Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

Komerce
Prosba pro zadavatele reklamy na PR Beletrie.eu: Pls kontaktujte komiks.cz
Tento text tu nebude nafurt! (Dne 25/1/2022)

ČESKÉ KOMIKSY NA VELETRHU DĚTSKÉ KNIHY

31.07.2006, autor: Hibi

Vzrůstající domácí zájem o comicsy potvrzuje i řada výstav, které v posledních letech zaplňují různé galerie: počínaje neziskovým Klubem v Jelení přes olomoucké galerie na Pohádkovém jaru a konče renomovanou Galerií českého výtvarného umění. Stranou nezůstává ani brněnská scéna, nicméně letošní první comicsová výstava se odehrála koncem března na severu Čech – v rámci libereckého Veletrhu dětské knihy.
Celý výstavní komplet z valné části pocházel z výstavy České komiksy – výběr z nejlepších kreslených seriálů, známý čtenářům nejen z pražského , ale i z dalších lokalit po celé republice. Pro účely Veletrhu dostal ovšem injekci tvorby současných autorů, a tak se na dlouhý konec řady, začínající Sekorou a Ladou, postavili Tomáš Jirků, Vhrsti, Lukáš Fibrich nebo Zuzana Andělová.

. . . .

Přímo na místě pak byla výstava rozdělena do šesti barevně odlišených sekcí, vydělených časově a tématicky: Začátky, Hrdinové dětství, Kluby a oddíly, Klasická dobrodružství, Sci-fi a Komiksy dnes. Návštěvníci si tak mohli projít historií českého kresleného seriálu – v níž, kvůli zaměření veletrhu, pochopitelně chyběly comicsy dospělácké – od jeho prvopočátků až po díla zbrusu nová. Hned u vchodu vítaly malé i velké diváky papírové modely, inspirované kreslenými seriály z ABC; výstavní panely pak vroubily vstupní halu po obou stranách, a tak si cca deset tisíc návštěvníků veletrhu nemohlo výstavy nevšimnout… Chybou v odhadu při instalaci se však stalo, že návštěvníci intuitivně začínali u současnosti, a vydávali se tak proti proudu času…

. . . .

Menší tématické bloky pak tvořila například historie Strážců nebo vhled do vzniku comicsu, který svými skicami a postupným zpracováním až do výsledné podoby otištěného seriálu umožnila Lucie Lomová s Ančou a Pepíkem. Díky širokému věkovému záběru (od seriálů vyloženě dětských až po dobrodružné a sc-fi) i objemu výstavy (celkem 27 panelů) si na stěnách dokázali najít své oblíbence jak starší čtenáři, kteří se znovu shledávali s hrdiny svého mládí, tak nejmenší diváci – jak ostatně ukazuje následující fotogalerie.

. . .

Autor:


Autor článku: Hibi

Související články:


v Ý s T a V y
02.05.2012 POZVÁNKA NA SVĚT KNIHY 2012
10.09.2007 PŘELOMOVÁ GENERACE NULA
09.05.2007 SVĚT KNIHY 2007 – FOTOREPORTÁŽ


    
Já Jóachym Jóachyňym


Recenze nebo blogpousty a reakce

Upozornění: Nemám Fejsbuk
(odešel jsem v roce 2020)
ani Instáč ani žádný jiný socky!Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

V českém komiksovém rybníčku to smrdí, hnije a zapáchá a komiks.cz se to snaží změnit.

"Legendární" komiks Vrána (The Crow) je neskutečná sračka.

Nakladatelství Comics Centrum zuří! Neskouslo kritickou recenzi

Chcete více přátel a peněz? Nezoufejte, naštěstí existuje rychlé řešení!     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2022
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!