Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

Komiks.cz > Katalog komiksů > Výpis komiksové série z databázeSérie:Tintin (CZ)
Země vydání:Česká Republika
  Země původu:Belgie
Žánr:
 
Jednotlivé sešity v sérii:

Tintin 03 - Tintin v Americe

Tintin 04 - Faraónovy doutníky

Tintin 05 - Modrý lotos

Tintin 06 - Ulomené ucho

Tintin 07 - Černý ostrov

Tintin 08 - Žezlo krále Ottokara

Tintin 09 - Krab se zlatými klepety

Tintin 09 - Krab se zlatými klepety (2. vydání)

Tintin 10 - Záhadná hvězda

Tintin 11 - Tajemství jednorožce

Tintin 11 - Tajemství jednorožce (2. vydání)

Tintin 12 - Poklad Rudého raubíře

Tintin 12 - Poklad Rudého raubíře (2. vydání)

Tintin 13 – Les 7 boules de cristalČlánky k sérii:
TINTIN A ETNOCENTRISMUS (8) – MUŽ PŘES PALUBU
Další analyzovanou situací bude záchrana Miloua, který se stal „mužem přes palubu“ na cestě lodí do Afriky. Námořník černé barvy pleti hází Milouovi záchranný kruh a volá: „Attrape, missié chien!“ (Chyť se, pán pes!…) v barevné verzi na obr. č. 10. V černobílé verzi na obr. č. 9 pak volá: „Attrape, moussie le chien! Ça y en a bonne bouée de sauvetage!“ (Chyť se, pán pes! Tady být dobrý záchranný kruh!).
Autor: Mig. Vyšlo 12.04.2007 v rubrice Teorie.
TINTIN A ETNOCENTRISMUS (7) – TŘI VERZE: 1930, 1937 A 1946
Existují tři verze alba Tintin v Kongu. Dvě Hergého verze – se kterými budeme nejčastěji pracovat – jsou: černobílá z roku 1930 a barevná z roku 1946. Třetí verze není zcela úplně samostatnou variantou, jedná se o cenzurovanou verzi černobílého alba z roku 1937. Ve francouzském vydání Tintina v Kongu z roku 1937 nechal vydavatel Casterman udělat šest významových změn, které měly přechod přes francouzsko belgické hranice ulehčit.
Autor: Mig. Vyšlo 22.03.2007 v rubrice Teorie.
TINTIN A ETNOCENTRISMUS (6) – TINTINOVA ROLE V KONGU
Tintin je mladý novinář, který poté, co se vrátil z cesty ze Sovětského svazu, vyráží na další dobrodružství. Je doprovázen věrným psem – bílým foxteriérem Milou. Tintinovo povolání je spíše záminka k jeho neustálému cestování, a v příbězích má spíše okrajovou úlohu. Tintin je jednoznačně kladná postava, bez charakterových vad, která je vždy na straně spravedlnosti a morálky a nebojí se vložit do jakkoliv nebezpečné situace.
Autor: Mig. Vyšlo 15.03.2007 v rubrice Teorie.
TINTIN A ETNOCENTRISMUS (5) – ANALÝZA KOMIKSU TINTIN V KONGU
Analýzu jsem vypracoval na základě knih – Tools for cultural studies (Thwaites, Davis, Mules), La bande dessinée: Essai d'analyse sémiotique (Fresnault-Deruelle), Stavba komiksu (Groensteen), Skeptikové a těšitelé (Eco) a Mytologie (Barthes), které byly v tomto směru dostatečnou metodologickou oporou. Komiksová terminologie není v českém jazyce ustálena, a tak lze v různých publikacích nalézt různá pojmenování pro stejné věci či jevy.
Autor: Mig. Vyšlo 01.03.2007 v rubrice Teorie.
TINTIN A ETNOCENTRISMUS (4) – TINTIN, SOUČÁST KULTURY
Tintin překračuje hranice komiksového světa a prostupuje do všeobecného kulturního povědomí. Předkládám zde několik konkrétních příkladů z Belgie, Francie i ze zahraničí, které jsou podle mne dostatečným důkazem toho, že je to bezesporu komiks přesahující významem svůj žánr.
Autor: Mig. Vyšlo 22.02.2007 v rubrice Teorie.
TINTIN A ETNOCENTRISMUS (3) – JAK SE DĚLÁ TINTIN?
V jedné z předcházejících kapitol jsem se zabýval vymezením komiksu ve vztahu k ostatním uměleckým žánrům. Ale neméně důležité je postavení Tintina v rámci samotného světa komiksu. Je legitimní se ptát, jaké místo zaujímá a čím komiksový svět obohatil. O významu Tintina v komiksu bylo napsáno mnoho monografií a studií. Je mu věnován i výrazný prostor v komparativních či přehledových studiích o komiksu. Svůj význam si Hergého dílo vydobylo technickým zpracováním, stavbou příběhu, i novátorstvím.
Autor: Mig. Vyšlo 15.02.2007 v rubrice Teorie.
TINTIN A ETNOCENTRISMUS (2) – HERGÉHO ZAČÁTKY
Tintinův tvůrce, Hergé, vlastním jménem Georges Remi (Pseudonym Hergé je akronymem iniciál autorova vlastního příjmení a jména: Remi Georges – R. G., při hláskování „er-žé“.), úspěšně ukončil v roce 1925 studium na katolickém gymnáziu jako nejlepší ve třídě s prospěchem 83,07 ze 100. Průměrných výsledků dosáhl ve výtvarné výchově, kde prokazoval přílišnou svébytnost a získal pouze 34 bodů z 50. Remi nastupuje do inzertního oddělení redakce novin Le XXe Siecle, definující se jako „journal catholique de doctrine et d'information“ (doktrinární a informační katolický list).
Podrobný Hergého životopis čtěte zde.
Autor: Mig. Vyšlo 08.02.2007 v rubrice Teorie.
TINTIN A ETNOCENTRISMUS (1) – ÚVOD
Když Tintin vznikl v meziválečné Belgii, nemohl jeho autor tušit, že se stane jedním z nejvýznamnějších evropských komiksů. Slovo Tintin připomíná spíše citoslovce, je to však jméno hlavního hrdiny, který cestuje po světě a zažívá různá dobrodružství. Nesmírná popularita provází Tintina v Evropě již přes 75 let. Seznámit se s ním mohou i čtenáři v České republice, kde dosud vyšlo osm alb. Přes velikou popularitu Tintina se postupem doby množily i kritické hlasy na jeho adresu. Vytýká se mu zjednodušování, xenofobie, koloniální stereotypy, ideologičnost či rasismus. Tintin au Congo (Tintin v Kongu) patří k dílům, která jsou v této souvislosti nejčastěji kritizována.
Autor: Mig. Vyšlo 02.02.2007 v rubrice Teorie.
SOUTĚŽ O TŘI ALBA TINTIN – MODRÝ LOTOS
Tintin… Nejslavnější a nejznámější frankofonní komiksová postava. Po několikaleté odmlce letos konečně opět zavítala i do České republiky – díky nakladatelství Albatros, které v rychlém sledu vrhlo na pulty knihkupectví tři příhody odvážného reportéra. Po Tintinově dobrodružství v Americe a Faraonových doutnících se nejnověji objevilo to s názvem Modrý lotos a právě o něj si můžete zahrát v naší nové soutěži.
Autor: Sakyk. Vyšlo 30.12.2004 v rubrice Soutěže.


    

fotografie


Joakim

Seznam blogpostů
a všech článků

Další blogeřiTop 2 snadné způsoby jak vydělat desetitisíce Korun českých
za jedinou recenzi!

Hipísáci už ztratili hajp!

Revoluce v citlivých partiích! Řešení ryze mužských a čistě ženských problémů.

Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

Skandál! Vyzkoušejte šest nových sexuálních poloh na rychlovku!

Vlastní vyhledávání
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2020
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku náročnému čtenáři. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!