Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

DARKNESS

21.08.2001, autor: OBR

Vážení komiksáci, už jste někdy byli sami s hrůznou temnotou? Já teda párkrát ano! Pamatuji si, jak se mojí rodiče oddávali sexuálním hrátkám na rozvrzané válendě u černobíle televize, v obývacím pokoji a mě nechali jako malého človíčka v nevytopené ložnici samotného, ubrečeného a zcela pokakaného strachy napospas přicházející děsivé hrůze.
Ještě, že můj otec patřil mezi starší a pochablé „hrdiny“, a proto mě oba, i s matkou, přišli přebalit již okolo třetí hodiny ranní. Nyní Vám všem mohu z celého srdce důvěrně sdělit, že to s tou (temnotou) nebyla žádná prdel. Opravdu! Omluvte mě prosím na moment, na chvíli přestanu psát a musím zařvat na mojí družku, ať mi nachystá na noc značkové plenky. To víte – jistota je jistota.
Jiný borec nežli moje maličkost je však jednadvacetiletý mladík jménem Jackie Estacado, sličný playboy a odvážný pracovník v oboru nájemného zabíjení nepohodlných blbců, údajný to synovec velkého mafiánského bose dona Franchetiho. To ON je tím hlavním hrdinou v báječném (a snad i nejlepším na našem trhu) komiksu, který vydalo nakladatelství Calibre. Připomeňte mi na konci této recenze, že jeho redaktorům mám poslat velikou, sladkou „hubču“ za tento překrásný a odvážný čin. Vydat v dnešní době komiksový book za lidovou cenu 499 Kč je skutek hodný Fidela Castra a jeho pologramotných mučačos při osvobozování vykřičeného podniku uprostřed Havany. Abyste to Vážení čtenáři špatně nepochopili, že zase pláču krokodýlí slzy nad cenou. Moje rodina mi opravdu říká “ty hajzle lakotný“, ale tentokrát cena je fakticky úměrná obsahu. Ještě jednou pro ty slaběji chápavé. Je to nejlepší čtení na našem trhu, které si můžete nyní zakoupit. Předčí i knihu od Haliny Pawlowské „Jak se třou a požírají banánové rybičky“, a to už je co říci. Chápou všichni?! Jinak bych na Vás poslal našeho Jackieho Estacadu.
Teď musím napsat něco, s čím většina asi nebude souhlasit. Kdo bude proti, ať zvedne levou ruku. Zůstane mu pouze pravá. Ta krutá pravda (a láska) zní – kašlu Vám na obsah. Byla by škoda u tak skvělého počteníčka prozrazovat děj dopředu. Takové zkažené srdce nemám (snad játra). Pouze naznačím, že Jackie zosobňuje onu strašnou temnotu, a že bude bojovat proti vícenásobné přesile různých nepřátel, například proti krásné bojovnici Angelii a jejím létajícím družkám. Nebo proti zákeřnému lordu Sonatinemu i s jeho bratrstvem temnoty, které jej chce za každou cenu zlákat na jeho stranu (ne do strany), což se mu neustále nebude dařit a ostrouhá mrkvičku tak jako já při nárocích na odškodnění za pobyt v německém lágru za druhé světové války.
Děj tohoto komiskového diamantu vytlačil z mozkových závitů Garth Ennis, kresbu tužkou sesmolil Mark Silvestri, kresbu perem naškrábal Batt a barvy namíchal Steve Firchow. K celkové kresbě bych měl jednu jedinou a malou výhradu. Občas jsem se mezi obrázky ztrácel. Tento velice vzácný přírodní úkaz nemám rád, zvlášť u věcí jako je komiks, ale tady jsem ochoten (možná) přimhouřit jednu oční panenku z jedné a zapomenout na krvavou vendetu.
Na závěr Vám napíši neocenitelnou zkušenost. Když jsem DARKNESSE louskal po druhé, tak se mi líbil daleko více nežli poprvé a to už jsem pěl oslavné ódy předtím. Klidně jej i obraťte vzhůru nohama, stále zůstane tím báječným čtením, jenž není určeno pro čtenářky červených knihoven, nýbrž pro nás, správné, nebojácné chlapáky, kteří se dokáží vysmát temnotě a všem jejím nástrahám……sakra ženská, kde mám ty plenky???!!! Kurňa pohni! Pozdě……
PS: Posílám poděkování Pavlu Dortovi za jeho opravdu kvalitní překlad a pusinku na konec, jak jsem slíbil na začátku, nakladatelství Calibre. Moment! Pouze si přilepím upadlý ret, jenž mi vyžrala taková blbá nemoc zvaná lepra ……Mlask……už jí tam v redakci máte?……Jo……Ta štípla, co?……háháhá……
Autor:


Autor článku: OBR

Detaily o komiksu:

Titul: Darkness
Scénář: Garth Ennis
Kresba: Batt
Stewe Firchow
Mark Silvestri
Překlad: Pavel Dort
Žánr: Akční, superhrdinové (CZ).
Rok vydání: 2001
Počet stran: 160
Formát: 151 x 234
Vydavatel: Calibre
Země vydání: Česká Republika
Země původu: USA    

fotografie


Joakim

Seznam blogpostů
a všech článků

Další blogeřiTop 2 snadné způsoby jak vydělat desetitisíce Korun českých
za jedinou recenzi!

Hipísáci už ztratili hajp!

Revoluce v citlivých partiích! Řešení ryze mužských a čistě ženských problémů.

Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

Skandál! Vyzkoušejte šest nových sexuálních poloh na rychlovku!

Vlastní vyhledávání
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2021
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku náročnému čtenáři. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!