Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

Komerce
Prosba pro zadavatele reklamy na PR Beletrie.eu: Pls kontaktujte komiks.cz
Tento text tu nebude nafurt! (Dne 25/1/2022)

SMRT KAPITÁNA AMERIKY PŘIŠLA V NEJHORŠÍ OKAMŽIK

20.03.2007, autor: Elves

V Iráku nic moc, v Afghánistánu jakbysmet - Spojené státy nikdy nepotřebovaly tak zoufale vítězství. A tak není divu, že pár dní staré rozhodnutí Marvel Comicsu skončit superhrdinskou sérii Captain America vyústilo v zcela neplánovanou debatu o úpadku amerických hodnot. Zánik ultravlastenecké postavy, která nesla vlajku s „hvězdy a pruhy“ na svém šatu i štítu od vítězství k vítězství, se změnilo v symbol aktuálního vývoje zahraniční politiky Washingtonu.
. „Je to děs, že musel skončit právě teď. Hrozně ho potřebujeme,“ nechal se slyšet 93letý Joe Simon, který s Jackem Kirbym uvedl maskovaného muže na trh v březnu 1941, aby pozvedl bojovou morálku našich chlapců.
Na vůbec první obálce Captain America vedl přímý pěstní úder do gezichtu Adolfu Hitlerovi, aby v následujících letech zatočil také s Japončíky, komouši a vůbec kriminálníky všeho druhu. Měl sice úbor, který symbolizoval americkou vlajku, a svým vojáctvím ztělesňoval moderní americký mýtus, chyběly mu ale nadpřirozené superhrdinské schopnosti. Možná i proto byl tak populární. Jeho alter ego představoval plachý student Steve Rogers, který si ovšem nechal dobrovolně vstříknout sérum Supervojáka, a stal se tak člověkem na hranici lidských možností.

. Za více než šest dekád se v 75 zemích prodalo na 210 milionů výtisků Kapitána, popularita sofistikovanějšího Spider-Mana a dalších jej ale již léta tlačila v prodeji dolů. Autoři za úpadkem nepokrytě vidí také ztrátu jasně čitelného nepřítele, jakého panamerický hrdina potřebuje k bytí jako my kyslík.
Levičáci dnes chtějí, aby Kapitán raději řečnil na nárožích proti Bushovi, zatímco americká pravice by jej chtěla mít v ulicích Bagdádu, v akci,“ říká současný scénárista Ed Brubaker, který podle vlastních slov postavičku odepsal s krajní nechutí.
Ještě se ale uvidí. V DC Comics sice ukončili v roce 1993 Supermana, ale už za pár měsíců začali chrlit nové sešity. A tak není divu, že i u Marvelů se pracuje s hypotézou, že by se mohl Kapitán vrátit. Podle prodavačů specializovaných prodejen totiž panuje mezi skalními příznivci nálada velmi podobná té pohřební.
Autor:


Autor článku: Elves

Související články:


superHRDINOVÉ
10.10.2016 Scooby Doo: Bláznivý crossover televizního seriálu - 60 %
20.08.2013 Pérák: Český supermuž skáče nacistům do zelí - 100 %
10.05.2013 Green Lantern: Krásné obrázky a happy end nestačí – 50 %


    
Já Jóachym Jóachyňym


Recenze nebo blogpousty a reakce

Upozornění: Nemám Fejsbuk
(odešel jsem v roce 2020)
ani Instáč ani žádný jiný socky!Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

V českém komiksovém rybníčku to smrdí, hnije a zapáchá a komiks.cz se to snaží změnit.

"Legendární" komiks Vrána (The Crow) je neskutečná sračka.

Nakladatelství Comics Centrum zuří! Neskouslo kritickou recenzi

Chcete více přátel a peněz? Nezoufejte, naštěstí existuje rychlé řešení!     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2022
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!