 12.10.2006 v rubrice Komiks na stříbrném plátně.
BATMAN – BLUE, GREY AND BAT ANEB BATMAN MEZI MODRÝMI A ŠEDÝMI KABÁTY
Na našem pitevním stole máme po titulech Crimson Mist, Thrillkiller, Batman/Lobo, Kingdom Come a další kousek z Elseworlds. Tedy edice nakladatelství DC Comics, v níž jsou klasičtí hrdinové umísťování na netradiční místa či do neočekávaných epoch. Tentokráte to (opět) schytal Batman, který v příběhu The Blue, the Grey and the Bat bojuje v americké občanské válce 19. století.
Autor: Sakyk. Vyšlo 09.09.2005 v rubrice Recenze.
BATMAN NAVŽDY (FILM) ANEB JAK ZABÍT NETOPÝRA
V souvislosti s právě uvedeným novým začátkem Batmana se podívejme na deset let starý snímek, se kterým režisér Joel Schumacher úspěšně započal likvidaci netopýřího mstitele. A stačilo mu k tomu 60 mil. dolarů, nevýrazný přestavitel hlavní role, homosexualitou zavánějící kostýmy a pár dalších věcí…
Dále čtěte: úvod do série Batman
Autor: Ondřej Čížek. Vyšlo 25.07.2005 v rubrice Komiks na stříbrném plátně.
BATMAN - PROFIL POSTAVY
Muž v dlouhém černém plášti se pod pseudogotickým chrličem vynořuje ze stínu. Je ukryt v masce, na hrudi má znak netopýra a své fanoušky už hodně dlouho nenechává spát. Podívejme se na Batmanovu genezi, jeho tvůrce, ale i slavné protivníky či nejznámější booky.
Autor: Yan. Vyšlo 11.07.2005 v rubrice Profil komiksu.
BATMAN SE OPĚT VRACÍ - NA ZAČÁTEK!
Bruce Wayne (25 let) po návratu do rodného Gotham City, kde byli před lety zavražděni jeho rodiče, zjišťuje, že město včetně rodinné firmy Wayne Enterprises je plné zločinu. A tak za pomoci svého přítele a vynálezce Lucia Foxe trošku upraví vojenský materiál, který vznikal právě ve Wayne Enterprises, a vyráží do města vybudovat pořádek jako temný rytíř Batman. Do cesty mu však vstupuje duo Ra's Al Ghul a Scarecrow! Nějak tak by měl chystaný snímek Batman Begins vypadat. Už podle tohoto popisu a hlavně prvního traileru lze poznat, že půjde zatím opravdu o nejrealističtější batmanovský příběh…
Autor: Ondřej Čížek. Vyšlo 07.12.2004 v rubrice Komiks na stříbrném plátně.
BATMAN: THRILLKILLER
Batmana zná (asi téměř) každý, avšak pohled na něj z trochu jiné stránky nabízí řada Elseworlds. Právě z ní pochází i book nazvaný (ne)jednoznačně Thrillkiller – aneb něco více o Batgirl, Robinovi, Jokerovi a politickém zákulisí, hýbajícím Gotham City na přelomu 50. a 60. let, které zrodily takové protiklady jako rock´n´roll a válku ve Vietnamu.
Autor: Sakyk. Vyšlo 09.04.2004 v rubrice Recenze.
BATMAN: NÁVRAT TEMNÉHO RYTÍŘE – KULT, ZLOMOVÁ PECKA A NÁŘEZ PRO HRDINY BEZ SLITOVÁNÍ
Všichni stárnou, všichni nakonec zemřou. Ale ne všichni někdy dospějí. Americký mainstreamový comics 80. let byl ještě pořád jenom dítě určované cenzurním Comics Code of Authority a díky tomu ztrácel většinu čtenářů ve chvíli, kdy vyrostli z barevné hravosti politicky korektních superhrdinů. Comics byl díky tomu v pozvolném úpadku, nemohl se dále rozvíjet a získávat nové čtenáře. Stejně tak na tom byl teenagersky rozverný Batman – jeho hvězda pomalu zapadala. Zachránit ho mohla jediná věc – dospělost. Naštěstí zázraky se někdy konají, a tak vzniklo toto dílo, které uvedlo do dospělosti a znovuoživilo nejen jeho, ale rovnou celý žánr. Jste zvědaví, jestli vám i dnes stojí tenhle navracející se Batman za přečtení?
Autor: Vojta. Vyšlo 01.10.2003 v rubrice Recenze.


    

fotografie


Joakim

Seznam blogpostů
a všech článků

Další blogeřiTop 2 snadné způsoby jak vydělat desetitisíce Korun českých
za jedinou recenzi!

Hipísáci už ztratili hajp!

Revoluce v citlivých partiích! Řešení ryze mužských a čistě ženských problémů.

Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

Skandál! Vyzkoušejte šest nových sexuálních poloh na rychlovku!

Vlastní vyhledávání
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2020
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku náročnému čtenáři. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!