Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

AARGH! 5.5 ANEB VYBRANÉ MENU Z BRNA

19.10.2005, autor: Hibi

Vizuální speciál Aargh! 5.5, interludium mezi „pravidelnými“ čísly revue Aargh! tentokrát postrádá publicistiku, a soustředí se jen a jen na comicsy – znovu uvádí kuchaře známé z předchozích čísel, ale do brněnského lahůdkářství zve i čerstvé posily, a nebojí se exotiky. I když výsledný eintopf vypadá na první pohled spíš jako úklid v kuchyni (a autoři se tím v úvodníku nijak netají), bližší ochutnávky před námi rozestřou oceán chutí… Tedy: přijměte pozvání!
. PŘEDKRMY
singly a kraťasy pro nastartování Krebbsova cyklu
 
Ecce deus (Karel Jerie) - Předkrm ze zadní strany obálky, doslova jaderná jednohubka sytých barev, kořeněná religionistickým humorem, s výraznou pointou.
 
Klacek a Fracek (Tomáš Prokůpek) - Známá příchuť klukovin, tentokrát gratinovaná  hrátkami s "talířem" komiksového políčka.
 
Z ČESKÝCH LUHŮ A HÁJŮ
aneb za sporákem domácí
 
Podivný džubox (Vladimír Tučapský) - Hustě promixovaný tatarák kresby, koláží a narážek, surrealisticky ovšem ředěný na zbytečně velkém talíři.
 
. Pán času (prolog) (Novák, Bažant) - Úvodní ochutnávka připravovaného několikachodového scífka, plný talíř hutné černobílé roštěné, flambované graffiti stylem. Co se stane, když zastavíte čas?
 
NADÝCHANÁ EXOTIKA
jak se vaří za hranicemi
□ □ □ □ (Darko Macan) - Lehký chorvatský comeback, delikátní chuť dětské fantasie, kterou nezadusí ani kravata; manifest čtenáře comicsů ve šmrncovní karikaturní kresbě, která nepotřebuje omáčku bublin.
 
Necronomicon (Kleczyński, Szneider) - Horrorová variace na provařené lovecraftovské téma; svůj charakteristický gothic styl představil Szneider už na kulinářské exposici Polský comics dnes.
 
Strážce (Ilić, Kordej) - Dušené soté ze svědomí s mírnou příchutí křenu, zalévaný potem zpod uniformy. Koncentrát hraniční situace z každého rána. Nedoporučujeme číst, máte-li z práce žaludeční vředy nebo pochybnosti.
 
. Lovec oblaků (Tomaž Lavrič) - Vzdušná legenda v postmignolovsko-ornamentální kresbě, další z příběhů ze Slepého slunce, na patře zanechává natrpklou chuť dávného hrdinství… Doporučujeme s těžším červeným vínem a sdostatkem času na dojezd.
 
Fauna & flóra (Aleksa Gajić) - Snová rockerská fantasy, dobře vyvážený mix lákavých chutí v lehoučké, dekorativní kresbě, a radikálních nechutností. Vyprošťovák svého druhu.
 
Život není pohádka (Paweł Zych) - Deziluzivní městský mýtus, v němž opeřenec poznává, že lidský život není žádné peříčko. Když se cítíte jako gyros - otáčeni bez možnosti se zastavit, smaženi, krájeni na plátky a požíráni každým ránem. Pěkně vypečený závěr.
 
. Inspiratorium (Mark Horemans) - Mírně recyklovaná variace na Lenochoda z Deurne, míchaný salát nečekaných pohledů kolem sebe a autorské sebeironie, manifest kreslíře comicsů ve stylu "Úvodník ‚Jak psát úvodníky'".
 
Vládce (Kronic, Truściński) - Horror z nemluvněcího světa, vyvážená koláž bisleyovské malby a černobílé forografie. Zákusek. Kafíčko.
 
SPECIALITY
výrazné chuťovky z obou stran ledničky
 
Krajina nula (A. B. Ducci) - By-passová technobalada. Exotický pokrm z Brazílie přeskakuje trávící trakt, a útočí přímo na srdce, kde se "děj" odehrává; známá chuť mignolovské kresby kontrastuje s pocitovým, volně plynoucím a těžko zařaditelným příběhem o setkání biologického a mechanického světa.
 
Jura (Igor Baranko) - Stylově nečekaný majstrštyk ukrajinského šéfkuchaře, t. č. hostujícího v království chuti, ve Francii. Gagarinovská variace, u níž do posledního sousta nepoznáte, nakolik je to pocta zanícenému, věřícímu člověku a nakolik sarkasmus na ideologii, povýšenou na náboženství…
 
Fénix - pasáž (Michal Kulheim) - Nejvyhrocenější z dnešních nabídek, z(a)kreslená proměna (pasáž, průchod) indiánského trickstera ve fénixe z čínských legend; šťavnaté kousky informelu, čínské dekorativnosti i severoamerických ornamentů plavou v hutné polévce bez pevného dělení políček. Neopakovatelný kotelchuti, proměnlivý s každou další ochutnávkou. Magie, ztvárněná comicsem.
 
. Pohádka (Pavel Čech) - Záminka, ta nejchvályhodnější, pro barevné stránky; degustace proběhla již na olomouckém Pohádkovém světě comicsu, nicméně teprve teď si ji můžete vychutnat v plné kráse. Další z autorských "inspiromatů", v němž se prolíná parafrázovaný svět českých pohádek s originálními světy autorovy fantasie. Nápadité hrátky se samotnou látkou (papírem) comicsu, nenapodobitelná kresba, lákavě otevřený konec, jitřící čtenářovu představivost. Bezprecedentní delikatesa.
 
Všechna jídla servírujeme adjustovaná v odpovídajícím překladu a s velkou oblohou kvalitního letteringu. Neúčtujeme couvert. Uznání šéfkuchařům vyřídíme.
Autor:


Autor článku: Hibi

Detaily o komiksu:

Titul: Aargh! č. 5.5
Série: Aargh!
Žánr: Časopis (CZ).
Rok vydání: 2005
Počet stran: 116
Formát: A4
Vydavatel: Analphabet Books
Země vydání: Česká Republika
Země původu: Česká Republika
Související články:


čAsopisy A mAgAzíny
13.09.2021 Velký přehled časopisů s komiksy (28) - Asterix - Aktualizováno
13.09.2021 Velký přehled časopisů s komiksy (27) - Lucky Luke - AKTUALIZACE
06.04.2019 Velký přehled časopisů s komiksy (29) - Jirka - Aktualizováno


    
Joakim


Recenze a blogpousty nebo reakce

Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

V českém komiksovém rybníčku to smrdí, hnije a zapáchá a komiks.cz se to snaží změnit.

"Legendární" komiks Vrána (The Crow) je neskutečná sračka.

Nakladatelství Comics Centrum zuří! Neskouslo kritickou recenzi

Chcete více přátel a peněz? Nezoufejte, naštěstí existuje rychlé řešení!

Rozhovor s největším (182 cm) fanouškem Káji Saudka.

     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2022
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!