Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

SIN CITY (2) - STRUČNÝ NÁSTIN DĚJŮ JEDNOTLIVÝCH DÍLŮ SIN CITY PRO ZAČÍNAJÍCÍ COMICSOVÉ NARKOMANY

24.10.2001, autor: Vojta

Začněme booky. První na řadě je ten, který dal celé sérii jméno. Sin City. O co v něm jde. Abych si moc nemusel namáhat hlavu, tak trochu vykradu své slavnější a úspěšnější předchůdce Jirku Pavlovského a Štěpána Kopřivu.
„Hrdinou Sin City je Marv, psychotický bouchač, který vyráží pomstít smrt šlapky, která mu dala (své srdce).“ Konec citátu. Následuje nonstop zabíjení a brutalita, protože Marv je opravdu dost dobrý a naprosto postrádá takovou tu lidskou vlastnost, které se říká soucit. A taky proto, že těm, co to té šlapce (jmenovala Goldie) udělali, velmi přesně a jasně slíbil, co jim všechno provede a toho se pak do puntíku drží. Ale ani pro Marva to není úplně bez problémů, protože nepřítel má početní převahu, na své straně policii a jak se později ukáže, je to ten nejvlivnější hajzl ve městě. Navíc i Marv narazí na někoho, kdo je lepší než on, a to na mlčenlivé lidské zvíře a kanibala jménem Kevin. Všechno ale nakonec dobře dopadne. Samozřejmě smrtí všech.
V druhém díle, Dáma pro kterou se zabíjí (A dame to kill for), se setkáme s další ústřední postavou Sin City, se soukromým detektivem Dwightem McCarthym, kterého přijde požádat o pomoc jeho bývalá (milenka) Ava. A nejde o nic menšího než o pomoc před jejím současným manželem Damienem Lordem (který je nejbohatším mužem Sin City) a jeho pravou rukou, obrovským černochem Manutem. Avšak jak se později ukáže, nic není takové jak vypadá. Dwight zjistí, že to všechno byla past, následuje několik dalších zvratů hustě provázených zabíjením a vše se nakonec vyřeší klasickou holomajznou v Lordově sídle. Konec.
Poslední u nás vyšlý book, Velká tučná zabijačka (The big fat kill) vám pak ukáže proč byste neměli zabíjet lidi jen tak pro zábavu a kvůli tréninku a následně se přesvědčíte kolik námahy a těžkostí může stát za odklizením pouhé jedné jediné mrtvoly. Kromě mravních ponaučení tento book obsahuje také spoustu skvěle naservírovaného zabíjení a násilí. Jo!
Teď k povídkám. Dívka v červeném (The babe wore red – CREW 8). Dwight má problémy se dvěma zabijáky a jednou ženou (už zase). Přijít na špinavé kšefty mocných se prostě nevyplácí. Tátova holčička (Daddy´s little girl – CREW 10) vás zase přesvědčí, že něco takového jako čistá láska neexistuje. Takže pozor na tatínkovy holčičky. Modroočka (Blue Eyes – Comics 1 a 2) vám dá zase jinou radu pro přežití. Nikomu nevěř. V první řadě bývalým láskám. Hlavně pak těm modrookým. Zákazník má vždycky pravdu (The customer is always right – CREW 12). Taky pozor na to, u koho hledáte pomoc, ten dotyčný by to totiž mohl vzít doslova a zbavit vás vašich problémů už nadobro. Tím, že vás zabije. Jenom další sobotní noc (Just another saturday night – CREW 17). Marv nám opět ukazuje jak je tvrdej a co to znamená opravdová spravedlnost. Takže si radši odpusťte upalovat bezdomovce, zvláště pokud s tím nemáte moc zkušeností.
A to by bylo zatím všechno co u nás ze Sin City vyšlo. Ale na (tento) říjen připravuje Calibre už čtvrtý book Sin City (z šesti dosud v zahraničí vydaných) jménem Ten žlutej parchant (That yellow bastard). Jinak Frankovi u nás nedávno vyšla jeho další pecka a to 300, popisující masakr 300 Sparťanů a tisíců ubohých Peršanů (lidí ne koberců). Kromě toho v CRWI 10 je ještě jeden comics od něj. Sice jen po scénáristické stránce, ale zase je to Spawn.

Příště: Dva základní důvody proč si mě Sin City navždy získalo

Autor:


Autor článku: Vojta

Detaily o komiksu:

Titul:
Scénář: James O/Barr
Kresba: James O/Barr
Překlad: Dana Krejčová
Žánr: Akční, superhrdinové (CZ).
Vydavatel: Comics Centrum
Související články:


Noire styl
06.02.2013 Blacksad: Zvířata radí, pátrají, informují - 100 %
15.01.2013 Criminal: Povedlo se naklonovat další Sin City - 90 %
02.11.2012 Joker: Už není šílenec, zblázní se z toho Batman? – 70 %


    

fotografie


Joakim

Seznam blogpostů
a všech článků

Další blogeřiTop 2 snadné způsoby jak vydělat desetitisíce Korun českých
za jedinou recenzi!

Hipísáci už ztratili hajp!

Revoluce v citlivých partiích! Řešení ryze mužských a čistě ženských problémů.

Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

Skandál! Vyzkoušejte šest nových sexuálních poloh na rychlovku!

Vlastní vyhledávání
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2021
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku náročnému čtenáři. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!